به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۰۱:۳۲
کد مطلب : ۴۳۱۸۰۱

نتایج دیدار‌های هفته‌دوم مرحله‌گروهی چمپیونزلیگ

نتایج دیدار‌های هفته‌دوم مرحله‌گروهی چمپیونزلیگ
گروه ورزشی: ناپولی‌ در بازی هفته دوم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب از رئال مادرید میزبانی کرد.
رئال برخلاف اینکه بازی را خوب آغاز کرده بود اما اولین گلزن این دیدار نبود. ناپولی‌ در دقیقه 19 از حریفش روی گل لئو اوستیگارد پیش افتاد.
1935382
پس از اینکه ضربه ناتان به دنبال خروج اشتباه کپا آریسابالاگا روی ارسال کرنر خویچا کواراتسخلیا به تیرک برخورد کرد، مدافعان رئال در دفع آن تعلل داشتند که اوستیگارد با ضربه سر آن را وارد دروازه کرد.
جود بلینگام به حریف اجازه نداد با این گل برنده به رختکن برود. ستاره انگلیسی با ارسال یک پاس گل و به ثمر رساندن یک گل نتیجه را در نیمه اول به سود تیمش تغییر داد.
1935384
او در دقیقه 27 به خوبی پاس مدافع حریف را قطع کرد و به سمت محوطه جریمه حرکت کرد تا توپ را به وینیسیوس جونیور پاس بدهد. ستاره برزیلی در موقعیت تک به تک با عبور توپ از کنار دروازه‌بان گل تساوی را به ثمر رساند.
بلینگام تلاش داشت تا در این بازی سهمی در موفقیت تیمش داشته باشد و دقیقه 34 یک گل تماشایی به ثمر رساند. او پس از دریافت پاس ادواردو کاماوینگا از میانه میدان به سمت دروازه دوید.
1935385
دو بازیکن ناپولی نتوانستند او را مهار کنند تا بلینگام با عبور توپ از بین پاهای گلزن ناپولی‌ وارد محوطه شده و توپ را با ضربه پای راست وارد دروازه کند.
ناپولی‌ برای جبران نتیجه در نیمه دوم وارد زمین شده بود و همین موجب شد تا زود هم به گل تساوی دست پیدا کند.
1935386
پس از تکل ناچو برای مهار ویکتور اوسیمن در محوطه جریمه، توپ به دست کاپیتان رئال برخورد کرد و ضربه پنالتی به سود ناپولی اعلام شد. این ضربه را پیتر زیلنسکی در دقیقه 53 با ضربه پای راست به تیرک عمودی کوبید و اگرچه کپا مسیر توپ را درست تشخیص داده بود، توپ وارد دروازه شد.
رئال با این گل انگیزه بیشتری برای پیش افتادن مجدد به دست آورد و حملات آن‌ها روی دروازه حریف تا جایی پیش رفت که گل سوم در دقیقه 78 بالاخره به ثمر رسید.
1935387
ارسال کرنر لوکا مودریچ توسط مدافعان از دروازه دور شد که فده والورده با یک شوت بسیار تماشایی به سمت دروازه فرستاد. ضربه محکم او پس از برخورد به تیرک افقی به سر الکس مرتب برخورد کرد تا گل به خودی به نام دروازه بان ناپولی‌ ثبت شود.
تیم اسپانیایی برخلاف فشاری که ناپولی‌ برای گل تساوی وارد می‌کرد مقاومت خوبی نشان داد و با مدیریت جریان مسابقه توانست این دیدار حساس را با برد پشت سر بگذارد.
کپنهاگن در دومین مسابقات از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب از بایرن مونیخ میزبانی کرد.
میزبان در نیمه اول این بازی بیشتر شاهد حملات پی در پی بایرن مونیخ بود که البته راه به جایی نبرد اما هیجان بالایی به بازی داده بود.
