به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ساعت ۰۷:۴۰
کد مطلب : ۳۹۲۳۴۹
نظرات و دیدگاه‌ها

همین‌ها کافی است برای فهم بحران

همین‌ها کافی است برای فهم بحران
✍️نعمت الله فاضلی 
به گفته‌ی مهندس زرافشان معاون سابق وزارت آموزش و پرورش، ۴۴ درصد دانش آموزانی که پایه‌ی چهارم دبستان را گذرانده‌اند، توانایی خواندن یک متن ساده را ندارند!  سرشماری جمعیت سال ۹۵ هم نشان داد که حدود ۲۱ میلیون بی‌سواد و کم‌سواد داریم! صدها هزار نفر هم ترک تحصیل کرده‌اند...
سازمان سنجش هم اعلام کرد بیش از نیمی از کنکوری ها در سؤالات سنجش "ادبیات فارسی" نمره منفی گرفته‌اند!
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات هم به‌تازگی گفت میانگین معدل دانش آموزان کشور ۱۱٫۵ است! تحقیقات بین المللی آزمون پرلز و تیمز هم وضعیت خواندن و حساب را در دانش آموزان ایرانی در نازل‌ترین سطح جهان نشان می‌دهد. 
گزارش فرهنگستان علوم که تیر ماه ۱۴۰۱ منتشر شد بحران آموزش عمومی و تأثیرات گسترده‌ی آن در نافرهیختگی جامعه و رشد آسیب‌های اجتماعی را نشان داد.
همین‌ها کافی است برای فهم بحران.
 کسی اگر به این آمارها فکر کند تا مغز استخوانش می‌سوزد. فاجعه‌ی عظیمی معادل نسل‌کشی در کشور انجام شده است. جای شگفتی است که حکومت اقدام مؤثری برای کاهش و مواجه با این نسل‌کشی ندارد.
شگفتی بیشتر متوجه ما دانشگاهیان است که سکوت کرده‌ایم. کسی بیدار و هشیار هست؟! در کتاب "مسئله مدرسه" چند فصل را به این فاجعه اختصاص داده ام. کاش بیدار شویم!
برچسب ها: بی سوادی کم سوادی

موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۰۸:۳۶
وقتی وزارت آموزش و پرورش فکر و ذکرش فقط معلم باشد و دانش آموز دغدغه حداقلی وزارت هم نباشد نتیجه ای جز این نخواهد بود. (423514)
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۰۹:۳۴
در بقیه فجایع چه کردیم؟ این مورد نیز در ادامه همه آن مصائب دیگر (423521)
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۴:۰۴
خدا لعنت کند دولتی را که بخاطر گرو گرفتن واکسیناسیون در قبال پذیرش FATF باعث شد کرونا تا هشتصد کشته در روز بگیرد و خدا خیر دهد به دولتی که با وجود تحریم و عدم پذیرش FATF و بهم خوردن برجام توانست با سیل واکسیناسیون کرونا را ریشه کن کند و مدارس را به حال عادی برگرداند
و باز هم خدا لعنت کند کسانی را که با انتشار گازهایی مشکوک در مدارس قصد با تعطیلی کشیدن آن را داشتند (423593)
کمال
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۸:۴۷
همش بخاطر آموزش مجازی و سیستم غلط آموزش و پرورش هست (423623)
dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ۰۸:۳۶
اینها همه از ثمرات تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و درست در جهت نظرات آنها پیش رفته است. (423695)