به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۰:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : ۱۶۹۴۱۷

واکنش منفی شهرداری به پولی شدن تونل‌ها

گروه جامعه: مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به دنبال انتشار خبری مبنی بر پیشنهاد پولی شدن عبور از تونل‌های شهری از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، توضیحاتی را ارایه داد.
واکنش منفی شهرداری به پولی شدن تونل‌ها
مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهردار تهران در این زمینه آورده است: « طرح اخذ بهای تردد از تونل های شهری در قالب لایحه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیشنهاد شده و صِرف ارائه پیشنهاد به منزله پذیرش آن نیست و ارسال آن به شورای محترم اسلامی شهر تهران مستلزم تایید آن در شهرداری تهران است. این طرح هنوز به استحضار و تایید دکتر حناچی شهردار تهران نرسیده و صرفا در مرحله پیشنهاد است. هر گونه طرحی که در دوره جدید مدیریت شهری به اجرا در می‌آید، در راستای مصلحت و منفعت عمومی جامعه خواهد بود و در این دوره هیچگونه طرحی که برخلاف مصالح شهر و منافع شهروندان باشد، اجرا نمی‌شود. مدیریت شهری با درک شرایط دشوار اقتصادی موجود جامعه، خود را در کنار شهروندان می‌داند و از اجرای هر گونه طرحی که باعث افزایش هزینه، ایجاد دشواری و بروز نگرانی برای شهروندان شود، اجتناب خواهد کرد.»

بر اساس لایحه تأیید‌شده معاونت حمل و نقل و ترافیک، پنج تونل تهران پولی می‌شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، تونل‌های نیایش، رسالت، توحید، شهدای غزه و امیرکبیر و اتوبان صدر تهران مشمول عوارض شده و باید برای عبور از آنها، حداقل سه‌هزار تومان عوارض پرداخت. پیش از این نیز چنین لایحه‌ای از سوی شهرداری تهران ارائه شده بود که شهرداری به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش ناگهانی قیمت‌ها لایحه را پیگیری نکرده بود.