1935388
موقعیت‌های بایرن برای گلزنی کافی نبود و ضربات پایانی دقت کافی را نداشت تا نیمه اول با اینکه بایرن نزدیک 70 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت با تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم بازی برخلاف 45 دقیقه نخست بهتر بود و 3 گل در پی داشت که اولین آن به نام میزبان نوشته شد.
1935389
گونکالوس پاس بلند به سمت دروازه بایرن را کنترل کرد و آن را در اختیار ویکتور کلاسون قرار داد که ضربه محکم او توسط مدافعان بلوکه شد. توپ هنوز از محوطه جریمه خارج نشده بود که لوکاس لراگر از راه رسید و آن را در دقیقه 53 وارد دروازه حریف کرد.
تلاش بایرن برای گل تساوی با پیش افتادن حریف افزایش یافت و این جمال موسیالا بود که امیدهای نماینده آلمان را زنده نگه داشت.
1935390
ستاره جوان پس از دریافت توپ در حوالی محوطه جریمه مقداری با آن حرکت کرد و در حالیکه دو مدافع حریف خواستار جلوگیری از شوت او بودند، ضربه پای راستش به گوشه دروازه رفت و بازی به تساوی رسید.
بایرن برای کسب دومین پیروزی در اروپا امیدوار بود و دقیقه 84 بالاخره ماتیاس تل گل برتری باواریایی‌ها را به ثمر رساند. هری کین ارسال بلند اسون اولرایش را با ضربه سر به سمت محوطه جریمه فرستاد.
1935391
توماس مولر پس از کنترل آن مجبور شد با تنه مدافع کپنهاگن را از توپ دور کند و سپس با یک مکث به تل پاس داد که او توپ را از کنار دستان دروازه‌بان و همینطور مدافعی که در آستانه دروازه قرار داشت، عبور داد و گلزنی کرد. این گل به دلیل برخورد مولر با بازیکن حریف توسط VAR مورد بررسی قرار گرفت و پس از چند لحظه تایید شد.
بایرن در دقایق باقی مانده بازی موفق شد از برتری خود محافظت کند تا بازی خارج از خانه را با کسب 3 امتیاز پشت سر بگذارد.
اینتر که در روز اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان نتیجه‌ای بهتر از تساوی مقابل سوسیداد به دست نیاورده بود امشب در سن‌سیرو با تک‌گل مارکوس تورام، خرید جدید فرانسوی‌اش، موفق شد قهرمان فصل گذشته لیگ پرتغال را 1-0 شکست دهد.
شاگردان اینزاگی که به عنوان نایب‌قهرمان فصل گذشته در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند در روز اول مرحله گروهی در بازی خارج از خانه با رئال سوسیداد به تساوی 1-1 رسیدند و امشب در اولین بازی خانگی این فصل‌شان در سن‌سیرو به امید پیروزی وارد زمین شدند.
بنفیکا اما انگیزه مضاعفی در این بازی داشت. تیم پرتغالی در روز اول رقابتها در خانه‌اش 2-0 مقابل سالزبورگ شکست خورده و اگر امشب باخت دیگری در خانه اینتر کسب می‌کرد امیدهایش به صعود از این گروه تا حد زیادی از دست می‌رفت.
بنفیکا بازی را بهتر آغاز کرد و در 10 دقیقه اول نمایشی بهتر از اینتر داشت ولی شاگردان اینزاگی بعد از این دقایق بر بازی سوار شدند و دامفریس یک فرصت را در دقیقه 11 با ضربه سر از دست داد. چند دقیقه بعد یان زومر شوت آرسنس، هافبک نروژی بنفیکا را دفع کرد.
بنفیکا روی یک ضربه کرنر با ارسال عالی دی‌ماریا می‌توانست به گل برسد اما ضربه او که از بالای سر یان زومر گذشته بود به تیر دروازه برخورد کرد.
در اواخر نیمه اول بارلا شانس خود را با یک شوت محکم امتحان کرد اما تروبین، دروازه‌بان بنفیکا با کف دست توپ را راهی کرنر کرد. نیمه اول که با برتری نصف و نیمه اینتر همراه بود با تساوی بدون گل به پایان رسید.
