'; $conf['doc']['blocks'][29] = '{TOP_DOCS_VISIT_MAIN_BLOCK}'; ?>>> وايمكس ایرانسل بهترست یا مبین‌نت؟ - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۳۱
 
۳۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۰۲/۲۳ ساعت ۱۵:۲۳
کد مطلب : ۲۰۳۱

وايمكس ایرانسل بهترست یا مبین‌نت؟

سال های زیادی می گذرد و حالا دیگر صدای قیژقیژ «دایال آپ» در زمره صداهای خاطره انگیز قرار می گیرد، با این حال تصور دسترسی آسان به اینترنت همیشه با دست اندازهایی همراه می شد. با GPRS و EDGE اولین تلاش ها صورت گرفته بود. با وجود آنها ما قادر بودیم در کوچه و خیابان طعم اینترنت را مزه مزه کنیم اما سرعت پایین در نهایت باعث می شد ما عطایشان را به لقایشان ببخشیم. با ورود وایمکس به بازار، بالاخره الهه تکنولوژی روی مهربان خود را به ما نشان داد. وقتی مودم های همراه با ابعاد بسیار کوچک عرضه شد، ما طعم دیگری از ارتباط را چشیدیم.
وايمكس ایرانسل بهترست یا مبین‌نت؟
● سرعت عمل
مبین نت اولین اپراتور عرضه کننده وایمکس بود که اقدام به فروش «مودم جیبی» کرد. در اولین برخورد ما کاملا هیجان زده شده بودیم و باور نمی کردیم می توانیم در هر لحظه و هر مکانی با فشار دادن یک دکمه ساده به اینترنت متصل شویم.
بعد از اینکه مودم های مبین نت مورد استقبال قرار گرفتند، ایرانسل هم به فکر افتاد. آنها در مراسم پنج سالگی ایرانسل اعلام کردند به زودی مودم های همراه خود را عرضه می کنند. ما انتظار زیادی کشیدیم تا بالاخره در آخرین روزهای سال ۹۰ خبر ورود مودم های ایرانسل را شنیدیم.
برنده: مبین نت

● وضعیت ظاهری
وقتی هر دو مودم را در کنار هم قرار می دهیم، خواسته و ناخواسته تفاوت هایی را مشاهده می کنیم. مودم مبین نت از همان تم همیشگی برخوردار است؛ رنگ سفید و نشان بزرگ خدمات دهنده. دکمه پاور در کناره دستگاه قرار دارد. ورودی آنتن تقویتی (به صورت اختیاری)، سوکت شارژ و دکمه مربوط به ری استارت سخت افزاری توسط پوشش مخصوص از دید پنهان شده است.
با فشاردادن دکمه پاور عملیات محیرالعقول آغاز می شود. روی بدنه مودم چهار چراغ به چشم می خورند که اولی نشان دهنده وضعیت باتری است. سه چراغ دیگر وضعیت شبکه wifi، وضعیت وایمکس و قدرت سیگنال ها را نشان می دهد. اتصال به شبکه، با وضعیت سیگنال دهی ارتباط مستقیم دارد. در صورتی که در محدوده پوشش دهی مناسب قرار داشته باشید، لازم نیست زمان زیادی منتظر بمانید.
به محض روشن شدن دستگاه ممکن است به یاد اسباب بازی های دوران کودکی خود بیفتید. چراغ های نشانگر که به رنگ سبز، قرمز، زرد و آبی هستند، تاثیر زیادی در یادآوری این خاطرات شاد دارند. مودم ایرانسل طراحی سنگین تری دارد. رنگ مشکلی براق بدنه با حاشیه های زرد مهم ترین عوامل تاثیرگذار در این قضیه هستند. دکمه پاور روی بدنه قرار گرفته و در قسمت پایین تنها سه چراغ به چشم می خورد. به محض فشاردادن دکمه پاور هر سه آنها به رنگ سبز روشن خواهند شد. بعد از آن وضعیت باتری نشان داده خواهد شد. پس از عملیات جست و جوی شبکه رنگ سبز چراغ وایمکس (با علامت W) قدرت سیگنال دهی بالا را یادآوری می کند. رنگ زرد سیگنال دهی متوسط و رنگ قرمز سیگنال دهی ضعیف را نشان خواهد داد.
برنده: ایرانسل

