به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب : ۷۹۷۰۱
اگربازیگر هستید، همیشه به شخصیت‌تان وفادار بمانید

توصیه‌ ​دنيرو برای​فارغ​ التحصيلان كالج ​هنر​نيويورک

گروه فرهنگی: رابرت دنيرو با شركت در مراسم فارغ التحصيلی دانشجويان رشته هنر از مدرسه هنری نيويورك، از گذشته خودش هم حرف زد.
توصیه‌ ​دنيرو برای​فارغ​ التحصيلان كالج ​هنر​نيويورک
رابرت دنیرو مقابل دانشجویان فارغ التحصیل سال ۲۰۱۵ از مدرسه هنری نیویورك حاضر شد و م به آن‌ها گفت كه خودش حتی با وجود كمبود تحصیلات رسمی نیز در نهایت چیز بدی از آب درنیامد. وی كه بین دانشجویان مدرسه تیش دانشگاه هنر نیویویرك حاضر شده بود سخنرانی ای ارایه كرد كه حاضران هرگز از یاد نخواهند بود. این برنده جایزه اسكار در این سخنرانی كه هم صادقانه و هم كمی نسبت به بعضی مسایلی كه جدی گرفته می‌شوند بی‌ملاحظه بود، توانست به دفعات بسیار باعث خنده فارغ‌التحصیلان این كالج و بیش از ۵ هزار نفر دیگری شود كه ایستاده بودند تا به سخنان او گوش كنند.

دنیرو كه برای پیگیری مسیر حرفه‌ای كاری‌اش در زمینه بازیگری دبیرستان را ترك كرد، خطاب به دانشجویان گفت: شما موفق شدید این مقطع را تمام كنید اما پدرتان هم درآمد... او كه برای بازی در نقش‌های مردان خشن مثل «گاو خشمگین» و «پدرخوانده» شناخته می‌شود با همین سخنان ابتدایی با شور و كف زدن حضار روبه رو شد؛ حاضرانی كه قرار است هنرمندان، بازیگران و فیلمسازان آینده باشند و در باغ مدیسن اسكوایر گرد آمده بودند تا سخنان این چهره مشهور را بشوند. دنیرو یكی از چهره‌هایی كه نیویورك به داشتنش افتخار می‌كند و اولین بار جایزه اسكارش را برای بازی در قسمت دوم «پدر خوانده» ساخته فرانسیس فورد كاپولا به دست آورد، در این سخنان گفت: می‌خواستم برای راه ناهمواری كه پیش رویتان است آماده باشید. به این كه می گویم فكر كنید فارغ‌التحصیلان دوره پرستاری الان همه شغل دارند. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشكی همه استخدام می شوند اما شما با دلیل، منطق و حسی مشترك به این حرفه پا می نهید چون از اول همین رشته را انتخاب كردید.

بازیگر ۷۱ ساله گفت: وقتی پای هنر به میان می آید همیشه حس مشترك باید وجود داشته باشد. او كه در ۱۶ سالگی مدرسه را ترك كرد، زمانی گفته بود: «از خیلی نظرها، ترك كردن مدرسه در آن زمان برای من سودمندی بسیاری داشت. توانستم تقریبا ۶ هزار دلار پولی را كه باید برای شهریه و چهار سال تحصیل پرداخت می‌كردم پس‌انداز كنم. كمی احساس حماقت می‌كنم چون اگر تا الان برای به كالج رفتن صبر می‌كردم می‌توانستم حدود یك چهارم میلیون دلار پول پس‌انداز كنم.» او گفت حالا با نگاه به گذشته می‌بیند كه: «آخرش چیز بدی از آب در نیامدم. هم پولم را پس‌انداز كردم و هم مدرك گرفتم.»

او گفت: پدر شما درآمد، اما خبر خوب این است كه جای بدی برای شروع نیست. او سپس بحثش را ادامه داد و به شوخی گفت نمی دانم چرا در فیلم «سلما» نقش مارتین لوتركینگ را به من ندادند. او همچنین سخنانی درباره مسیر حرفه‌ای خودش بیان كرد. دنیرو كمی نصیحت جدی هم به دانشجویان فارغ‌التحصیل كرد و گفت: «اگر بازیگر هستید، همیشه به شخصیت‌تان وفادار بمانید. اگر بازیگر نیستید، شخصیت داشته باشید و همیشه به خودتان وفادار بمانید.»
مرجع : مهر