کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ورود سامانه بارشی به کشور از عصر فردا

روز جمعه در برخي مناطق ايران باران مي‌آيد

24 دی 1393 ساعت 22:46

گروه جامعه: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورودسامانه بارشی از غرب کشور از عصر فردا خبر داد و گفت: با ورود این سامانه روز جمعه در برخی مناطق غربی و مرکزی بارش برف و باران خواهیم داشت.


احد وظیفه در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: سامانه بارشی که اواخر وقت پنجشنبه از غرب و جنوب‌غرب وارد کشور می شود و انتظار می‌رود این سامانه روز جمعه در برخی مناطق غرب، جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی و شمال غرب کشور موجب ابرناکی و بارش پراکنده برف و باران شود.

به گفته وی، بر این اساس از اواخر وقت روز پنج شنبه و طی روز جمعه بارش متناوب باران و برف در استان های لرستان، ایلام و شمال خوزستان و گاهی همراه با رعد و برق در خوزستان و ایلام و بارش پراکنده در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، شمال بوشهر، شمال فارس و غرب اصفهان پیش بینی می‌شود.

وظیفه نسبت به لغزندگی جاده های کوهستانی زاگرس در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و لرستان به سبب بارش برف هشدار داد و اظهار داشت: تمهیدات و تجهیزات لازم برای تردد در جاده های مناطق فوق به کار گرفته شود. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: یکشنبه آینده، سامانه بارشی نوار جنوبی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و درسواحل خزر نیز بارش تشدید می‌شود.

وی افزود: امشب در غالب مناطق کشور جو آرام بوده و آسمان شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبارآلود پیش بینی می‌شود. در شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد پدیده غالب است که در برخی نقاط با گردوخاک همراه خواهد بود. وظیفه با اشاره به تداوم بارش در روز شنبه در نوارشمالی کشور یادآور شد: با نفوذ جریان های شمالی از بعد ازظهر این روز و طی روز یکشنبه ضمن کاهش دما در نوار شمالی در سواحل دریای خزر بارش ها تشدید می شود. همچنین در این روز سامانه بارشی دیگری نوار جنوبی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه جنوبی کشور فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا آسمان تهران قسمتی ابری در پاره ای نقاط غبار آلود به تدیرج همراه با افزایش ابر و در اواخر وقت ابری با احتمال بارش است. بیشینه و کمینه دمای پایتخت با یک درجه افزایش نسبت به امروز به ترتیب به ۱۲ و ۳ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.


کد مطلب: 66327

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/66327/روز-جمعه-برخي-مناطق-ايران-باران-مي-آيد

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir