به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۸:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب : ۶۴۶۰۵

17 اسفند روز فوتبال زنان نام گرفت

گروه ورزشی: کنفدراسيون فوتبال آسيا همزمان با روز بين‌المللي زن جشني برپا خواهد کرد و اين روز را هم به نام روز فوتبال بانوان آسيايي ناميد.
17 اسفند روز فوتبال زنان نام گرفت
به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا 8 مارچ (17 اسفند ماه) به عنوان روز فوتبال بانوان آسیایی مصادف با روز بین المللی زن نام‌گذاری شده است.
از اهداف این مراسم می‌توان به توسعه و سازماندهی فوتبال بانوان در سطح آسیا، ترویج این ورزش در میان بانوان و اطلاع رسانی از فعالیت‌های این کنفدراسیون در راستای ایجاد انگیزه در میان بانوان اشاره کرد.

بر این اساس تمامی فدراسیون‌های عضو می‌توانند در جهت برگزاری فستیوال، تورنمنت، سمینار، کارگاه و کلاس‌های آموزشی در تمام رده‌های سنی بانوان با حضور تمامی علاقه‌مندان به ورزش و فوتبال همچون بازیکنان، مربیان، داوران، سرپرستان، داوطلبان، اسپانسرها، رسانه‌ها و ... اقدام به برنامه‌ریزی کنند.
مویا داد، نایب رئیس و مسئول کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا در راستای این رویداد گفت: این یک واقعه تاریخی در فوتبال است زیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان اولین کنفدراسیون توانسته چنین روزی را در تاریخ ورزش ثبت کند. امید است که ما در راستای توسعه فوتبال بانوان در سطح آسیا توانسته باشیم اقدامی با ماندگاری طولانی انجام دهیم
مرجع : خبرگزاری فارس