کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پايان اعتصاب کارکنان جنرال موتورز

3 شهريور 1394 ساعت 15:51

گروه اقتصادي: کارکنان کارخانه جنرال موتورز در برزیل پس از اینکه این شرکت موافقت کرد طرح حذف حدود 800 موقعیت شغلی را به حال تعلیق درآورد، پس از دو هفته خاتمه یافت.


جنرال موتورز و اتحادیه کارکنان محلی این شرکت اعلام کردند توافق کرده اند کارکنانی که با خاتمه خدمت روبرو هستند اگر تا اوایل سال آینده شغلشان را از دست دهند تا پنج ماه حقوق و پولی بابت فسخ قراردادشان دریافت خواهند کرد.این شرکت همچنین یک برنامه بازخرید داوطلبانه ایجاد خواهد کرد.جنرال موتورز با صدور بیانیه ای اعلام کرداین شرکت بر این باور است که تصمیم مذکور تصمیم مثبتی بوده اما مشکلات رقابت پذیری در این کارخانه را حل نمی‌کند.

این خودروساز آمریکایی ماه گذشته اعلام کرد کارخانه سن خوزه شامل 6.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری‌های جدیدی که این شرکت قصد دارد تا سال 2019 در برزیل انجام دهد، نخواهد شد. روابط کارگری در این کارخانه در بحبوحه اخراج‌ها و کاهش تولید وخامت یافته است.این اعتصاب که از 10 اوت آغاز شد و فعالیت کارخانه سائو خوزه دوس کمپوس را متوقف کرد، یکی از طولانی‌ترین اعتصاب‌هایی بوده که این کارخانه در دو دهه گذشته شاهد بوده و عمق بحران کنونی را بارز می‌کند که گریبانگیر صنعت خودروی برزیل شده است.
فروش خودرو در برزیل امسال با افزایش نرخ تورم، بیکاری و نرخ‌های بهره که رکود اقتصادی را به‌دنبال داشته، حدود 20 درصد کاهش یافته است. تولید ناخالص داخلی برزیل در مدت یک سال منتهی به مارس کاهش یافته و پیش بینی می‌شود افت اقتصاد این کشور تا اواخر سال 2016 ادامه پیدا کند.
خودروسازان در برزیل حدود 10 هزار موقعیت شغلی را سال گذشته حذف کردند.
بر اساس گزارش رویترز، دایملر هم به تازگی اعلام کرده است حدود 1500 شغل را در کارخانه کامیون سازی مرسدس بنز در نزدیکی سائو پائولو حذف می‌کند. کارکنان این کارخانه در واکنش به تصمیم مذکور یک اعتصاب نامعلوم را اعلام کردند.


کد مطلب: 89043

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/89043/پايان-اعتصاب-کارکنان-جنرال-موتورز

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir