به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : ۱۷۲۰۸۵

گوایدو: نخستین محموله کمک‌ها را دریافت کردیم

گروه بین‌الملل: خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرد که تیم تحت رهبری او نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه را دریافت کرده است. گوایده نحوه دریافت این کمک‌ها را اعلام نکرده است.
گوایدو: نخستین محموله کمک‌ها را دریافت کردیم
کمک‌های بشردوستانه در روزهای گذشته موضوع کشمکش میان رهبر مخالفان ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا بوده است. گوایدو که از سوی بسیاری از کشورهای غربی به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته شده است با انتشار ویدئویی در کنار مجموعه ای از جعبه های ویتامین و مکمل‌های غذایی از دریافت کمک های بشردوستانه خبرداده است اما اطلاعاتی درباره اینکه این کمک ها از کجا آمده‌اند و چگونه به دست او رسیده‌اند منتشر نکرده است.
 
گوایدو در سخنانی در ارتباط با این کمک‌های بشردوستانه گفت: «امروز ما نخستین محموله کمک ها را دریافت کردم، حجم این کمک ها کوچک است زیرا همانطور که می دانید دولت مرزها را بسته است.» گوایدو از ارتش خواسته است که اجازه دهد این کمک‌ها وارد کشور و بین مردم تقسیم شود. گفته می شود که رهبر اپوزیسیون ونزوئلا بزودی روزی را اعلام خواهد کرد که کمک‌های بشردوستانه از کلمبیا و برزیل بطور هماهنگ به ونزوئلا خواهد رسید. اپوزیسیون ونزوئلا با کمک کشورهای غربی، شرکت ها و سازمانهای بشردوستانه تلاش می کند تا کمک‌های بشردوستانه وارد کشور شود، جایی که مردم با سوء تغذیه و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه هستند.

گوایدو در روزهای گذشته تلاش کرده است که کمک‌های غذایی و دارویی آمریکا وارد ونزوئلا شود، موضوعی که با مخالفت مادورو مواجه شده است. نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا گفته است که این کمک ها بخشی از استراتژی سازماندهی شده از سوی ایالات متحده آمریکا برای سرنگونی دولت اوست و او اجازه نمی دهد که این نمایش اجرا شود. گوایدو همچنین روز دوشنبه در آمفی‌تئاتر یک دانشگاه خصوصی در کاراکاس از دانشجویان خواست که او را در مبارزه‌اش یاری کنند.
برچسب ها: بحران ونزوئلا