به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب : ۸۸۳۰۸

اعتراض کاربران به بروزرسانی‌ ویندوز 10

گروه فناوری: برخی کاربران ویندوز 10 از شرکت مایکروسافت به علت بروزرسانی‌های حجیم ویندوز 10 انتقاد کرده اند، زیرا این بروزرسانی ها باعث مصرف بالای دیتا می شود.
اعتراض کاربران به بروزرسانی‌ ویندوز 10
مایکروسافت به روزرسانی‌های ویندوز 10 را اجباری اعلام کرده و در اکثر موارد این کار به طور خودکار و بدون اطلاع کاربر انجام می‌شود. نتیجه این وضعیت راه اندازی خودکار رایانه از یکسو و مصرف شدن صدها مگابایت ترافیک اینترنت کاربران بدون کسب اجازه یا حتی اطلاع انهاست. این امر به خصوص برای کاربرانی که از محدودیت ترافیک برخوردارند ناراحت کننده است. بررسی‌های برخی سازمان های مدنی مدافع حقوق مصرف کنندگان نشان می دهد که به روزرسانی خودکار ویندوز 10 قبض های سنگین اینترنت را به کاربران تحمیل کرده است. به عنوان مثال قبض اینترنت کاربری در نیوزلند به همین علت به رقم سرسام آور 532 دلار رسیده است.

این سازمان ها از مایکروسافت خواسته اند تنظیمات ویندوز 10 را به گونه ای تغییر دهد که پهنای باند کاربران تا این حد مصرف نشود. آنها همچنین خواستار ارائه آموزش های لازم در این زمینه شده اند. دانلود این حجم از اطلاعات علاوه بر تحمیل هزینه به کاربران سرعت اتصال به اینترنت را هم کاهش می دهد و ان مساله به خصوص در کشورهای در حال توسعه موجب نگرانی کاربران شده است. مایکروسافت به کاربران نسخه های غیرتقلبی ویندوز های 7 و 8.1 امکان داده ویندوز 10 با حجم سه گیگابایت را به رایگان از اینترنت بارگذاری کنند.
مرجع : فارس