اینتر در دقایق اول نیمه دوم تیر دروازه بنیفکا را به لرزه درآورد تا دو تیم از این نظر هم برابر بشوند. لائوتارو مارتینز گوشه بالای سمت راست دروازه حریف را نشانه گرفت اما توپ او با برخورد به تیر افقی برگشت. بارلا می‌توانست توپ برگشتی را به گل تبدیل کند که دروازه‌بان بنیفکا با مهاری استثنایی مانع او شد.
اینتر چند دقیقه بعد برای دومین بار تیر دروازه را به لرزه درآورد. کاپیتان اینتر این بار از فاصله 10 قدمی توپ را به تیر دروازه سمت چپ بنفیکا کوبید تا مشخص شود امشب شانس با این ستاره آرژانتینی یار نیست.
1935403
مارکوس تورام، خرید تابستانی که در این هفته‌ها نگاه‌های زیادی را به خود معطوف کرده، در دقیقه 62 بن‌بست بازی را گشود. دامفریس از سمت راست تا نزدیکی خط افقی کنار دروازه پیش‌روی کرده و پاس به عقبی برای تورام ساخته و پرداخته کرد. مهاجم فرانسوی با خونسردی و دقت از فاصله 12 قدمی دروازه بنفیکا را گشود.
1935401
1935402
اینتر در نیمه دوم به مراتب بهتر از نیمه اول کار می‌کرد. در دقیقه 74 لائوتارو روی اشتباه اوتامندی فرصتی عالی داشت ولی کاپیتان بنفیکا هر طور شده اشتباه خود را جبران کرد و مانع گلزنی لائوتارو شد. در رفت و برگشت توپ بار دیگر به لائوتارو رسید اما این بار دروازه‌بان بنفیکا با پای خود دروازه‌اش را نجات داد. امشب ظاهرا شب گلزنی لائوتارو نیست.
در دقیقه 80 آنخل دی‌ماریا به دلیل آسیب‌دیدگی زمین را ترک کرد. چند دقیقه بعد آرتور کابرال برزیلی که به تازگی وارد زمین شده بود یکی از معدود فرصتهای بنفیکا را با بی‌دقتی به اوت زد.
1935400
بازی در نهایت با پیروزی 1-0 اینتر به پایان رسید. در پایان روز دوم مرحله گروهی حالا سوسیداد و اینتر هر دو با چهار امتیاز صدرنشین گروه D هستند. سالزبورگ با 3 امتیاز در رتبه سوم و بنفیکا بدون امتیاز در قعر جدول ایستاده است.
منچستر یونایتد در بازی اول خود در لیگ قهرمانان مغلوب بایرن مونیخ شد و در بازی دوم در خانه به دنبال کسب سه امتیاز نخست خود در لیگ قهرمانان بود.
در همان ابتدا و دقیقه ۲ منچستر می‌توانست روی حرکت راسموس هویلوند و پاسش به برونو در مقابل دروازه به گل برسد اما برونو به توپ نرسید و فرصت از دست رفت.
در ادامه بازی متعادل بود تا اینکه در دقیقه ۱۷ در یک ضد حمله و حرکت مارکوس رشفورد از سمت راست، سانتر او به درون محوطه جریمه، هویلوند موفق شد با ضربه سر دروازه گالاتاسرای را باز کند و گل دوم خود در لیگ قهرمانان را به ثمر برساند.

1935394
چهار دقیقه بعد هویلوند می‌تونست اختلاف را به دو برساند اما موسلرا زودتر از او به توپ رسید و اجازه انجام هیچ کاری به مهاجم یونایتد نداد.
در دقیقه ۲۳ ویلفرد زاها در محوطه جریمه موفق به شکست دالوت شد و ضربه‌اش از روی سر اونانا به داخل دروازه راه پیدا کرد و موفق شد در بازگشت به الدترافورد دوباره گلزنی کند.
