کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

8 فروردين 1394 ساعت 15:19

گروه جامعه: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدید در مناطق غربی کشور در روز یکشنبه خبر داد.


احد وظیفه در گفت‌و‌گو با ایسنا، افزود: از روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور به تدریج در شمال غرب، غرب و تا اواخر وقت در دامنه‌های غربی البرز و جنوب غرب کشور ابرناکی، در مناطق مرتفع بارش باران گاهی همراه با وزش باد، در برخی نقاط رعد و برق و در مناطق مستعد، بارش تگرگ پیش بینی می‌شود. گستره بارش‌ها روز دوشنبه نیمه شمالی، دامنه زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور فرا می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی از اوایل وقت امروز در شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد رخ داده که بتدریج از مقدار ابرها در این مناطق کاسته می‌شود. وظیفه درخصوص فعالیت سامانه بارشی که در روز یکشنبه وارد کشور می‌شود، گفت: شدت بارش‌ها در روز یکشنبه در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، غرب کردستان و روز دوشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران و دامنه‌های زاگرس در استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

وی تاکید کرد: این سامانه روز سه شنبه در دامنه‌های جنوبی زاگرس، شرق و شمال شرق کشور فعال خواهد بود. روز دوشنبه در جنوب غرب کشور نیز وزش باد شدید پیش بینی می‌شود؛ همچنین دریای خزر و خلیج فارس در این روز مواج خواهد بود. وی افزود: همچنین هوای تهران امروز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی شده است. بیشینه هوا در این روز 20 درجه و کمینه آن 10 درجه سانتی‌گراد است.

وظیفه ادامه داد: در روز یکشنبه نهم فروردین ماه نیز هوای شهر تهران قسمتی ابری از اوایل شب افزایش ابر و وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است. بیشینه دمای شهر تهران در این روز 22 درجه سانتی‌گراد و کمینه آن 12 درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده است. وی تصریح کرد: هوای شهر تهران در روز دوشنبه نیز ابری بتدریج بارش باران و احتمال رعد و برق، در ارتفاعات بارش برف و در بعد از ظهر وزش باد شدید پیش بینی شده است. بیشترین دمای هوا در این روز 16 درجه سانتی‌گراد و کمترین آن به 9 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.


کد مطلب: 73066

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/73066/ورود-سامانه-بارشی-جدید-کشور-فردا

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir