به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۵:۵۸
 
۹۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب : ۹۵۶۲۴
حمله افراطیون به سخنرانی دارای مجوز

آذر منصوری: شانس آوردم که من را نکشتند

گروه سیاسی: مراسم سخنرانی آذر منصوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با برخورد ودرگیری فیزیکی عناصر خودسر با این عضو حزب اتحاد ملت ناتمام ماند.
آذر منصوری: شانس آوردم که من را نکشتند
به گزارش سایت محلی آبشارنیوز، آذر منصوری قرار بود روز یک‌شنبه، هشتم آذرماه ساعت ۱۰ صبح برای افتتاح دفتر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد واحد یاسوج در این دانشگاه حضور پیدا کرده و ضمن افتتاح این دفتر در جمع دانشجویان سخنرانی کند که با برخورد فیزیکی برخی از حاضران مراسم نیمه کاره رها شد. عارف یزدانی، دبیر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در این زمینه گفت: این برنامه با مجوز هیات نظارت دانشگاه و مصوبه شورای تأمین شهرستان و مجوز فرمانداری برگزار شد.

وی افزود: مسئول حراست دانشگاه با هماهنگی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اعلام کردند که تنها دانشجویان دانشگاه در این جلسه حضور پیدا کنند، اما برخی از قبل وارد سالن شده بودند که به محض حضور خانم منصوری به سمت وی رفتند و شعارهایی را نیز سر دادند. فردی هم پشت تریبون رفت شروع به شعار دادن کرد که خانم منصوری با دیدن این وضعیت از سالن خارج شد و با کمک نیروهای حراست دانشگاه از ساختمان دانشکده علوم انسانی بیرون آورده شد. هم‌اکنون ایشان را به استانداری منتقل کرده‌ایم. برخی نیز جلوی استانداری به نشانه اعتراض تجمع کرده‌اند.

وی گفت: از مسئولان استان انتظار داریم این مسایل را پیگیری و بررسی کنند تا با توجه به این‌که در آستانه انتخابات هستیم دیگر شاهد چنین مسایل و مشکلاتی نباشیم. هم‌چنین رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج نیز گفت: طبق گزارشات رسیده گروهی شعار دادند که جلسه به تشنج کشیده شد و خانم آذر منصوری جلسه را ترک کرد. حجت الاسلام علی آل بویه افزود: هم اکنون در حال پیگیری و بررسی هستیم که این برنامه یا بعداز ظهر امروز برگزار یا کاملا لغو شود و خاتمه پیدا کند. این برنامه دارای مصوبه و مجوز شورای تأمین است و درحال بررسی برای لغو یا برگزاری آن هستیم.

نشاطی مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز با حضور بین تجمع کنندگان اعلام داشته که عوامل این اغتشاش شناسایی و به مراکز قضایی معرفی می‌شوند و از تجمع کنندگان خواسته که محل را ترک کنند. براساس این گزارش آذر منصوری در تشریح این حادثه به خبرنگار آنا گفت: آنها به ماشین و بنده حمله کردند و دوستان برای جلوگیری از آسیب رسیدن به بنده، دور من حلقه زدند.منصوری با بیان اینکه «خوشبختانه در سلامت هستم»، تأکید کرد: شانس آوردم که بنده را نکشتند.

همچنین خدیجه توفیقیان با بیان نحوه درگیری های اتفاق افتاده در این دانشگاه به ایلنا گفت: تعدادی خانم با عصبانیت تمام به خانم دکتر حمله ور شدند و شعارهای ” مرگ برفتنه گر ” و ” مرگ برضدولایت فقیه ” سرمی دادند. مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج گفت: تلاش کردیم صدمه ای به میهمان دانشگاه وارد نشود اما معترضین طوری عمل کردند که خود ما را نیز به زمین زدند و در زیر دست و پای معترضین بودیم.

توفیقیان افزود: هیات نظارت دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج مجوز سخنرانی دکتر منصوری را صادر کرده بود و هیچ مشکل قانونی برای سخنرانی وی وجود نداشت. وی گفت: چون زیردست و پای معترضین افتادم ندیدم که او کتک کاری شده یا نه اما بیشترین کسانی که می خواستند وی را کتک کاری کنند تعدادی خانم بودند بطوریکه یکی از خانم ها بسیار به وی نزدیک شده بود و باعصبانیت داد و بیدا می کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج افزود: حادثه نگران کننده ای بود و نباید این چنین حوادثی در دانشگاه صورت گیرد. توفیقیان گفت: خانم دکتر منصوری شانس آورد که به مشکل حادی برخورد نکرد و امیدواریم شاهد چنین حوادثی در آینده نباشیم.