به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب : ۴۳۱۸۵۷

حملات ادامه دار اصولگرایان به خاتمی

حملات ادامه دار اصولگرایان به خاتمی
گروه سیاسی: گفته می‌شود سید محمد خاتمی بنای شرکت در انتخابات را ندارد.‌ اگر چنین شود، بعد از این جایگاه سید محمد خاتمی‌ در عالم سیاست را چگونه باید نظر‌ بگیریم؟
سید حسین نقوی حسینی، فعال سیاسی اصولگرا، درباره این موضوع گفت: در جبهه اصلاحات سردرگمی‌های زیادی وجود دارد و هیچکس قادر نیست شرایط را مدیریت کند و آنها را به جمع‌بندی واحدی برساند زیرا جبهه اصلاحات طیف‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود و طیف‌های مختلف در این جبهه سیاسی، دیدگاه‌های مختلفی دارند‌ و هستند اصلاح‌طلبانی‌ که نزدیک به اصولگرایان‌اند یا رویکرد اعتدالی دارند و البته طیف‌های محدودی هم رادیکال هستند.
به گزارش نامه نیوز بخش هایی از گفت و گوی نقوی حسینی را در ادامه می خوانید:
رویکرد طیف منسوب به آقای خاتمی افراطی است و از بیانیه‌هایی که از سوی برخی احزاب نزدیک به او منتشر می‌شود می‌توان دریافت که طیف نزدیک به خاتمی از قانون اساسی و اصول انقلاب اسلامی عبور کرده‌اند. طیف خاتمی بیشتر شبیه به اپوزیسیون شده است و به نظر می‌رسد در آینده چنین گرایشاتی در آنها بیشتر هم شود.
آقای خاتمی حملات تندی به شورای نگهبان می‌کند در صورتی که شورای نگهبان عین قانون را اجرا می‌کند. من کسی هستم که سه بار از سوی شورای نگهبان تأییدصلاحیت شدم و یک‌بار هم صلاحیتم رد شد؛ یعنی دو سمت قضیه را دیده‌ام اما می‌گویم که شورای نگهبان‌ عین قانون را انجام می‌دهد و همه باید مقید به قانون باشیم و به نظر نهادهای تمکین کنیم.
  • در مجموع همان‌طور‌ که ابتدای گفت‌وگو بیان کردم، هیچکس نمی‌تواند آشفتگی میان اصلاح‌طلبان را مدیریت کند و سامان دهد. آقای خاتمی هم دیگر خاتمیِ سال ۷۶ و ۹۲ نیست و بسیاری از اصلاح‌طلبان نقدهای جدی به او دارند و شک‌ نکنید اگر او بخواهد انتخابات را تحریم کند و نزدیک به اپوزیسیون شود اکثریت اصلاح‌طلبان‌ از نظر او پیروی نمی‌کنند، مگر‌ یک طیف محدودِ رادیکال.
    آقای خاتمی با ژست اپوزیسیون می‌خواهد جذب نیرو کند. او تصور می‌کند به این شکل پایگاه اجتماعی طیف‌اش تقویت می‌شود. حالا او و طیفش دچار پاردوکس می‌شوند زیرا در معرض این پرسش قرار می‌گیرند که از این پایگاه‌ اجتماعی می‌خواهید کجا استفاده کنید؟
    اگر بگویند انتخابات، سپس باید پاسخ دهند چه‌طور هم‌زمان نقش اپوزیسیون را بازی می‌کنید و در عین حال انتظار دارید فضای انتخاباتی برایتان باز باشد؟ اگر طیفی می‌خواهد کار قانونی انجام دهد، طبیعی است که نباید گرایش‌های اپوزیسیونی داشته باشد. آقای خاتمی نمی‌تواند این پاردوکس رفع کند. او در بین اپوزیسیون‌ خارج‌نشین هم اقبالی ندارد زیرا آنها اصلا خاتمی‌ را قبول ندارند.
برچسب ها: سید محمد خاتمی