کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

محکومیت برلوسکونی به خاطر رشوه دادن

18 تير 1394 ساعت 12:25

گروه بین الملل: سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا که متهم بود در سال ۲۰۰۶ برای برکنار کردن دولت چپگرای وقت ایتالیا به یک سناتور رشوه داده، گناهکار شناخته شد.


دادگاهی در شهر ناپل، برلوسکونی را به سه سال حبس محکوم و او را به مدت پنج سال از اشغال پست های دولتی محروم کرد.این در حالی است که برلوسکونی که چهار دوره نخست وزیر بوده این اتهامات را رد کرده است. این مسئول ایتالیایی به خاطر قانونی که در ادامه سال جاری - پیش از آنکه نتیجه تجدید نظر مشخص شود - به اجرا گذاشته خواهد شد و به قانون محدودیت زمانی موسوم است به زندان نخواهد رفت. براساس این قانون در صورت گذر یک دوره زمانی مشخص از زمان وقوع جرم، امکان طرح دعوی حقوقی وجود ندارد.

برلوسکونی متهم است که سه میلیون یورو به سرجیو دی گریگوریو، سناتور وقت از حزب ارزش ها، پرداخته بود تا به عضویت حزب پی اف - تحت رهبری برلوسکونی - درآید تا به این ترتیب دولت وقت را تضعیف کند. علت برگزاری محاکمه در شهر ناپل این بود که سناتور دی گریگوریو کرسی ناپل در پارلمان را در اختیار داشت. نخست وزیر سابق ایتالیا همزمان درحال تلاش برای تجدید نظر خواهی از حکم مجازات زندان به خاطر برقراری رابطه جنسی، سوءاستفاده از قدرت و همچنین انتشار اطلاعات یک استراق سمع محرمانه مربوط به نیروهای پلیس است. به علاوه او سال گذشته به خاطر کلاهبرداری مالیاتی گناهکار شناخته شد.


کد مطلب: 83588

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/83588/محکومیت-برلوسکونی-خاطر-رشوه-دادن

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir