به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب : ۴۳۱۹۶۸
20 میلیارد و شاید محرومیت شش ماهه؛

پرسپولیس لوکادیا را شکست داد!

پرسپولیس لوکادیا را شکست داد!
گروه ورزشی: باشگاه پرسپولیس موفق شد با اقدام حقوقی یورگن لوکادیا را در دادگاه فیفا محکوم کند و حالا این بازیکن ملزم به پرداخت بیش از 300 هزار دلار به پرسپولیس خواهد بود.
یورگن لوکادیا که فصل گذشته به صورت ناگهانی اردوی سرخپوشان را ترک کرد، با شکایت پرسپولیس مواجه شد و در عین حال از این باشگاه به فیفا شکایت کرد اما در نهایت پرونده کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال باعث شد تا حکم نهایی به سود سرخپوشان صادر شود.
نکته مهم اینکه پرسپولیس حالا توانسته تضمین جالبی هم برای پرداخت این پول بگیرد و در صورتی که لوکادیا نتواند رقم بدهی را پرداخت کند، باشگاه کانگژو و خود این بازیکن دچار محرومیتی سنگین خواهند شد و حتی ممکن است حکم سنگین‌تری هم به دست این بازیکن و باشگاهش برسد.
این بخشی از حکم این پرونده است:
در بند یک حکم آمده است که بخشی از شکایت باشگاه به عنوان خواهان پذیرفته شده است.
در بند دو تصریح شده است که یورگن لوکادیا محکوم و ملزم به پرداخت ۳۲۴ هزار و ۲۰۰ دلار به عنوان جریمه نقض قرارداد بدون دلیل موجه هستند که باید به حساب باشگاه واریز شود.
در بند سه نیز آمده است که خوانده دو یعنی باشگاه چینی کانگژو که لوکادیا هم‌اکنون در آن توپ می‌زند به صورت تضامنی، نسبت به پرداخت این مبلغ به باشگاه پرسپولیس، مسئولیت دارد.
اگر تا 45 روز آینده یورگن لوکادیا رقم 324 هزار دلار را که معادل چیزی نزدیک به 20 میلیارد تومان است، به حساب پرسپولیس پرداخت نکند، محکومیت بعدی در انتظار مهاجم هلندی است:
خوانده یک (لوکادیا) به مدت ۶ ماه و تا زمان پرداخت مبلغ از فعالیت‌های فوتبالی محروم خواهد بود.
خوانده دو (باشگاه کانگژو) که به صورت تضامنی در پرداخت این مبلغ مسئولیت دارد به مدت سه پنجره نقل و انتقالاتی پیوسته و تا زمان واریز مبلغ مذکور محروم خواهد بود.
در پایان این مدت ۶ ماه و سه پنجره نقل و انتقالاتی، چنانکه مبلغ به حساب باشگاه پرسپولیس واریز نشده باشد، پرونده برای اخذ تصمیم و تنبیهات بیشتر به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع داده خواهد شد.
این یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بردهای حقوقی تاریخ باشگاه بعد از محکومیت النصر در دادگاه فیفا و CAS است که بار مالی نیز بر دوش یورگن لوکادیا خواهد بود که می‌تواند بخشی از بدهی سرخپوشان را تامین کند.
شاید بسیاری انتظار داشتند که پرسپولیس در این پرونده محکوم شود اما تیم امور بین الملل قرمزها این پیروزی بزرگ را رقم زد که جای تحسین بسیاری خواهد داشت.