به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۸:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۴۴۰۱۳۹

کتابی تازه ای که ترامپ را عصبانی کرده است

کتابی تازه ای که ترامپ را عصبانی کرده است
گروه بین الملل: هر دو بحث برانگیز، همه جا حاضر و تفرقه افکن هستند. با این وجود، شباهت های میان کیم کارداشیان 43 ساله و دونالد ترامپ 77 ساله همین جا به پایان می رسد. ترامپ و کارداشیان به عنوان ستاره های رسانه ای توانسته اند از یکدیگر برای منافع خود بهره برداری کنند تا آن که  اختلاف آشکارشان سبب شد این رابطه ضعیف از هم بپاشد. اکنون کتاب تازه ای درباره ترامپ جزئیات بیش تری در مورد رابطه میان رئیس جمهور پیشین امریکا و کارداشیان را فاش ساخته که واقعا نمی توان برای توصیف آن از واژه "دوستانه" استفاده کرد.
به گزارش فرارو به نقل از ال پائیس؛ به تازگی کتابی از "جاناتان کارل" روزنامه نگار و خبرنگار کهنه کار شبکه خبری ای بی سی نیوز با عنوان "خسته از پیروزی" چاپ شده کتابی که در آن از زمان شکست انتخاباتی ترامپ در برابر "جو بایدن" رئیس جمهور فعلی در انتخابات 2020 تا به امروز زمانی که او به نامزد پیشتاز انتخاباتی جمهوری خواهان تبدیل شده را به شکلی مستند روایت کرده است. از جمله مسائلی که در بیش از 330 صفحه کتاب مذکور گنجانده شده ملاقات ها و اختلافات ترامپ با کیم کارداشیان است.
کارداشیان و ترامپ سال ‌ها  که یکدیگر را می ‌شناسند اما رابطه آنان با یکدیگر در سال 2018 میلادی نزدیک تر شد. کارداشیان در آن زمان با کانیه وست موزیسین و طراح ازدواج کرد زندگی مشترکی که در ژانویه 2021 میلادی به پایان رسید. کارداشیان هم چنین به قصد وکیل شدن مشغول تحصیل در رشته حقوق بود و همین موضوع یکی از دلایل اصلی ای بود که او خواستار عفو افرادی می شد که سال ها در زندان به سر می بردند و به دلیل ارتکاب جرایم غیر خشونت آمیز به محکومیت های طولانی مدت دچار شده بودند.
در پایان ماه مه 2018 میلادی کارداشیان به دعوت "جارد کوشنر" داماد و مشاور ترامپ در کاخ سفید با رئیس جمهور وقت دیدار داشت. در آن جلسه آنان در مورد عفو احتمالی یک زن سیاه پوست 63 ساله به نام "آلیس ماری جانسون" که در حال گذراندن حبس ابد به دلیل نگهداری کوکائین و پولشویی بود با یکدیگر صحبت کردند. جانسون تا سال 2018 میلادی 22 سال از دوران محکومیت خود را سپری کرده بود. تنها یک هفته پس از دیدار با کارداشیان ترامپ تصمیم بحث برانگیزی برای عفو جانسون گرفت.
در ژوئن 2019 میلادی کارداشیان برای صحبت با رئیس جمهور به واشنگتن بازگشت و این بار در کاخ سفید یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد بهبود سیستم زندان ایالات متحده برگزار کرد. با این وجود، آن دو دیگر هرگز در کنار یکدیگر دیده نشدند. آن گونه که کارل در کتاب اش نقل می کند ترامپ قصد داشت از دنبال کنندگان بی شمار کارداشیان در رسانه های اجتماعی به نفع خود استفاده کند. با این وجود، هیچ چیز آن گونه که آنان می خواستند پیش نرفت.
