به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۲:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۳ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : ۹۷۵۳

اعلام دلیل مرگ استالین پس از ۶۰ سال

گروه بين الملل: گزارشي رسمی برای اولین بار پس از ۶۰ سال، از دلیل مرگ مرموز جوزف استالین، دیکتاتور شوروی سابق پرده برداشت.
اعلام دلیل مرگ استالین پس از ۶۰ سال
گزارش ۱۱ صفحه‌ای کالبدشکافی استالین نشان داده که این رهبر شوری سابق به مرگ طبیعی و بر اثر خفگی در اثر سکته مغزی مرده است.این گزارش که توسط روزنامه کوریر برلین منتشر شده، ممکن است در نهایت بتواند به نظریات توطئه در مورد مرگ استالین که سیاستهای وی منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ میلیون تن از مردم خود و تبدیل کشورش به سرزمینی مملو از ترس و کمبودها شده بود، پایان بخشد.این اولین بار است که این گزارش در کشورهای غربی منتشر شده است. استالین در روز پنج مارس ۱۹۵۳ از دنیا رفت که منجر به بروز بحران در دفتر حزب سیاسی و در نهایت به قدرت رسیدن نیکیتا خروشچف شد.

گزارش پس از مرگ این دیکتاتور تاکنون در صندوقخانه آرشیو دولتی تاریخ اجتماعی و سیاسی روسیه نگهداری شده بود.این گزارش در نهایت در موسسه تاریخ آلمان دکتر ماتیاس اوهل در موسکو رونمایی شد که اعلام کرد: نظریات توطئه حقیقت نداشتند. به گفته اوهل، استالین در ویلای خود در نزدیکی مسکو به مرگ طبیعی درگذشته بود.
در این گزارش که از استالین به عنوان بیمار شماره یک نام برده شده، آمده که سکته‌ای که منجر به مرگ وی شده بود در روز یک مارس ۱۹۵۳ رخ داده بود.وی در شب قبل از سکته مواد الکلی مصرف کرده و بقدری خشمگین بود که کسی جرأت نزدیک شدن به وی تا روز بعد را نداشت. خدمه استالین در نهایت وی را در حالتی که به کما فرو رفته بود، پیدا کردند.
کالبدشکافی بر روی جسد رهبر شوروی سابق در روز پس از مرگ وی انجام شد. بر اساس این گزارش، استالین که ۷۴ سال داشت، از فشار خون بسیار و تصلب سرخرگها در مغز و قلب رنج می‌برد و کبد وی بقدری چرب بود که در مرز سیروز قرار داشت.سکته در سمت چپ مغز استالین به همراه خونریزی معده باعث خفگی وی شده بود.

۱۳۹۱/۱۲/۲۳ ۲۱:۲۷
ای کاش که این دیکتاتور خونخوار به جای سال 1953 در سال 1933 مرده بود .و از نابودی صد ها هزار نفر جلوگیری میشد.شرم باد بر این شیطان صفت و آدمکش. (34707)