به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۶:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب : ۴۳۱۸۴۳

طالبان چهره زنان گردشگر خارجی را پوشاند!

طالبان چهره زنان گردشگر خارجی را پوشاند!
گروه بین الملل:  ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هلمند افغانستان مجموعه‌ای از عکس‌ها را منتشر کرده که گردشگران زن خارجی را در افغانستان نشان می‌دهد، اما این تصاویر موجی از انتقادات را برانگیخت.
به گزارش فرارو، ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هلمند گفته که ۱۱ گردشگر ازجمله ۵ زن از آمریکا، آلمان، نیوزلند و آفریقای جنوبی از اماکن تاریخی ولایت هلمند در افغانستان دیدن کرده اند.
این ریاست در عکس‌هایی که منتشر کرده، چهره گردشگران زن را پوشانده و مدعی شده گردشگران گفته اند امنیتی که طالبان ایجاد کرده، آن‌ها را تشویق به بازدید از افغانستان کرده است.
طالبان گفته که این گردشگران به دلیل تامین امنیت در افغانستان برای بازدید از مناطق تاریخی اقدام کرده اند.
به گفته گردشگران، اکنون بهترین زمان برای گردشگران است تا از افغانستان بازدید کنند؛ زیرا صلح و امنیت در این کشور برقرار شده است.
یک گردشگر از آفریقای جنوبی گفت: افغانستان از نظر مواد معدنی، کشور غنی است، آن‌ها باید برای مردم و کشور خود تلاش کنند تا خود را از وابستگی به کشور‌های دیگر نجات دهند.
یک گردشگر آمریکایی نیز گفت: خوشحالم که به همراه دوستانم از قلعه بست و برخی مناطق تاریخی دیگر این ولایت تاریخی دیدن کردم.
در همین حال، سلطان محمد حنیف، مسئول فرهنگ و گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ هلمند گفت که از زمان روی کار آمدن امارت اسلامی، گردشگران زیادی از کشور‌های مختلف به این ولایت سفر کرده اند.
برچسب ها: افغانستان