یک منبع مطلع از جزئیات گفتگوهای میان ترامپ و کارداشیان می گوید ترامپ به درخواست های او گوش داد و خواسته های متقابلی را نیز مطرح کرد. او به کارداشیان گفته بود اگر از ارتباطات گسترده اش به عنوان یک سلبریتی استفاده کرده و ستاره های فوتبال که از دوستان اش هستند را متقاعد به دیدار با ترامپ در کاخ سفید کند با خواسته اش موافقت خواهد کرد. کارداشیان سعی کرده بود آن چه را که ترامپ از او خواسته انجام دهد و آن را بهایی ناچیز برای اجرای عدالت در قبال افرادی می دانست که باور داشت در حال گذراندن احکام ناعادلانه زندان هستند. با این وجود، تمام فوتبالیست هایی که کارداشیان از آنان درخواست دیدار با ترامپ را مطرح کرد این خواسته را رد کردند. در آن دوره وجهه ترامپ به شدت سمی شده بود. در دو هفته پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ هیچ کس نمی خواست در جایی نزدیک او دیده شود.
کتاب کارل بر روی سه سال گذشته از زمان خروج ترامپ از کاخ سفید متمرکز شده است. در این دوره زمانی که ترامپ به مارالاگو ملک خود در فلوریدا بازگشته بود ظاهرا کارداشیان سعی کرد با او تماس بگیرد تا در مورد عفو دیگری به وی کمک نماید. ترامپ به سرعت به او پاسخ داد و گفت: "برو به جهنم! پاسخ من این است؛ نه. تو به بایدن رای دادی حالا سراغ من آمده ای و از من درخواست لطف می کنی"؟
اگرچه کارداشیان اعلام نکرد که در انتخابات 2020 به چه کسی رای می دهد اما پس از آن که بایدن به عنوان برنده اعلام شد عکسی از بایدن و کامالا هریس معاون اش را با سه ایموجی قلب آبی رنگ به اشتراک گذاشته بود. ترامپ پس از بیان آن کلمات به تماس پایان داد. کارداشیان هرگز از حامیان دونالد ترامپ نبود. او در سال 2016 میلادی به صراحت اعلام کرد که قرار است به هیلاری کلینتون رای دهد: او عکس ‌هایی با کلینتون با پیام "پرزیدنت هیلاری" را منتشر کرد و یک مقاله در وب‌ سایت هیلاری کلینتون نوشت.
هم چنین، برای ترامپ صحبت در مورد کارداشیان امری چندان خوشایند نبوده است. رئیس جمهور پیشین در مصاحبه ای در سال 2013 میلادی از انتقاد از اندام کارداشیان و طرز لباس پوشیدن او دریغ نکرد دقیقا انتقاد از دو موردی که باعث تبدیل شدن کارداشیان به یک نماد جهانی شده است.
علاوه بر آن، او این اظهارات را زمانی بیان کرد که کیم کارداشیان اولین دخترش را باردار بود. ترامپ گفته بود: "او کمی بزرگ شده است. من این را می گویم فکر نمی کنم شما وقتی وزن تان 54 کیلوگرم است باید این گونه لباس بپوشید". ترامپ در ژوئن 2014 میلادی نیز در برنامه هاوارد استرن در پاسخ به این که بین جنیفر لوپز و کیم کارداشیان کدام یک زیباتر هستند هیچ کدام را انتخاب نکرد. ترامپ گفته بود که فکر می کند بخش تحتانی بدن کارداشیان خیلی بزرگ است. ترامپ گفته بود: "این یک رکورد است! پیش تر می گفتند او بدن بدی دارد".
کتاب کارل مورد پسند حامیان ترامپ قرار نگرفته و هنوز جزئیاتی وجود دارد که فاش نشده است. سخنگوی کارزار ترامپ ادعاهای مطرح شده در آن کتاب را رد کرده است. او گفته است:"جان کارل شرم ‌آور و بی ‌استعداد نیمکت ‌نشینی که به دلایل واضح هرگز نتوانست نمایش خود را داشته باشد. گزیده‌ هایی که پیش تر از این کتاب منتشر شده بود کاملا حذف شده ‌اند. جای چنین کثافتی یا در بخش کتاب های تخفیف خورده کتاب فروشی  است یا باید به عنوان دستمال توالت از آن استفاده کرد".
برچسب ها: دونالد ترامپ