به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۹:۳۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۷ ساعت ۱۸:۵۵
کد مطلب : ۵۲۸۲۵
نهاوندیان:

باید در خیرخواهی تفرقه​افکنان تردید داشت

گروه سیاسی: رییس دفتر نهاد ریاست جمهوری گفت: باید در خیرخواهی افرادی که در صدد ایجاد تفرقه و تشدید جناح بندی و بغض و کینه در جامعه و فاصله انداختن میان دولت و ملت هستند، تردید داشت.
باید در خیرخواهی تفرقه​افکنان تردید داشت
ˈمحمد نهاوندیان به مناسبت هفته دولت در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: انقلاب اسلامی همواره ما را به وحدت و انسجام بر اساس اصول و آرمانهای نظام جمهوری اسلامی دعوت کرده و باید میان خود الفت و همبستگی را افزایش دهیم. وی گفت: باید در میان دوستان و برادران خود به نرمی سخن بگوییم، زود قضاوت نکنیم و زبان تلخ را برای دشمنان نگه داریم.

وی با بیان اینکه دولت در زمینه دستاوردهای انرژی صلح آمیز هسته ای ذره ای از حق ملت کوتاه نمی آید، افزود: طرفهای مذاکره ما باید بدانند ملت ایران هیچگاه از حق طبیعی خود در این زمینه کوتاه نمی آیند و از مذاکره کنندگان ایرانی حمایت می کنند. وی اظهار کرد: موضع گیری صریح دولت یازدهم در مقابل دشمنان، مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و با دیپلماسی فعال این دولت طی یکسال گذشته زنجیره تحریمها شکسته شده و این تحریم ها هرگز به شرایط قبلی باز نمی گردد. نهاوندیان گفت: توسعه اقتصاد باید مردم محور باشد و راهکارهای تصدی گرایانه دولت پاسخ گو نیست و همه باید کمک کنیم فضای فرهنگ عمومی کشور برای سرمایه گذاری آماده شده و فرهنگ تقدیر از کارآفرینی گسترش یابد.

وی ضمن تاکید بر عزم جدی دست اندرکاران ذیربط برای ریشه کن کردن ویژه خواری و فساد اقتصادی در جامعه گفت: برای رشد پایدار اقتصادی در جامعه باید به این مسائل عنایت خاص داشت. وی خاطر نشان کرد: تورم نقطه به نقطه طی یک سال فعالیت دولت یازدهم از بیش از 40 درصد به کمتر از 15 درصد و همچنین تعداد پرونده های تخلفات تعزیراتی و گران فروشی به 25 درصد کاهش یافته است. رییس دفتر ریاست جمهوری گفت: تورم طی 40 سال گذشته گریبان گیر کشور بوده و تا مشکلات ساختاری را رفع نکنیم، این معضل به طور مطلوب و پایدار کاهش نمی یابد و امیدوارم بر اساس اهداف دولت طی سه سال آینده میزان تورم در کشور تک رقمی شود.

نهاوندیان افزایش تولید ملی و کاهش اتکای دولت به درآمدهای نفتی را یکی از مولفه های رفع این مشکل دانست. وی اظهار کرد: دولت یازدهم طی یکسال گذتشه با اجتناب از تحمیل کسری بودجه به اقتصاد کشور و استقراض از بانک مرکزی، گام جدی برای اصلاح ساختاری اقتصاد کشور برداشت. وی افزود: این مساله زیبنده انقلاب اسلامی نیست که طی دو سال گذشته به رغم رشد جمعیت به جای رشد، شاهد رکود در عرصه اقتصاد باشیم. رییس دفتر نهاد ریاست جمهوری در تشریح رکود اقتصادی طی سنوات گذشته گفت: در سال 1391 اقتصاد کشور 8/6 درصد کوچکتر شد و میزان تولید در کشور کاهش یافت.

نهاوندیان افزود: این به معنای آن است که اگر تولید در مجموع اقتصاد درسال 1390 یکصد درصد لحاظ شود، این میزان در سال 1391 و 1392 به میزان 2/97 و 5/91 درصد کاهش یافت. وی تاکید کرد: باید با رفع موانع تولید و کسب و کار بازارهای صادراتی توسعه یافته و بازار تولیدات کشور در عرصه های بین المللی گسترش و جوانان از بیکاری فزاینده نجات یابند. وی با بیان اینکه لایحه خروج از رکود اقتصادی توسط دولت به مجلس شورای اسلامی ارجاع شده و مجلس از این مساله استقبال کرده، گفت: امیدوارم با تجلی همکاری دولت و مجلس و تصویب و ابلاغ فوری این لایحه شاهد عملیاتی شدن آن تا قبل از پایان سالجاری باشیم.

نهاوندیان گفت: تخصیص هشت میلیارد ریال برای کنترل آبها و آبرسانی و ارتقای بازده آب در بخش کشاورزی توسط دولت یازدهم طی یکسال گذشته نقش مهمی در افزایش اشتغال در این بخش خواهد داشت و همچنین گسترش امکانات ریلی به عنوان دیگر سیاست مهم دولت موجب کاهش قیمت تمام شده انتقال کالا و افزایش اشتغال زایی در بخش کشاورزی خواهد شد.وی با اشاره به شعارهای دولت یازدهم گفت: باید احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان، محور اساسی کارهای ما طی سنوات آینده باشد.
مرجع : ایرنا