● وضعیت باتری
این ناامیدکننده است که ما مجبور هستیم دستگاه های دیجیتال خود را که به طور کامل باتری خالی کرده اند چیزی در حدود چهار ساعت به برق متصل کنیم. نکته امیدوارکننده اینجاست که در حالت اتصال به برق هم می توان از مودم استفاده کرد. حالا به وضعیت شارژدهی می رسیم. با مودم مبین نت ما قادر بودیم تا ۳ ساعت به شبکه متصل بمانیم.
در زمان قطع شدن سیگنال مودم مصرف بیشتری خواهد داشت و عمر باتری کم می شود. وضعیت برای مودم ایرانسل به مراتب بهتر است. از این نظر آنها برنده رقابت خواهند بود چون باتری مودم شان پس از هر بار شارژ کامل دست کم ۹ ساعت دوام خواهد داشت.
برنده: ایرانسل

● پوشش دهی
مبین نت به عنوان اپراتور سراسری وایمکس تبلیغ می کند. آنها شهرهای بیشتری را زیرپوشش خود دارند. با این حال موقع سفارش تاکید می کنند که باید نواحی پوشش داخلی را بررسی کنید. در این صورت ما قادر خواهیم بود در ۱۱۳ شهر مختلف کشور از مودم همراه مبین نت استفاده کنیم.
آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، شمالی و رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد استان هایی هستند که براساس اعلام سایت رسمی مبین نت در آنها پوشش وایمکس موجود است.
با این حال ما توانستیم در شهر کوچک کلارآباد هم از مودم همراه خود استفاده کنیم. نام این شهر روی سایت مبین نت موجود نیست. در مقابل ایرانسلی ها هفت استان آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس را پوشش می دهند.
شهرهای زیرپوشش شبکه وایمکس ایرانسل هم به ترتیب تهران، شهر قدس، شهریار، قرچک، اندیشه، اسلامشهر، ورامین، شورآباد، شهرری، کرج، فردیس، مشهد، شهرک صنعتی طوس، تبریز، شهرک صنعتی چرمشهر، شهرک صنعتی اطلس، سردرود، اصفهان، خمینی شهر، خوراسگان، دانشگاه نجف آباد، شاهین شهر، محمودآباد، کاشان، اهواز، دزفول، اندیمشک، شیراز و گلستان هستند.
برنده: مبین نت

● هزینه ها و تعرفه ها
ما همچنان علاقه زیادی به آزادی عمل و حق انتخاب بیشتر، موقع خرید داریم. ایرانسل مودم های همراه خود را به صورت جداگانه عرضه می کند. به این ترتیب که می توانیم مودم را با قیمت ۱۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان سفارش دهیم و تعرفه اشتراک را بنا بر نیاز شخصی خریداری کنیم. علاوه بر تعرفه های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله طرح دوست داشتنی مصرف آزاد با سرعت های ۱۲۸ و ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه هم موجود است. در مقابل برای سفارش مودم همراه مبین نت کمی دست مان بسته خواهد بود. آنها مودم های شان را تنها با دو تعرفه بلندمدت یک ساله و دوساله با سرعت های ۱۲۸ کیلوبیت و ۵۱۲ کیلوبیت عرضه می کنند که به ترتیب ۲۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد.
برنده: ایرانسل

● کدام مودم واقعا بهتر است؟
تعداد شهرهایی که مبین نت زیر پوشش قرار می دهد واقعا وسوسه کننده است. ما توانستیم در شهر کوچک کلارآباد به وایمکس دسترسی داشته باشیم آن هم در شرایطی که روی سایت رسمی آنها نامی از این شهر به چشم نمی خورد.
با این حال ممکن است عمر کوتاه باتری شما را دلسرد کند. پس از هربار شارژ کامل ما تنها سه ساعت به شبکه متصل بودیم. ایرانسل شهرهای کمتری را زیرپوشش شبکه خود داده است. چنانچه شما هم در یکی از این ۲۹ شهر زندگی می کنید و کمتر سفر می روید احتمالا ایرانسل را ترجیح خواهید داد. به اضافه اینکه ما نگرانی کمتری بابت تمام شدن باتری داشتیم. آزادی عمل در انتخاب تعرفه ها هم می تواند یک عامل تاثیرگذار دیگر باشد.

