به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۴۴۰۶۰۱
گوندوگان خستگی‌ناپذیر

ترس بارسا: نکند این بازیکن هم مثل گاوی شود

ترس بارسا: نکند این بازیکن هم مثل گاوی شود
گروه ورزشی: اگر بازیکنی در بارسلونا باشد که استراحت نمی‌شناسد، ایلکای گوندوگان است. ژاوی او را در زمین یک مهره ضروری می‌داند و هرگز وارد سیستم چرخشی نمی‌شود. اما در مورد تیم آلمان هم همین اتفاق می‌افتد. او در طول فصل فقط به عنوان یک بازی به بازیکن تعویضی مقابل بتیس حضور داشته و به دلیل یک مصدومیت جزئی سرمربی کاتالان‌ها نمی‌خواست روی او ریسک کند. با وجود این او 26 دقیقه مقابل اندلسی‌ها بازی کرد.
بازگشت پدری و به‌زودی دی یونگ می‌تواند مقداری اکسیژن به ستاره آلمانی بدهد که در مجموع 1451 در میدان بوده است. دومین نفر گاوی با 1172 بود که همین خستگی باعث مصدومیت شدیدش شد. ستاره آلمانی 279 بازی بیشتر از گاوی در میدان بوده است.
گوندوگان از زمان بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آنتورپ، یک ثانیه هم استراحت نکرده است. در کل فصل، تنها در سه بازی او 90 دقیقه در زمین حضور نداشته است. در اولین بازی مقابل ختافه که در دقیقه 79 تعویض شد، مقابل ویارئال در هفته سوم در دقیقه 86 زمین را ترک کرد و در روز بازی با بتیس که دیرتر وارد میدان شد. 
با احتساب بازی‌های ملی، گوندوگان در این فصل 22 بازی انجام داده و 21 بازی را در یازده‌تای ابتدایی بوده است. علاوه بر این، او 18 بازی را تا پایان در میدان بوده است. این بازیکن آلمانی در 33 سالگی، ستونی برای ژاوی و آلمان است، اما بارسا باید مراقب باشد تا او به سرنوشت گاوی دچار نشود.