1935395
در ادامه هر دو تیم تلاش‌هایی داشتند اما دروازه‌‌ها با تهدید جدی‌ای روبرو نشدند و نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.
نیمه دوم هم با گلزنی منچستر یونایتد و هویلوند آغاز شد. هویلوند تصور کرد که دوباره گل برتری تیمش را به ثمر رسانده اما گل توسط داور به دلیل آفساید مردود شد.
حدود ده دقیقه، در ۶۷امین دقیقه بازی، اشتباه بازیکنان گالاتاسرای در میانه میدان باعث شد که هویلوند صاحب توپ شود. او از وسط زمین تا داخل محوطه را طی کرد و با یک ضربه عالی موسلرا را برای بار دوم شکست داد.
1935396
اما گل هویلوند باز هم پاسخ داده شد. حرکت بازیکنان گالاتاسرای و پاس ایلماز که با غفلت مدافعان به آکتورکوگلو رسید و او موفق شد دروازه اونانا را باز کند.
1935397
در دقیقه ۷۸ تکل کاسمیرو و پنالتی برای گالاتاسرای. کاسمیرو با کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. ایکاردی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت اما ضربه‌اش از کنار دروازه به بیرون رفت.
سه دقیقه بعد ایکاردی اشتباه خود را جبران کرد. توپ به او رسید و با اونانا تک به تک شد و توانست با یک ضربه چیپ گالاتاسرای را به گل سوم برساند.
1935398
1935399
منچستر ده نفره تا پایان بازی نتوانست کار خاصی انجام دهد و یک شکست خانگی دیگر را، این بار با نتیجه ۳-۲ تجربه کرد.
آرسنال در هفته اول در دیداری پرگل موفق شده بود آیندهوون را شکست دهد. در هفته دوم مقابل لانس قرار گرفته بودند که در بازی قبل خود مقابل سویا به تساوی ۱-۱ رسیده بود.
اولین فرصت جدی توسط لانس خلق شد. در دقیقه ۵ ارسال کرنر و ضربه خطرناک دانسو، از کنار تیرک سمت راست عبور کرد و به بیرون رفت.
در ادامه آرسنال ابتکار عمل را به دست گرفت. در دقیقه ۱۴، اشتباه توماسون، بازیکن لانس، باعث شد که بوکایو ساکا صاحب توپ شود و توپ را به گابریل ژسوس برساند. ژسوس توانست با یک ضربه حساب‌شده آرسنال را یک بر صفر جلو بیندازد.

1935371
حدود ده دقیقه بعد توماسون موفق شد اشتباه خود را جبران کند. او با یک ضربه کات‌دار و زیبا به سمت راست دروازه آرسنال، توپ را به تور چسباند و بازی را مساوی کرد.
1935377
در ادامه بازی، تنها اتفاق مهم زمین تا پایان نیمه اول، مصدومیت ساکا بود‌. او که در این روزها هواداران را با مصدومیت‌هایش نگران کرده است، در دقیقه ۳۴ جای خود را به فابیو ویرا داد.
1935378
دو تیم در پایان ۴۵ با همان نتیجه ۱-۱ به رختکن رفتند.
در دقیقه ۴۹ تروسارد می‌توانست آرسنال را پیش بیندازد اما ضربه‌اش توسط سامبا، دروازه‌بان لانس دفع شد.
حملات دو تیم تا دقیقه ۶۹ نصفه و نیمه انجام می‌شد و ثمری نداشتند. تا اینکه الیه واهی با استفاده از ارسال فرانکوفسکی، دروازه تیم مهمان را باز کرد و آرسنال ۲-۱ عقب افتاد.
1935379
با این گل لانس به عقب رفت و از برتری خود دفاع کرد. آرسنال هم نتوانست سد دفاعی میزبان را بشکند. آرتتا قصد داشت با تعویض‌هایش بازی را برگرداند اما‌ همچنان استحکام دفاعی و مقاومت تیم میزبان مانع این کار شد و بازی با نتیجه ۲-۱ به سود لانس به پایان رسید.