● ایرانسل
+ تعرفه های منعطف تر، عمر باتری بیشتر
شهرهای کمتری را پوشش می دهد
عمر باتری: حدود ۹ ساعت
قیمت مودم تنها بدون هزینه اشتراک ۱۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان (بدون احتساب مالیات)

● مبین نت
+ شهرهای زیرپوشش بیشتر، قیمت کمتر
عرضه تنها با اشتراک های یک و دو ساله
عمر باتری: حدود ۳ ساعت
قیمت: ۲۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان (بدون احتساب مالیات)
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۶/۲۵ ۱۸:۴۴
من 5 ساله که دارم وایمکس ایرانسل استفاده میکنم ،تا 1 سال پیش واقعا خوب بود (با 512 نامحدود ،64 KB سرعت دانلود داشتم) ولی از اون موقع به بع%D (251720)
مصرف کننده هر دو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۷/۰۳ ۱۹:۴۷
نه این خوبه نه ایشون لعنت به هر دو تاشون (252858)
یک دونه
United Kingdom
۱۳۹۳/۰۷/۰۵ ۱۹:۲۵
موافقم به شدت (253055)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۱۲/۰۱ ۱۵:۵۱
سلام ماهان نت سردسته همه اینهاست 65گیک در کمتر از1ماه خدا بداد ملت برسه (331429)
یک دونه
United Kingdom
۱۳۹۳/۰۷/۰۵ ۱۹:۲۶
واقعا دلم بحال خودمون میسوزه،درحالی که دنیا داره سرهزاران خدمات بهتروباکیفیت ترباهم رقابت میکنه،ما همچنان بر سردوراهی(ایرانسل،مبین نت)هستیم (253056)
سعید آریاییان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۷/۱۵ ۱۵:۳۸
به نظرمن اگه مجبور به خرید یکی ازاین دو شدید ، مبین نت انتخاب بهتریه
گرچه اونم قیمت طرح هاش بالاست
و ساعات دانلود شبانش نسبت به پارسال دو ساعت کمتر شده ! (254487)
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۷/۲۷ ۱۶:۲۱
مبین نت افتضاحه اگر دانلود کنید 20 تا 50 برابر بیشتر براتون محاسبه می کنه و هیچ کس پاسخگو نیست خیلی راحت میگه خوب مصرف کردی دیگه!!!!!!!!!!!برا همین موضوع اینترنت نا محدود ارایه نمیکنه (256732)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۱ ۱۹:۳۳
مزخرف ترین اینترنت واسه این مبین نت فقط تلویزیون رو تسخیر کردن واسه تبلیغ الکی یعنی اگر مفتی به ادم بدن نمی ارزه چون همش یا قطع میشه یا کنده قیمتش از همه اپراتورها هم بیشتره (257776)
ابوالفضل
Romania
۱۳۹۴/۱۱/۱۳ ۱۹:۴۷
با سلام
من با نظر شما موافق نیستم من حدود 5 ساله دارم از مبین نت استفاده میکنم نسبت به سایر رقبا خیلی کم قطع میشه که اونم قبلش اس ام اس می کنن من فقط از سرعتش ناراضیم که میشه گفت بد نیست ولی میتونه خیلی بهتر باشه و نظر من اینه که در هر شهر و استانی خدمات رسانی مبین نت فرق میکنه . باتشکر ابوالفضل اسماعیل زاده (330261)
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۲/۱۰ ۱۴:۳۵
شما دارید بیخودی برای مبین نت تبلیغ میکنید. در صورت دانلود هزینه ها به صورت سرسام آوری بالا می رود. برای قطعی هایش هیچ پاسخگو نیست. (335322)
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۱۱:۲۸
تبلیع علکی نکن .شبمش امن نیست علکیم حجم می خوره می که دانلود کردی تئ 4 ساعت 17 گیگ چی دانلود کردم دو گیگی م گداشتم خودم انو نگرفت . 3 بار اتفاق افناد تا شک کردم اعتراض کردم انگار نه انکار (340705)
سرشیفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۱:۵۶
خدایا این بدبختی رو از ما نگیر (258991)
رضا
۱۳۹۳/۰۸/۱۷ ۲۲:۳۱
طرف این همه داستان گفته یه دونش واسم کافیه تا مبین نت رو انتخاب کنم!
ایرانسل تو شهر من پوشش نمیده حالا سرع خدا میخواد باشه... (260717)
علی
Spain
۱۳۹۳/۰۸/۲۸ ۱۶:۴۲
من مبین نت خریدم ولی پشیمان هستم می خواهم پس بدم خیلی تعرفه هاش گران است (263589)
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۲۹ ۱۶:۲۳
ایرانسل رو تست نکردم ولی مبینت رو که خریدم آشغال ترین isp
تعرفه گرون حجم اضافه که میخری بیش از 2 برابر adsl هست سرعت پایین (263882)
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۹/۲۶ ۲۲:۵۱
فقط میخوام بگم حلالشون نمیکنم سر من یکی رو کلاه گذاشتن اگه دین ندارید حداقل آزاده باشید (270769)
رامین
Germany
۱۳۹۴/۰۵/۲۶ ۱۹:۰۴
منم باهات موافقم، سر منم خیلی بد کلاه گذاشتند (320357)
طاهر
Iraq
۱۳۹۳/۱۰/۰۵ ۰۴:۱۷
من توایران نیستم ولی تمام تماسم باایران از روی انترنته طرفهای مقابلم هردو روداشتن واقعا بدرد نخورن میتونن بهتر کنن خیلی (272419)
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۰/۱۱ ۱۳:۳۳
من مجبور می شدم مبین نت با حجم یک گیگ بخرم : دو سه روز بعد می دیدم تموم شده !!! اعتراض می کردم اما...
اگر مبین نت خریدید تعجب نکنید که حجم تون دو سه روزه تموم شده !!! (274195)
طاهره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۱۰/۱۴ ۰۹:۲۳
دقیقا ایرانسل هم همچین مشکلی رو داره (328528)
شیراز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۰۱ ۱۵:۳۱
من هر دو رو دارم ... اما بیشتر از مبین نت استفاده میکنم
چون
طرح دو ساله گرفتم که مناسبترین حالت بود و بقیه طرحها واقعا گرونن
زیاد سفر میکنم و این هم مزیت مبین رو میرسونه

