به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۴:۲۵
 
۹
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : ۴۷۷۷۰

زنان قدرتمند جهان چند فرزند دارند؟

گروه سياسي: معمولا یکی از دلایل زنان برای بچه دارنشدن این است که بچه را رقیبی برای آینده شغلی و پیشرفت شخصی خود در زندگی می بینند،اگر چنین چیزی صحت داشته باشد پس بسیاری از زنان قدرتمند و ثروتمند دنیا برای رسیدن به موقعیت فعلی خود باید قید همه چیز را می زده اند؛ چیزی که در عمل اینطور نیست.
زنان قدرتمند جهان چند فرزند دارند؟
به گزارش کتاب «یکی باشه تو قفسه» منتشره از سوی سازمان بهزیستی کشور، زنان قدرتمند جهان که هر ساله توسط مجله فوربس انتخاب می شوند، زنانی هستند که مخصوصا در عرصه سیاست تاثیرگذارند و زنانی چون اپرا وینفری و آنجلینا جولی که از عالم هنر وارد این لیست شده اند. حالا هرکدام از این زنان قدرتمند و ثروتمند چند فرزند دارند و انجام وظایف سیاسی تا چه اندازه بر زندگی آنها تاثیر گذاشته است؟ هم اکنون دانستن تعداد فرزندان برخی از معروف ترین زنان عالم خالی از لطف نیست و نکته جالب این است که اکثر آنها دارای دو فرزند هستند.

** آنگلا مرکل
آنگلا دوروتئا مرکل سیاستمدار آلمانی، دبیر کل اتحادیه دمکرات مسیحی آلمان که از 2005 تا کنون به عنوان نخستین صدراعظم در تاریخ آلمان است و رهبر دوفاکتوی اتحادیه اروپا خوانده شده است. مجله فوربس وی را در سال 2012 دومین شخص قدرتمند جهان نامید که بالاترین رتبه ای است که یک زن تاکنون به آن رسیده است. وی در سال 1954در هامبورگ متولد شد که نام کامل وی تا قبل از ازدواج اولش آنگلا دوروتئا کرنر بود و زمانی که وارد دانشگاه شد با اولریش مرکل دانشجوی فیزیک آشنا و با وی ازدواج کرد. این ازدواج در سال 1982به جدایی کشید اما آنگلا نام خانوادگی همسر نخست را برای خود حفظ کرد و تبدیل به آنگلا مرکل کنونی شد. وی دو فرزند پسر دارد که البته متعلق به همسر دومش استیو آخیم زوار(1998 تاکنون) است.

** میشل اوباما
میشل اوباما متولد 1964 و همسر رئیس جمهور ایالات متحده امریکا ، باراک اوباما و بانوی اول ایالات متحده است که دارای دکترای حقوق از دانشگاه هاروارد و دارای دو فرزند دختر به نام مالیا و ساشا است.

** کاترین اشتون
کاترین مارگارت اشتون متولد 1956و نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی است. کاترین اشتون عضو حزب کارگر بریتانیا است و در سال 1999لقب بارونس گرفت. وی در زمان نخست وزیری تونی بلر معاون وزیر بود و در سال 2009به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتخاب شد. کاترین دو فرزند و سه فرزند خوانده به نام های رابرت پیتر و ربکا کلر دارد.

** دیلماروسف
دیلماروسف رییس جمهور برزیل از یک پدر بلغاری مهاجر و مادری برزیلی زاده شده است. وی در دهه 80 وارد فعالیت های دولتی شد و پست های متعددی را کسب کرد که از میان آنها می توان به انتصاب به عنوان وزیر انرژی ایالتی اشاره کرد. آخرین منصب حکومتی وی قبل از ریاست جمهوری ، رئیس دفتری رئیس جمهور داسیلوا بوده است. وی یک فرزند به نام پائولادارد.

** هیلاری کلینتون
کلینتون در سال 1969وارد مدرسه حقوق دانشگاه ییل شد و در این مکان برای نخستین بار با بیل کلینتون آشنا شد و در سال 1975با وی ازدواج کرد. هیلاری در سال 1976 عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه آرکانسا و همچنین عضو موسسه حقوقی (Rose law) شد. وی یک فرزند دختر به نام چلسی ویکتوریا دارد.

** کریستین لاگارد
کریستین مادلین اودته لاگاد رئیس صندوق بین المللی پول، حقوقدان فرانسوی، وزیر اقتصاد و دارایی پیشین فرانسه و رئیس صندوق بین المللی پول است. وی در سال 2007 از طرف نیکولا سارکوزی به عنوان وزیر دارایی انتخاب شد و نخستین زنی است که ریاست صندوق بین المللی پول را دارد. کریستین لاگارد در سال 2011 در رده نهم فهرست قدرتمندترین زنان جهان نشریه فوربس قرار گرفت. لاگارد دو بار طلاق گرفت و دارای دو پسر به نام پیر هانری لاگارد و توماس لاگارد از ازدواج اول خود با ویلفرد لاگارد است.

** نانسی پلوسی
نانسی پاتریشیا د الساندرو پلوسی متولد 26 مارس 1940 از اعضای حزب دمکرات و رئیس سابق مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا است. وی نخستین زن در تاریخ امریکا است به سمت ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا دست یافته است. همسرش وی پل پلوسی است و وی دارای 5 فرزند به نام های نانسی کارین، کریستین، ژاکلین، پل و الکساندر است.

** انگ سان سوچی
«آنگ سان سو چی» فعال سیاسی، مدافع حقوق بشر، از مخالفان حکومت نظامی برمه و برنده جایزه صلح نوبل است. وی در انتخابات عمومی سال 1990 اتحادیه ملی دمکراسی به رهبری او توانست کرسی مجلس را از آن خود کند. آنگ سان سوچی 15سال از عمر خود از سال 1998تا 2010 در حصر خانگی بسر برده است. وی در سال 1991 جایزه صلح نوبل ، در سال 1992 جایزه جواهر لعل نهرو را به منظور تفاهم بین المللی از دولت هند و جایزه بین المللی سیمون بولیوار را از دولت ونزوئلا دریافت کرد. وی دو فرزند به نام های الکساندر و کیم است.

** سونیا گاندی
سونیا گاندی رهبر ایتالیایی تبار حزب کنگره ملی هند و بیوه نخست وزیر سابق هند راجیوگاندی است. نشریه فوربس این سیاستمدار پرنفوذ در سیاست هند را به عنوان سومین زن قدرتمند جهان در سال 2004 نام نهاد که در سال 2007رتبه او ششم بود. نام سونیا گاندی در سالهای 2007 و 2008 در فهرست صدفرد پرنفوذ دنیا قرار داشت. گاندی یک فرزند پسر از راجیو گاندی به نام رائول گاندی دارد.

** مرضیه وحید دستجردی
وحید دستجردی نخستین وزیر زن در ایران و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت احمدی نژاد بود که دارای دو فرزند دختر است.

** معصومه ابتکار
رئیس سازمان محیط زیست در دولت های خاتمی و روحانی دارای دو فرزند پسر است.
مرجع : ايرنا