به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب : ۶۲۴۶۲

برای تزریق نقدینگی تحت فشاریم

گروه اقتصادی: قائم مقام بانک مرکزی با بیان اینکه فشار برای تزریق نقدینگی است، گفت: اما سیاست فعلی بانک مرکزی انضباط پولی است و تا زمانی که اطمینان از مهار تورم نداشته باشیم اجازه ورود نقدینگی پرقدرت به اقتصاد را نمی دهیم.
اکبر کمیجانی در ارتباط با افزایش فشارها از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی برای تزریق نقدینگی به بازار مسکن به ویژه مسکن مهر و نامه نگاری های این وزارت خانه با دولت، اظهار داشت: من چنین نامه ای را ندیده ام؛ این نامه ها عادی است که وزارت خانه های اجرایی پیوسته ارسال می کنند چراکه پیوسته متقاضی دریافت تسهیلات از نظام بانکی می باشند. وی در پاسخ به این که بانک مرکزی تحت هیچ فشاری برای تزریق نقدینگی نیست؟ افزود: چرا هست بخاطراینکه نیاز بخشی فراوان است. ولی در سطح کلان باید مسیر سیاست های پولی را در نظر بگیریم و در عین حال تلاش برای تامین نیازهای نقدینگی به طور واقعی داشته باشیم.

قائم مقام بانک مرکزی درباره اینکه برنامه دولت و بانک مرکزی جلوگیری از تزریق نقدینگی پرقدرت به جامعه است یا خیر؟ گفت: تا زمانی که اطمینان از مهار کامل تورم نداشته باشیم اجازه ورود نقدینگی پر قدرت را به کشور نمی دهیم. کمیجانی ادامه داد: چراکه هم اکنون انضباط پولی را ایجاده کرده ایم و همچنان همین موضوع استراتژی اصلی بانک مرکزی می باشد. انشاءالله در ظرف برنامه های پیش بینی شده و ادامه روند به فکر تامین نقدینگی بوده و هستیم. وی درباره اینکه آیا بانک مرکزی زیر بار تزریق نقدینگی به بخش مسکن خواهد رفت یا خیر؟ گفت: مساله فشار نیست بلکه همفکری و تعادل است، ما گوش شنوایی داشته ایم و پیشنهادات را مورد بررسی قرار می دهیم و آنچه مصلحت اقتصاد کشور است را اتخاذ خواهیم کرد.
مرجع : تسنیم