به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۸:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب : ۷۱۱۵۳

درخشان: فکورانه بازی کردیم و بردیم

گروه ورزشی: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد این تیم مقابل بنیادکار ازبکستان فکورانه بازی کرده است.
درخشان: فکورانه بازی کردیم و بردیم
به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حمید درخشان پس از برتری یک بر صفر تیمش برابر بنیادکار ازبکستان در هفته دوم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: بازی سختی داشتیم و سختی کار با حضور تماشاگران پر تعداد بنیادکار بیشتر شده بود اما خوشبختانه توانستیم سه امتیاز بازی را کسب کرده و دست پر به کشورمان بر می‌گردیم.

درخشان با اشاره به اینکه تیم بنیادکار تا دقیقه 25 نتوانست وارد محوطه جریمه پرسپولیس شود، گفت: ما یک هفته تیم بنیادکار را آنالیز کرده بودیم و به خوبی می‌دانستیم که نقاط قوت این تیم کجاست و چگونه باید حریف‌مان را کنترل کنیم. بنیادکار با برتری مقابل الجزیره امارات و تساوی در ریاض مقابل النصر نشان داده بود که تیم قدرتمندی است. فیلم این دو بازی را بارها دیده و برای حمله و دفاع خود، برنامه‌ریزی کرده بودیم.

وی افزود: بنیادکار تیمی است که در ضدحمله خیلی قوی عمل می‌کند و این کار را در ریاض خیلی خوب انجام داده بود. ما سعی داشتیم بازی را در میانه میدان کنترل کنیم و نمی‌خواستیم زیاد عقب بنشینیم تا فشار حملات در محوطه جریمه‌مان باشد. آنها دو گوش راست و چپ قوی دارند که آنها را کنترل کردیم تا نتوانند خطرآفرین باشند. مدافعان و هافبک‌های ما در فاز دفاعی قوی عمل کردند. توپ‌های ارسالی ازبک‌ها از جناحین را خنثی کردیم و نمی‌گذاشتیم آنها در محوطه جریمه ما خطرآفرینی کنند.

درخشان درباره اینکه چه برنامه‌ای برای کنترل کردن رشیداف ستاره بنیادکار داشتند که توانستند او را مهار کنند، گفت: همانطور که گفتم آنها گوش راست و چپ قدرتمندی دارند و رشیداف هم در سمت چپ خط میانی و حمله کار می‌کند. ما برای کنترل هافبک‌های کناری بنیادکار برنامه داشتیم تا نقطه قوت این تیم را کنترل کرده باشیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه پرسپولیس پس از پنج دیدار برابر تیم‌های ازبکستانی اولین برد خود را کسب کرد، گفت: می‌دانستیم که در پنج بازی قبلی، پرسپولیس بردی نداشته و ما باید خیلی فکورانه بازی کنیم تا بتوانیم برنده باشیم و طلسم را بشکنیم. خوشبختانه توضیحاتی که درباره مسائل تاکتیکی و وظایف فردی داده بودیم به خوبی انجام شد و خوشحالیم که از این پس وقتی تیم پرسپولیس به اینجا می‌آید این فشار روحی و روانی را ندارد که مقابل تیم‌های ازبکستانی و به ویژه در ازبکستان بردی نداشته‌ایم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌هایش برای غلبه بر بنیادکار گفت: می‌دانستیم که اگر حمله کنیم غافلگیر می‌شویم و باید در خانه حریف سیستم هجومی نداشته باشیم. ما فشار بازی را کنترل می‌کردیم و همانطور که گفتم سعی می‌کردیم بازی را در میانه میدان کنترل کنیم تا به اهداف‌مان برسیم. تیم ما فکورانه بازی کرد و جا دارد به بازیکنان خسته نباشید بگویم.

درخشان در پاسخ به این سؤال که آینده بنیادکار را در فصل 2015 لیگ قهرمانان آسیا چطور می‌بینید، گفت: آنها تیم خوبی هستند و هنوز چهار بازی دیگر دارند. ما هم با شش امتیاز باید تلاش کنیم تا بتوانیم امتیازات لازم برای صعود را کسب کنیم و باید هوشیار باشیم.

وی پس از کنفرانس خبری به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: به هواداران تبریک می‌گویم و امیدوارم بتوانیم در بازی‌های بعدی هم آنها را خوشحال کنیم. می‌دانم بازی بسیار سختی با النصر در ریاض داریم. آنها قوی‌ترین تیم در گروه A لیگ قهرمانان آسیا هستند. بازی این تیم را دیده‌ام. تیم النصر یکی از بهترین تیم‌های حال حاضر آسیاست. بازی سختی داریم و امیدوارم بتوانیم آنجا نتیجه بگیریم. برد مقابل بنیادکار را به هواداران خوب‌مان تقدیم می‌کنیم.

درخشان در پایان گفت: روزهای سختی را در پرسپولیس سپری کردیم و فشار زیادی روی ما بود. با وجود اینکه سال‌ها در پرسپولیس بازی و مربیگری کرده بودم فکر نمی‌کردم تا این حد فشار و مشکل به وجود بیاید. واقعا خیلی فشارها را تحمل کردیم و روزهای سختی را سپری کردیم و حالا با این دو برد و البته برد مقابل پدیده و تساوی برابر صبا در چهار بازی اخیر نتایج خوبی گرفته و شرایط خوبی داشته‌ایم. امیدوارم که بتوانیم در ادامه باز مایه سربلندی و خوشحالی هواداران شویم.