به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۴۳۱۹۴۲

یک خودروساز برآوردها را شکست

یک خودروساز برآوردها را شکست
گروه اقتصادی: شرکت خودروسازی آمریکایی ریویان، سازنده خودروهای الکتریکی تحویل سه ماهه سوم را بالاتر از تخمین‌های تحلیلگران گزارش کرد زیرا تولید خود را برای پاسخگویی به تقاضای پایدار برای پیکاپ‌ها و خودروهای اسپرت افزایش داد.به گزارش ایسنا، این استارت آپ مستقر در ایروین کالیفرنیا اعلام کرد که در مسیر تولید ۵۲ هزار وسیله نقلیه در سال ۲۰۲۳ قرار دارد.
 
 ارقام قوی‌تر از حد انتظار ریویان در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا برای خودروهای الکتریکی در ایالات‌متحده به دلیل هزینه‌های وام بالاتر و کاهش قیمت‌ها و تخفیف‌های رقبا از جمله تسلا ارائه است.ریویان که پیکاپ‌های R۱T و شاسی‌بلند R۱S تولید می‌کند، در سه‌ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۱۵ هزار و ۵۶۴ دستگاه خودرو تحویل داد. این شرکت ۱۶ هزار و ۳۰۴ دستگاه خودرو در ایلینوی تولید کرد که این رقم در سه ماهه دوم ۱۳ هزار و ۹۹۲ بود. این بدان معناست که ریویان باید بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ وسیله نقلیه در سه ماهه جاری بسازد تا به هدف کل سال خود برسد.

کاهش قیمت توسط تسلا برای افزایش تقاضا و پاسخ رقبا، میانگین قیمت‌های خرده‌فروشی خودروهای برقی را در جولای ۲۰۲۳ به ۵۳ هزار و ۳۷۶ دلار و از بالاترین رقم نزدیک به ۷۰ هزار دلار در سال گذشته کاهش داده است.
بر اساس گزارش رویترز، ریویان از کاهش قیمت اجتناب کرده اما هزینه‌ها را کاهش داده است.
برچسب ها: خودرو الکتریکی