به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۵:۴۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۳۵۲۸۹۹

آقای وزیر! نه نفت میراث پدرتان است نه دین خدا که این‌گونه چوب حراج به آنها می‌زنید!

گ
آقای وزیر! نه نفت میراث پدرتان است نه دین خدا که این‌گونه چوب حراج به آنها می‌زنید!
گروه سیاسی: مهدی نصیری «سردبیر و مدیر مسوول سابق کیهان» در یادداشتی نوشت: یکی از آسیب دیدگان جدی گام اول حکمرانی جمهوری اسلامی، دین بوده است. در باب آنچه بر سر دین توسط حاکمیتی می رود که مدعی اسلامی بودن است اما کمتر نشانی از اسلام عقلانی و عدالت محور دارد، می‌توان دهها مقاله نوشت. 
در آغاز پیروزی انقلاب که انقلابیون بدون داشتن طرح و درکی از ایران و جهان و فهمی درست از مختصات حکمرانی در دنیای جدید، در سودای فتح جهان و آبادی دین و دنیای مردم به نام حکومت دینی بودند، عالمانی چون سیدرضا صدر و علامه طباطبایی با فراستی ویژه، نگران آسیب دیدن اسلام بودند و به رهبران هشدار دادند که وارد بازی خطرناکی شده اید.
در حاکمیتی که به نام دین بر پا می‌شود، از جهات گوناگون دین در معرض آسیب قرار می گیرد که از جمله آنها مسابقه کارگزاران و مسئولان در دینمدار نشان دادن - البته ریاکارانه خود -  به مقامات بالایی حکومت به شیوه های گوناگون است.‌ چیزی که حالا در حاکمیت یکدست استصوابی و انقلابی، جلوه‌های نو به نو و گوناگونی یافته است.‌
تازه ترین مورد آن حاتم‌بخشی دهها میلیاردی جناب وزیر نفت به مسجد جمکران(۵۰ میلیارد تومان) و برخی مراکز دینی و حوزوی استان فارس است.
این پول پاشی‌های بدون مجوز شرعی و قانونی که هیچ نهاد بازرسی و حسابرسی در حاکمیت یکدست شده به سراغ آن نمی‌رود و  در شرایطی صورت می‌گيرد که میلیونها تن در فقری جانکاه به سر می برند و بسیاری از مناطق محروم و از جمله در مناطق نفت خیز بعضا از ابتدایی ترین امکانات محروم هستند، نتیجه‌ای جز بدبین شدن و تنفر بیشتر مردم نسبت به نهاد دین و توابع آن ندارد.
یکی از دستاوردهای دنیای مدرن در امر سیاست، تفکیک قوا برای نظارت بر یکدیگر بوده است که اکنون به لطف فقیه - مهندسان شورای نگهبان و البته نقص قانون اساسی، فاتحه آن کلا خوانده شده و در چنین بستری است که هر فسادی بدون نگرانی می تواند رخ دهد.
در چنین وضعیتی که امیدی به رسیدگی به این امور نیست و صاحب این قلم سی سال است که ضعف حسابرسی را در جمهوری اسلامی شاهد بوده، تنها باید به عنوان ثبت در تاریخ یادآور شد که آقای وزیر!  نه نفت میراث پدرتان است و نه دین خدا که این ث‌گونه چوب حراج به آنها  زده‌اید. اولی ملک مشاع همه ایرانیان است و دومی حاصل صدها سال مجاهدت عالمان و مردم متدین است. پس لطفا دست از این حاتم بخشی ها از کیسه مردم بردارید و از ضربه زدن به دین و مقدسات در اذهان عمومی بپرهیزید.
برچسب ها: مهدی نصیری

۱۴۰۱/۰۵/۲۶ ۲۱:۰۸
انصافا سخن درست وارزش مندی است بزل بخشش در اماکن مقدس و هزینه گزاف از بیت مال در توسعه ان در این شرائط معیشت مردم موحب تنفر است
هزینه قبور و حتی مساجد خالی و .... لطمه بزرگی به ارزشها و اعتقادات مردم زده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (392140)
۱۴۰۱/۰۵/۲۶ ۲۱:۵۵
دوست عزیز جناب نصیری مشکل از جای دیگری است وقتی بی حساب و کتاب پول بی زبان مردم ایران به کشورهای بیگانه سرازیر میشود و مردم خود ایران در فقر بسر میبرند چه باید بگویی چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم یه سئوال برای من قابل حل نیست اونهم اینه که آیا 8 سال شخص صدام جوانان برومند ایران را به شهادت رساند ؟ (392146)
۱۴۰۱/۰۵/۲۶ ۲۱:۵۹
موضوع در همین حد و اندازه کما فی السابق بسته و شاید خفه خواهد شد ولی آیا نهادهای نظاراتی برای رضایت الله ورود پیدا می کنند. (392147)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۷ ۰۸:۰۴
الان شما با جار زدن داری به دین خدا کمک میکنی......... (392155)
نههنن
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۰۹:۱۹
عزیزم‌ ما خودمون دیگه همه سیاست های مسولین را فوت اب هستیم..دیگه رسیدیم به مرحله ی که میگن ...بزار به موقعش نوبت ما هم میشه (392175)
علی
Romania
۱۴۰۱/۰۵/۲۸ ۰۹:۲۶
این پول برای امام زمان است .......... (392177)
۱۴۰۱/۰۵/۲۹ ۰۹:۵۲
.... اگر دشمنان دین اسلام 100 سال هم تلاش میکردن نمیتونستن تا به این اندازه مردم را از دین گریزان کنند .......... (392227)