کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شلغم را با فلفل سیاه بخورید ‌

ایسنا , 3 آبان 1393 ساعت 13:13

گروه سلامت: یک کارشناس تغذیه معتقد است، مصرف شغلم همراه با فلفل سیاه گرمای درون آن را بیشتر می‌کند و برای بهبود سرماخوردگی و کنترل بیماری‌های ویروسی مفید است.


مریم شیرمستی شلغم را از دسته سبزیجات پاییزی دانست که به دلیل محتوای فیبر بالا هم احساس سیری به همراه دارد و هم قندخون را کنترل می‌کند و به علاوه موجب کاهش اسید اوریک می‌شود. وی با اشاره به محتوای بالای کلسیم موجود در شلغم یادآوری کرد: این کلسیم برای تقویت و استحکام استخوان‌ها مفید است. این کارشناس تغذیه با بیان اینکه نباید هنگام پخت، شلغم را به قطعات ریز تبدیل کرد، افزود: این کار باعث می شود آهن، پتاسیم، فسفر و ویتامین‌های گروه ب موجود در شلغم از دست برود و وارد آب شود.

وی به فسفر موجود در شلغم اشاره و خاطر نشان کرد: این فسفر برای تقویت سلول‌های عصبی مفید است و بتا کاروتن موجود در شلغم نیز برای دردهای مفصلی و نقرس حتی به صورت استعمال خارجی می تواند مفید باشد. شیرمستی ادامه‌داد: طبیعت شلغم نقطه مقابل سرماخوردگی است و به عنوان نرم‌کننده مجاری تنفسی نیز استفاده می‌شود. این کارشناس تغذیه توصیه کرد: افراد شلغم را همراه با فلفل سیاه مصرف کنند که باعث می‌شود گرمای درون آن افزایش پیدا کرده و برای سرماخوردگی بهتر باشد.

به گفته شیرمستی شلغم در طب سنتی طبیعتی گرم دارد و برای افراد سرد مزاج مفید است. شیرمستی به زنان باردار توصیه کرد: در دوران حاملگی از شلغم استفاده کنند، زیرا منجر به رشد بهتر جنین آنها می‌شود. وی گفت: افرادی که انسداد روده یا سنگ کیسه صفرا دارند بهتر است مصرف شلغم را محدود کنند، زیرا ممکن است نفاخ باشد.


کد مطلب: 58826

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/58826/شلغم-فلفل-سیاه-بخورید

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir