به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۸
 
۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ ساعت ۱۸:۵۹
کد مطلب : ۹۹۳۶۴

گزارش هواشناسي براي هفته آينده

گروه جامعه: بنابراعلام هواشناسی از شنبه هفته آینده تا اواسط هفته، بیشتر نقاط کشور با بارش باران همراه خواهد بود.
گزارش هواشناسي براي هفته آينده
محمد اصغری در گفتگو با صدا و سیما افزود: میزان آلاینده های هوای تهران امروز در مقایسه با روزهای قبل پایین تر است و به کسانی که آسیب پذیرند توصیه می شود در مکان های پرترافیک تردد نکنند. وی گفت: پیش بینی می شود فردا میزان آلاینده ها در تهران، کرج،‌ قم، اصفهان و اراک بیشتر از حد مجاز باشد. اصغری گفت: نقشه های هواشناسی نشان می دهد از روز شنبه در استان های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و گیلان باران می بارد. وی پیش بینی کرد: موج باران بعدازظهر یکشنبه به نیمه شمال شرقی کشور از جمله سمنان، خراسان شمالی و رضوی برسد.

اصغری افزود: هفته آینده تداوم روزهای آلوده نخواهیم داشت و با افزایش دما روبرو خواهیم بود.
وی گفت: در اسفند نیز با استمرار روزهای آلوده مواجه نخواهیم بود. اصغری افزود: رکوددار استان های پربارش در کل کشور از ابتدای مهر تاکنون ایلام بوده است. وی گفت: در بازده زمانی چهار ماهه (مهر، آبان، آذر و دی ) در تهران 41 درصد و در کل کشور 51 درصد بارندگی داشته و این رقم قابل قبول است.

اصغری افزود: پیش بینی های بلندمدت نشان می دهد از این به بعد از نظر توزیع زمانی و مکانی، بارندگی ها قابل توجه نباشد. وی گفت: به هموطنان توصیه می شود در این روزهای سرد زمستانی به بندرعباس، کیش، قشم، پارسیان، رودان، میناب، نیک شهر، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر سفر کنند.