به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۳۰۸۵۷۲

هر عراقی فقط با ۲۰ دلار به مشهد سفر می‌کند!

هر عراقی فقط با ۲۰ دلار به مشهد سفر می‌کند!
گروه جامعه: بر اساس اعلام مجتبی احمدی، عضو کمیته گردشگری مجمع تشخیص مصلحت نظام، روزانه ۹ تا ۱۱ پرواز از عراق به مشهد انجام می‌شود و فقط در آبان ۱۴۰۰، بیش از ۳۰ هزار عراقی به این شهر سفر کرده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که روزانه یک حدود هزار مسافر عراقی به مشهد وارد شده است. به گفته احمدی، از این پس قرار است که هر هفته شش پرواز مستقیم نیز میان کویت و مشهد برقرار شود که در نتیجه این توافق هم روزانه یک هزار کویتی به مشهد سفر خواهند کرد.
یکی از مهم‌ترین دلایل جذابیت مشهد برای شیعیان کشورهای همسایه، ارزان بودن سفر به این شهر است. به‌ طوری‌ که بر اساس گفته‌های مجتبی احمدی، هر عراقی با پرداخت ۲۰ دلار می‌تواند «تور مشهد» را خریداری کند و سه شبانه‌روز در این شهر اقامت داشته باشد.
در روزهای گذشته، هیئتی عراقی متشکل از تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان بخش‌ گردشگری این کشور به مشهد رفته و در نشستی سه‌روزه با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران، برای «ساماندهی» سفر زائران عراقی به مشهد به توافق رسیده‌اند. به گفته مجتبی احمدی، در حال حاضر بیشتر عراقی‌ها انفرادی و بدون ساماندهی یا از طریق «دلال‌ها» به مشهد سفر می‌کنند اما بر اساس توافق میان هیئت عراقی و مقام‌های جمهوری اسلامی ایران، از این پس قرار است برای آنان «انگیزه» ایجاد شود و از طریق آژانس‌ها و «ساماندهی شده» سفر کنند؛ مثلا اگر برای هر سفر ۲۰۰ دلار خرج می‌کنند، این هزینه‌ها با ۱۰۰ دلار  جمع شود. از گفته‌های این مقام مجمع تشخیص مصلحت نظام چنین برمی‌آید که جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها قصد ندارد هزینه‌ سفر عراقی‌ها به ایران را افزایش دهد، بلکه با عنوان «کوتاه کردن دست دلال‌ها» قصد دارد، هزینه‌های تور مشهد را برای آنان کمتر کند!!
 احمدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات توافق با هیئت عراقی درباره هزینه‌ها گفت: «برای عراقی‌ها بسته‌های سفر متنوع با قیمت‌های مناسب طراحی شده است؛ مثلا از۲۰ دلار برای سه‌شب اقامت در هتل یک ستاره در مشهد تا ۷۵ دلار برای سه‌شب در هتل پنج‌ستاره تور وجود دارد. این سفرها بیمه، رفت‌و‌آمد فرودگاهی، سه وعده غذا و اقامت در هتل را شامل می‌شود.» او با بیان اینکه «وقتی مسافر با ۴۵ دلار می‌تواند هفت شبانه‌روز به مشهد سفر کند، سراغ دلال نمی‌رود» تاکید کرد: «قیمت‌ها واقعا مناسب‌سازی شده‌اند. البته ما سعی کردیم حداقل سود را در نظر بگیریم و برای مناسب‌سازی بسته‌های سفر از شرکت‌های هواپیمایی و هتل‌ها تخفیف‌های خوبی گرفته شده است؛ مثلا شرکت‌های هواپیمایی برای مسیر هوایی عراق-مشهد، ۳۰ درصد روی این تورها تخفیف داده‌اند.» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه، با اشاره به اینکه زائران عراقی معمولا انفرادی به مشهد سفر می‌کنند و در «اماکن غیرمجاز» و «خانه‌های اجاره‌ای بدون شناسنامه» اقامت دارند، افزود: «زائران عراقی غیر از زیارت برای درمان هم به ایران سفر می‌کنند که بیشتر جراحی‌های زیبایی را شامل می‌شود.» 
 
برچسب ها: مسافران عراقی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۹:۳۰
کاش با همین قیمتها میشد رفت عراق زیارت. (379676)
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۲۰:۴۲
با این مبلغ شما سر کوچه هم نمیتونین برین ، مدیریت جهانی !! (379677)
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۲۳:۵۴
با سلام خواهش میکنیم به خاطر این ۲۰ دلار مردم رو بدبخت نکنید الان بیماری جدید و گونا های جهش یافته کرونا اومده جلوشون رو بگیرید تا این بیماری جمع بشه بعد هم که میان ی مالیات ورود بزنید به جیب دولت بره که شاید دست از سر مالیاتهای اضافه از مردم خودش برداره (379681)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۰:۳۶
لطفا برای مردم کشور خودمون هم از این تورها با این قیمت ها بذارید.هتل 5ستاره 3شب و 3 روز با وعده های غذایی جمعا 75 دلار. هتل تک ستاره 20 دلار با هواپیما (379692)