به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۶:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب : ۴۳۱۹۲۹

انتقاد دونالد ترامپ از استیضاح مک‌‌کارتی

انتقاد دونالد ترامپ از استیضاح مک‌‌کارتی
گروه بین‌الملل: برکناری کوین مک‌ کارتی عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از ریاست این نهاد قانونگذار با طرح یک جمهوریخواه دیگر، با واکنش تند دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق این کشور همراه شد.
ترامپ طی بیانیه ‌ای در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی تروث سوشال نوشت: چرا جمهوریخواهان همواره در حال جنگ با خودشان هستند، چرا با دموکرات‌های چپ افراطی که کشور ما را ویران می‌کنند، مبارزه نمی‌کنند؟

کوین مک کارتی: پشیمان نیستم 
رئیس برکنار شده مجلس نمایندگان آمریکا در پی از دست دادن ریاست خود بر این مجلس با رای همکارانش گفت: ممکن است، امروز یک رای را از دست داده باشم اما برای آن چه به آن اعتقاد دارم، جنگیدم.
رئیس برکنار شده مجلس نمایندگان در ایکس نوشت: من دیگر به دنبال کاندیداتوری برای ریاست مجلس نخواهم بود.مک کارتی تصریح کرد: ممکن است امروز یک رای را از دست داده باشم، اما برای چیزی که به آن اعتقاد داشتم جنگیدم. خدمت کردن به آمریکا باعث افتخار من بود. مک ‌کارتی همچنین در سخنانی در پی برکناری اش از ریاست مجلس نمایندگان آمریکا گفت: از این که برای تصویب بودجه نهادهای فدرال و جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا با دموکرات ها توافق کرده و این موضوع موجب برکناری ام شده است، اصلا پشیمان نیستم زیرا اصل کشورداری را بر اختلاف‌های سیاسی برگزیده‌ام .
نمایندگان جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند مجلس هفته آینده در یکی از روزهای سه ‌شنبه یا چهارشنبه برای انتخاب رئیس جدید این مجلس رای‌‌گیری خواهد کرد.

پیشنهاد برای ریاست ترامپ!
مارجوری تیلور گرین عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان در ایکس نوشت: «تنها نامزدی که من در حال حاضر برای ریاست مجلس نمایندگان از آن حمایت می‌کنم رئیس‌جمهور دونالد ترامپ است. او به جنگ ‌اوکراین پایان خواهد داد. او مرزها را تامین خواهد کرد. او به دولت مسلح سیاسی پایان خواهد داد. او انرژی آمریکا را دوباره مستقل خواهد کرد. او لایحه من را برای جلوگیری از جراحی‌های تراجنسیتی بر روی بچه ها و دور نگه داشتن مردان از ورزش زنان تصویب خواهد کرد. او از ارتش و پلیس ما حمایت خواهد کرد. و خیلی بیشتر! او سابقه 4 ساله ثابت شده ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را دارد. او رکورد تعداد آرای جمهوریخواهان را از هر نامزد جمهوری خواه ریاست‌جمهوری دریافت کرد! ما می‌توانیم او را رئیس مجلس کنیم و سپس او را رئیس‌جمهور انتخاب کنیم! او دوباره آمریکا را بزرگ خواهد کرد!».