به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۳۴۵۵۹۳
او دیگر باید چگونه نفرت‌پراکنی کند؟

از حسن عباسی تا سعید حنایی راهی نییست

از حسن عباسی تا سعید حنایی راهی نییست
گروه سیاسی: سیدعلی مجتهدزاده «حقوق‌دان و وکیل دادگستری» در واکنش به اظهارات نفرت‌برانگیز یکی از سخنرانان افراطیون «حسن عباسی» علیه ورزشکاران، هنرمندان و دیگر اقشار مردم ایران نوشت:
چقدر باید مدام افسوس بخوریم که چرا مقام دادستان در موارد زیادی وظیفه خود را به عنوان «مدعی العموم» انجام نمی‌دهد؟
فرض کنید الان به جای حسن عباسی، یک بخت برگشته دیگر به صنفی چون مداحان گفته بود بالای چشم شما ابروست. با او چه می‌کردند؟ مگر ما کم شهید و جانباز و ایثارگر ورزشکار در کشور داشتیم؟
مگر اصلا ملاک رواج پدیده‌های اجتماعی باید خواست امثال حسن عباسی باشد؟ مگر جماعت فوتبالیست کم برای ایران افتخار آورده‌اند؟
این سخنان قطعا از منظر حقوقی مصداق توهین و تشویش اذهان عمومی است و سکوت مدعی‌العموم بسیار عجیب است.
اما مهمتر منظر اجتماعی این سخنان است که فقط در چارچوب گرایش خطرناک تکفیر قرار می‌گیرد. فکر می‌کنید جریانات خطرناکی مثل قتل‌های محفلی کرمان یا سعید حنایی (قاتل زنجیره‌ای مشهد) از کجا شروع شد؟
از همین دست تکفیرهای خودسرانه که دستگاه امنیتی و قضایی چشم بر آن بست و یکباره رنگ خون گرفت. حسن عباسی دیگر باید چگونه نفرت‌پراکنی کند که نهادهای مربوطه او را عنصر خطرناک برای امنیت تشخیص دهند و جلوی کارش را بگیرند؟
 

۱۴۰۱/۰۴/۱۵ ۱۷:۵۲
چرا بگیرن وقتی خود مروج این تفکر هستند (390299)
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۱۶ ۰۵:۰۴
....... مایه ننگ و خجالت هر ایرانی است یک چنین موجود معلوم ال حالی را چو نیک بنگری تصویر ابوبکر البغدادی و داره دسته اش را یادمان میاندازد
.... تحلیلگر دوزاری (390337)