به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۵:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۴۳۱۹۰۹

واکاوی حضور سرمربی سابق پاریس در الدحیل

واکاوی حضور سرمربی سابق پاریس در الدحیل
گروه ورزشی:کریستف گالتیه سرمربی سابق پاری سن ژرمن به الدحیل قطر خواهد پیوست.به گزارش "ورزش‌ سه"، کریستوف گالتیه سه ماه پس از جدایی از پاری‌سن‌ژرمن که مالکیت آن در اختیار شیخ معروف قطری است، همچنان با قطر در ارتباط خواهد بود. سرمربی 57 ساله فرانسوی در روزهای آینده به الدحیل می‌پیوندد و جانشین هرنان کرسپوی آرژانتینی می‌شود که پس از شکست در لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس در حالی که تا ژوئن 2024 قرارداد داشت از کار برکنار شد.

گالتیه باید تا پایان هفته به دوحه پرواز کند و قرار است قراردادی به مدت دو فصل را امضا کند.در الدحیل، گالتیه فیلیپه کوتینیوی برزیلی، ابراهیما دیالو هافبک فرانسوی (برادر عبدو دیالو) را هدایت خواهد کرد و بار دیگر با اسحاق لیهاجی که در نیس سابقه همکاری با او را دارد، کار خواهد کرد.البته این تصمیم برای شروع یک همکاری دوباره با قطری‌ها در حالی که گالتیه مدیران المپیک مارسی برای جانشینی مارسلینو به او نزدیک شده بودند، ممکن است غافلگیر کننده باشد!

از نقطه نظر حرفه‌ای، حضور در فوتبال قطر برای گالتیه هیجان کمتری به همراه خواهد داشت. اما این سرمربی فرانسوی نمی‌خواست در لیگ یک فرانسه به کارش ادامه دهد. این انتقال به قطر در حالی رخ خواهد داد  که به دلیل مسائل اخلاقی و نژادی به زودی دادگاهی برای او در فرانسه شکل خواهد گرفت.

تکنسین سابق پاریسی با ماندن در فرانسه و به ویژه در المپیک مارسی، باشگاهی که به خوبی می‌شناسد، می‌داند که نمی‌تواند به طور کامل روی هدف خود تمرکز کند.گالتیه اخیرا در مصاحبه‌ای درباره دلیل جدایی خود از پاریس و در دفاع از خود گفته است: «فوتبالی‌ها مرا می‌شناسند. من نمی‌پذیرم که بتوانیم بگوییم کریستوف گالتیه یک نژادپرست است.» 

با این اوصاف برای گلاتیه امکان‌پذیر نبود که قراردادش را با پاریس تا ژوئن 2024 ادامه دهد. گالتیه که در 5 ژوئیه اخراج شد، پس از آن چندین درخواست داشت و یک پیشنهاد جدی از امارات متحده عربی. درست قبل از اینکه ناپل نیز علاقه نشان دهد. البته قهرمان ایتالیا هم بالاخره یک فرانسوی دیگر به نام رودی گارسیا را انتخاب کرد.

در اینکه چرا گالتیه تصمیم به حضور در قطر گرفته، سوالات زیادی می‌توان مطرح کرد. اینکه آیا او یک پروژه ورزشی جذاب‌تر می‌خواست؟ یا از آخرین ماه‌های حضورش در پایتخت خیلی خسته شده بود؟ او تصمیم گرفته بود برای استراحت و تجدید قوا به خانه‌اش در جنوب فرانسه بازگردد و در نزدیکی عزیزانش باشد، زیرا به خوبی می‌داند که به زودی دادگاه‌های مربوط به اتهامات نژادپرستی در انتظار او هستند. 

با تمام این‌ها ال گالتیه از زمین بازی و مربیگری هم دست نکشیده؛ چیزی که مشخص است اینکه او دوست ندارد، در فرانسه به کارش ادامه بدهد و بنابراین پروژه همکاری دوباره با قطری و کارفرمای سابقش در پاریس به صورت جدی مورد نظر او قرار گرفت.
برچسب ها: فوتبال جهان