به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب : ۴۳۱۶۲۳

ویدئو دیدنی از تولد یک کرگدن نادر

ویدئو دیدنی از تولد یک کرگدن نادر
گروه فیلم: یک کرگدن سوماترا با موفقیت در جزیره سوماترا به دنیا آمده است، تولد نادری که به تلاش‌های حفاظتی برای این حیوان در معرض خطر انقراض کمک می‌کند.به گزارش فرارو،یک کرگدن سوماترایی با موفقیت در پناهگاهی در اندونزی به دنیا آمد و به تلاش‌های حفاظتی برای این حیوان در معرض خطر انقراض کمک کرد.
 
 این کرگدن سومین بچه یک کرگدن ۲۳ ساله به نام راتو و چهارمین کرگدن سوماترایی است که در پارک ملی وی کامباس متولد شده است.صندوق جهانی طبیعت تخمین می‌زند که کمتر از ۸۰ کرگدن سوماترا در جهان باقی مانده است که عمدتاً در جزایر سوماترا و بورنئو اندونزی هستند.

سیتی نوربایا، وزیر محیط زیست و جنگل‌داری اعلام کرد که گوساله ماده سالم است و مادرش راتو از او مراقبت می‌کند، او نیز پس از زایمان حالش خوب است. این چهارمین گوساله‌ای است که در برنامه اصلاح نژاد حفاظتی اندونزی متولد شده و تعداد کرگدن‌ها به ۹ عدد افزایش یافته است.

وی گفت: این خبر مطمئناً خبر خوشحال کننده‌ای است، نه تنها برای مردم اندونزی بلکه برای جهان. من از کسانی که در تولد این کرگدن سوماترایی نقش داشتند قدردانی می‌کنم. امیدوارم در آینده بتوانیم اخبار خوشحال کننده‌ای از تولد کرگدن‌های سوماترا و سایر حیوانات محافظت شده دریافت کنیم.

نینا فاسیونه، مدیر اجرایی بنیاد بین المللی کرگدن می‌گوید: من با راتو بودم که او در حال زایمان بود و نمی‌توانم به شما بگویم که چقدر هیجان انگیز است که بدانید گوساله سالم به دنیا آمده است. هر کرگدن متولد شده در پارک ملی برای آینده این گونه در خطر بسیار مهم است. به دولت اندونزی و تیم ماهر در پناهگاه کرگدن سوماترا که برای تضمین این تولد موفقیت آمیز اضافه کار کردند، تبریک می‌گویم... خلاصه، هورا!وی گفت: ابهامات زیادی در مورد وضعیت کرگدن‌های سوماترایی وحشی وجود دارد، اما با این تولد و موفقیت کلی برنامه پرورش، به وضوح هنوز امیدی برای این گونه وجود دارد.
....
برچسب ها: کرگدن