به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۱:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۴ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب : ۷۲۹۲۷
قیمت پایه ۳۰ هزار دلار

تابلویی از هیتلر حراج می‌شود

گروه فرهنگی: تابلویی نقاشی اثر آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی قرار است این هفته در یک حراجی در کالیفرنیا به فروش گذاشته شود.
تابلویی از هیتلر حراج می‌شود
به گزارش بی بی سی، این نقاشی که دسته گلی در گلدان است در سال ۱۹۱۲ زمانی که هیتلر ۲۵-۲۴ ساله بود، ترسیم شده است.تابلوی هیتلر قرار است روز ۲۶ مارس در یک حراج آنلاین با پایه قیمتی ۳۰ هزار دلار به فروش گذاشته شود. امضای آ. هیتلر در گوشه این نقاشی دیده می‌شود. آخرین باری که تابلویی از هیتلر فروخته شد، یک نقاشی آبرنگ بود که پارسال در آلمان به قیمت ۱۶۱ هزار دلار فروخته شد. این نقاشی که ساختمان شهرداری مونیخ را به تصویر کشیده و تاریخ ترسیم آن به سال ۱۹۱۴ باز می‌گردد، توسط دو خواهر برای فروش گذاشته شده بود. پدربزرگ این دو، این نقاشی را در سال ۱۹۱۶ خریده بود.

کارشناسان هنری عموما نقاشی‌های هیتلر را فاقد ارزش هنری می‌دانند. پیشتر فروش آثار نقاشی هیتلر بحث‌برانگیز بود و عموما با واکنش منفی بازماندگان و خانواده‌های قربانیان هولوکاست رو به رو بوده است. هیتلر در ۱۶ سالگی بدون گرفتن مدرک تحصیلی مدرسه را رها کرد و در وین نقاشی می‌کشید و برای تامین زندگی‌اش دچار مشکل بود. او در سال‌های جوانی در آرزوی هنرمند شدن برای ورود به آکادمی هنرهای زیبای وین تقاضا کرد، اما رد شد. او بین سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ رهبری آلمان نازی را در اختیار داشت و با حمله نظامی به در لهستان در سال ۱۹۳۹ آتش جنگ جهانی دوم را برافروخت که منجر به کشته شدن میلیون‌ها نفر شد.

هیتلر در دوران رهبری‌اش حساسیت خاصی روی هنر داشت و رژیم نازی به هر اثر هنری که آن را در تضاد با ایده‌آل‌های نازیسم از جمله ملی‌گرایی و برتری نژاد آریایی می‌دید، برچسب منحط می‌زد و آن‌ها را ضبط می‌کرد. آثاری از ادوین شارف، اوتو باوم، ناوم اسلوتزکی، کارل ناپ، مارگ مال، گوستاو هاینریش ولف، اوتو فرودلیش و امی رودر در میان ۱۵۰۰ اثری بوده است که در سال‌های ۱۹۳۰ توسط رژیم نازی جمع آوری شد و منحط یا منحرف لقب گرفت.
مرجع : مهر