ایرانسل هم مث مبین نت پاسخگو نیست
حتی دلسوز خودش هم نیس
من به فاصله دو کیلومتری تا ایرانسل مرکز کل استان فارس باید همیشه چراغ مودمم قرمز باشه اونم در پنجره خونه نه داخل ! (281530)
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۴:۳۸
مبینت خوبه ولی خیلی کرونه خیلی کرونه چه خبر بابا (311704)
میلاد
Slovakia
۱۳۹۴/۰۵/۱۰ ۲۱:۳۳
به هیچ وجه مبین نت نگیرید فقط میتونم بگم سرعتش در حد دایل آپه. اگه گرفتید و مجبور هم بودید زیاد عصبی نشید (318483)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۵/۱۴ ۱۵:۱۲
در کل مبین نت از ایرانسل بهتره (319034)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۵/۱۵ ۰۲:۰۷
با این بحثی ک شما پیش کشیدید اصل موضوع پنهان می مونه که اون سرعت و کیفیت پایین اینترنت در ایران هست البته. استفاده از مودم بی سیم رایتل و طرح های متنوع تر رو نمیشه نادیده گرفت. (319103)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۵/۱۷ ۱۷:۱۸
رایتل ساعات خوش شبانه نداره. (319391)
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۵/۲۴ ۱۰:۳۸
بچها توی خارج ک میگید نت پرسرعت میدن اونها هدفشون دانلود فیلم نیس و قاون کپی رایت پدرشونو در میاره ما حالا ناشکریم ولی ب این فکر نمیکنیم ک ما همه فیلمارو هدفمونه دانلود کنیم و نگاه کنیم و میگیم سرعت بالا میخایم فقط حالا کپی رایت نداریم چرا ب این توجه نمیکنیم (320214)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۵/۲۵ ۰۱:۲۱
حرف زدی که یه چیزی گفته باشی، اونا اکانت میخرند و فیلم هارو به صورت Stream نگاه میکنند. تو عمرت یه بار تونستی یه ویدئو یا پخش زنده آنلاین نگاه کنی؟ (320292)
علی بوذری
Romania
۱۳۹۴/۰۷/۱۰ ۲۰:۳۳
بهترین اینترنت دنیاست (323990)
علی بوذری
Romania
۱۳۹۴/۰۷/۱۰ ۲۰:۳۵
در کل از ایرانسل عالی تره مگه نه (323991)
یاشار
Romania
۱۳۹۴/۰۷/۱۱ ۱۶:۳۶
قیمتهای مبین نت خیلی فضایه به خدا تنها کشوری هسیم هرچی بیشتر مصرف کنیم بدتر توی پاچه مون میره.اول قیمتو درستش کنن،بعدواسه چیزای دیگش نضر میدیم. (324005)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۸/۰۲ ۱۶:۴۶
نظر بده عزیزم . اول فارسیتو یکم تقویت کن (325809)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۷/۱۲ ۱۳:۵۱
سرویس وایمکس در دنیا استفاده نمیشه.
چون از رده خارج شده ست (324054)
مرتضی
Germany
۱۳۹۴/۰۷/۲۳ ۱۴:۲۶
مبین نت دارم، گاهی سرعتش انقدر کمه که ترجیح میدم از 3G همراه اول استفاده کنم (325155)
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۸/۱۵ ۱۴:۵۴
بالاخره کدوم بهتره ؟؟؟؟ (326446)
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۸/۲۱ ۱۵:۴۰
