به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب : ۴۳۱۸۳۲

سه فیلم تازه، صدرنشین جدول گیشه

سه فیلم تازه، صدرنشین جدول گیشه
گروه فرهنگی:در غیبت فیلم‌های پرسروصدای قدیمی‌تر، سه فیلم جدید جدول گیشه توانستند صدرنشینی جدول را به خود اختصاص دهند.به گزارش صبا، در رقابت بین قسمت جدید فرانچایز «اره» با انیمیشن «پاترول پی آ دبلیو»، دومی در صدر جدول قرار گرفت.

انیمیشن جدید کمپانی پارامونت با افتتاحیه ای ۲۳ میلیون دلاری موفق به کسب کرسی صدرنشینی جدول شد.
این فیلم با هزینه ای ۳۰ میلیون دلاری تهیه شده و تحلیل‌گران برایش پیش‌بینی افتتاحیه ای ۱۸ تا ۲۰ میلیونی می‌کردند.با توجه به فروش بین‌المللی ۲۵ میلیونی فیلم و فروش کلی جهانی ۴۸ میلیون دلاری این کمدی اکشن ابرقهرمانانه، می‌توان از حالا به آن لقب فیلمی پرفروش را داد.

داستان پاترول پی آ دبلیو درباره پسربچه‌ای هفت ساله با قدرتهای فراوان است که با کمک دوستان کوچولوی خود، مبارزه‌ای جانانه با افراد و نیروهای شرور می‌کند.تازه‌ترین قسمت درام چاقوکشی و ترسناک اره با فروش افتتاحیه ۱۸ میلیون دلاری اش موفق به کسب کرسی دوم جدول گیشه نمایش شد.

این محصول موفق شرکت لاینزگیت از جمله فیلم‌هایی است که با هزینه اندک و حضور بازیگران ناشناس تولید می‌شود و همیشه موفقیت‌های مالی خوبی نصیب تهیه‌کنندگانش می‌کند.خط اصلی داستان قسمت دهم در ارتباط با یک قاتل زنجیره‌ای است که قربانیان بخت برگشته‌اش را در مکانی مخوف زندانی کرده و یک موش و گربه بازی با آنها به راه می‌اندازد.

برای ساخت اره ۱۰ حدود ۱۳ میلیون دلار هزینه شده و فروش بین المللی آن هم ۱۲ میلیون دلار بوده است.
سومین فیلم جدول گیشه «خالق» درام علمی تخیلی کمپانی والت دیزنی است که با افتتاحیه ای ۱۴ میلیون دلاری، این ردیف را به خود اختصاص داد.

فیلم با هزینه تولید بالای ۸۰ میلیون دلاری خود، داستان نبرد بین آدمها و ربات های سرکش را تعریف می کند. در میانه این جنگ، یک سرباز سابق موفق به کشف سلاحی مخفی برای مبارزه با ربات ها می شود. این سلاح مخفی، رباتی است که به شکل یک پسربچه به حیات خود ادامه می‌دهد.با توجه به فروش کم ۱۸ میلیونی بین المللی خالق، بعید به نظر می رسد فروش کلی نهایی آن بتواند رقم بالای هزینه های تولید خود را تامین کند.
دومین قسمت درام ترسناک و دلهره آور «پرستار»، در تعطیلات آخر هفته نزدیک ۵ میلیون دلار فروش کرد تا کرسی چهارم جدول را به خود اختصاص دهد.

این محصول موفق و پولساز کمپانی برادران وارنر، هم اکنون به فروش کلی ۷۷ میلیون دلاری دست پیدا کرده و لقب کاری پرفروش را گرفته است.پنجمین فیلم جدول گیشه یک فیلم تازه وارد دیگر به نام «نابینا» است که با فروشی ۴ میلیون دلاری در این ردیف قرار گرفته است.

برای اکران عمومی این فیلم تبلیغات چندانی نشد و نمایش عمومی اش بی سروصدا بوده است.«یک جن گیری در ونیز» کمپانی والت دیزنی هم نزدیک ۴ میلیون دلار فروش کرد، تا در ردیف ششم جدول قرار گیرد.فروش کلی مایوس کننده ۳۲ میلیون دلاری این درام معمایی در آمریکای شمالی، مانع از آن نشده که سازندگانش خبر تولید قسمتهای بعدی آنرا اعلام نکنند.

این فیلم دومین کار سینمایی کنت برانا در ارتباط با ماجراجویی های بازرس پوآروی آگاتا کریستی، بعد از نسخه دوباره سازی شده موفق «قتل در قطار سریع السیر شرق» است.شکست خورده اصلی جدول گیشه نمایش این هفته سینماهای آمریکای شمالی، قسمت تازه «بی مصرف ها»ی سیلوستر استالونه است.این اکشن جنایتکارانه در دومین هفته اکران عمومی به رقم ناامید کننده ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری رضایت داد، تا فروش کلی خود را به رقم تحقیرآمیز ۱۳ میلیون دلار برساند.
برچسب ها: سینمای جهان