داداش اگه منطقه تون ADSL داره برو سراغ ADSL اگر هم مجبوری مبین نت بگیر من الانم دارم راضیم هستم. (326696)
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۹/۲۲ ۰۱:۳۴
ببینید رفقا مبین نت و ایرانسل برای دانلود کردن یا فیلم دیدن آنلاین اصلا به صرفه نیستن و باید گفت بیشتر برای تحقیق و وبگردی کاربرد دارند و برای کسانی که خط خونشون Adsl نمیخوره یا دائم در سفرن و احتیاج به اینترنت پرسرعت دارن. (327660)
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۱۱/۰۹ ۲۱:۵۵
من از مبین نت استفاده کردم واقعا مزخرفه بهتون شدیدا توصیه میکنم سمتش نرید من حدود 2 سال به ناچار استفاده کردم تو جاهای مخاتلفم بردم ولی و افتضاحه (330136)
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۲:۰۸
مبینت قیمتای فضایی داره؟من تو این ماه بار سوم شارژ میکنم ؟با یکم دانلود خالی میشه؟اینم نتیجه خصوصی سازیاشونه دیگه؟نمیدونن چه جوری و از کجا بخورن؟ (330847)
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۲۳:۲۰
منم چند ساله وایمکس ایرانسل دارم اصلا یکسره حرص میده اصلا نمیشه باهاش بازی آنلاين تو گوشی انجام داد یکسره میپره بیرون واقعا شرم آوره یک مشت واقعا اون دنیا چی میخوان جواب بدن منم مجبور ی استفاده میکنم (330885)
احمد
۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۶:۱۴
مبین نت نخرید مزخرفه (334427)
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ۲۲:۲۸
بدردنخورترین اینترنت مبین نت هست .تمام مدت قطع هست سرعت بسیار پایین .حیف پول که بدی برای مبین نت .من که از این به بعد میخوام شاتل بگیرم (335108)
کاربر مبین نت
Romania
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۱۵:۴۵
بنده سه سالی میشه که از مبین نت استفاده می کنم.تا حالا که از سرعت راضی بودم.پوشش دهی شهرهای کشور هم خوبه.برای مشترکین قدیمی هم طرح های جدید با سرعت و قیمت های فوق العاده گذاشتن.جدیدا هم طرح های جالبی با مودم ارائه میدن که با شماره گیری 1575 به راحتی میشه ثبتنام کرد. (337689)
سیز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۵/۱۲ ۲۱:۳۱
من از مبین نت استفاده کردم واقعا مزخرفه بهتون شدیدا توصیه میکنم
http://echargercard.com (341704)
ساقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۱۲:۴۴
من سالهاست که بعنوان نت دوم از ایرانسل استفاده میکنم .بسیار راضی هستم .هیچ قطعی نداره البته همیشه استفاده نمیکنم .خدمات خوبی داره و تعرفه های منطقی و زیاد داره .تنها مشکل اینه که برای سفر باهاش مشکل دارم .بیشتر شهرهای که سفر میکنم نت نداره .تشکر (343053)