به روز شده در ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۲۰۱۷۷۲

نتایج انتخابات مجلس یازدهم؛ یکه‌تازی اصولگراها و احمدی‌نژادی‌ها

نتایج انتخابات مجلس یازدهم؛ یکه‌تازی اصولگراها و احمدی‌نژادی‌ها
گروه سیاسی: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی به اتمام رسید که تاکنون میزان مشارکت از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.

درباره مشارکت، خبرگزاری فارس نوشته است که در شهر تهران یک میلیون و 900 هزار نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند که میزان مشارکت 30 درصد است. همچنین برخی فعالان سیاسی گفته‌اند میزان مشارکت در کل کشور 41 درصد است.  نفرات راه‌یافته نشان می‌دهد که اصولگراها و طیف احمدی‌نژادی‌ها تقریبا همه کرسی‌ها را از آن خود کرده‌اند و هیچکدام از اصلاح‌طلبان به مجلس راه نیافته‌اند و احزابی چون کارگزاران که لیست خود را اصلاح‌طلب معرفی کرده بودند شکست بزرگی را تحمل گردند.

اسامی اولیه منتخب شهر تهران برای مجلس یازدهم
موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه خبر اسامی 35 نفر حائز بیشترین رأی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس را اعلام کرد.
اسامی 40 نفر اول در حوزه انتخابیه تهران به شرح زیر است:
1- محمدباقر قالیباف
2- مصطفی میرسلیم
3- مرتضی آقاتهرانی
4- الیاس نادران
5-محسن دهنوی
6-محمود نبویان
7-محسن پیرهادی
8. سید احسان خاندوزی
9.ابوالفضل عمویی
10.فاطمه رهبر
11.اقبال شاکری
12.بیژن نوباوه وطن
13. مجتبی توانگر
14. روح‌الله ایزدخواه
15.احمد نادری
16. سیدنظام موسوی
17.عبدالحسین روح‌الامینی
18.زهره الهیان
19.مالک شریعتی
20.مهدی شریفیان
21.سیدرضا تقوی
22.سمیه رفیعی
23.سیدعلی یزدی‌خواه
24.علی خضریان
25. فاطمه قاسمپور
26.مجتبی رضاخواه
27.رضا تقی پور انوری
28. غلام‌رضا رضوانی
29. زهره سادات لاجوردی
30. عزت‌الله اکبری تالارپشتی
31. وحید یامین پور
32. حمید رسایی
33. علی جعفری
34. علیرضا محجوب
35. محمدصادق شهبازی راد
36. سهیلا جلودارزاده
37. مجید انصاری
38. مصطفی کواکبیان
39. سید محمد حسینی
40. سید محمد آقامیری
حوزه انتخابیه منتخبان دور دوم
تبریز، آذرشهر و اسکو مسعود پزشکیان
احمد علیرضابیگی
روح الله متفکر آزاد
محمدرضا تاج‌الدینی
محمدحسین فرهنگی
 
اهر و هریس احمد محرم زاده  
بناب شیخ رضا باقری بنابی  
ملکان سید علی موسوی   
بستان آباد غلامرضا نوری  
سراب و مهربان یوسف داودی  
مراغه و عجب‌شیر علی علیزاده  
ورزقان الله‌وردی دهقانی  
هشترود و چاراویماق سیدحمزه امینی  
مرند و جلفا معصومه پاشایی  
میانه مهدی اسماعیلی
علی شامی و بهنام صفایی
 
شبستر جعفر راستی  
کلیبر حسین حاتمی  
مهاباد جلال محمود زاده  
ارومیه سید سلمان ذاکر
جلال زاده
حضرت پور
احمدزاده
 
نتایج شمارش آرا در حوزه های دهگانه انتخابات آذربایجان غربی
سلماس رضازاده  دور دوم 
پیرانشهر و سردشت کمال حسین پور  
میاندوآب مهدی عیسی زاده  
مهاباد جلال محمودزاده  
تکاب و شاهین‌دژ حسن همتی  
خوی، چایپاره عادل نجف زاده  
بوکان انور حبیب زاده  
ماکو، پلدشت و چالدران محمد علی پور  
نقده و اشنویه علی حسنلویی زنجانی  
نتایج انتخابات در استان اردبیل:
اردبیل، نیر، نمین و سرعین ۱- علی نیکزاد
۲- سید کاظم موسوی
۳- منصور حقیقت پور 
 
دور دوم 
پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز عباس جهانگیرزاده  
گرمی ولی اسماعیلی  
مشگین شهر عباس زاده  
خلخال و کوثر نظری  
نتایج انتخابات در استان ایلام:
هلیلان، سیروان، ایوان، ایلام، ملکشاهی،بدره و دره شهر علی اکبر بسطامی
سارا فلاحی
 
دور دوم 
مهران، دهلران و آبدانان بهزاد علیزاده
صادق کرمی
دور دوم 
نتیجه اولیه انتخابات مجلس یازدهم در برخی از حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان
اردستان طباطبایی نژاد دور دوم 
اصفهان بانکی
مقتدایی
طغیانی
شیخی
میرزایی
 
خمینی‌شهر محمدتقی نقدعلی  
سمیرم اصغر سلیمی  
شاهین‌شهر، میمه و برخوار حاجی دلیگانی  
     
شهرضا و دهاقان سمیه محمودی  
فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین میاندشت محمدصالحی  
فلاورجان موسوی لارگانی  
کاشان و آران و بیدگل ساداتی نژاد  
گلپایگان و خوانسار مسعود خاتمی  
لنجان حسین رجایی  
مبارکه پروین صالحی  
نائین و خور و بیابانک الهام آزاد  
نجف‌‌آباد و تیران و کرون ابوترابی  
نطنز و بخش قمصر فیروزی پور  
ارامنه    
نتایج انتخابات در استان البرز:
کرج، اشتهارد و آسارا مهدی عسگری
فاطمه آجرلو
دور دوم 
ساوجبلاغ، طالقان، هشتگرد و نظرآباد علی حدادی  
نتایج انتخابات مجلس در استان بوشهر اعلام شد
بوشهر، گناوه و دیلم عبدالکریم جمیری دور دوم 
دشتستان ابراهیم رضایی  
دشتی و تنگستان غلامحسین کرمی  
کنگان، دیر، عسلویه و جم    
نتایج انتخابات در استان تهران:
ورامین، قرچک
و پیشوا
نوش آبادی دور دوم 
پاکدشت بشیری  
دماوند و
فیروزکوه
رسولی نژاد  
ملارد، شهریار
و قدس
حق وردی  
رباط کریم و بهارستان نوروزی  
نتیجه قطعی انتخابات مجلس یازدهم در چهارمحال و بختیاری
شهرکرد، بن و سامان راستینه دور دوم 
بروجن امیرقلی جعفری  
کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان قدرت الله حمزه  
لردگان بامیری  
نتیجه قطعی انتخابات مجلس یازدهم در حوزه های انتخابیه خراسان جنوبی
بیرجند، خوسف و درمیان خسروی افزار دور دوم   
نهبندان و سربیشه مصطفی نخعی    
طبس، فردوس، بشرویه و سرایان نصیرایی    
قاینات و زیرکوه سلمان اسحاقی    
 نتایج انتخابات در خراسان ‌رضوی:
مشهد و کلات پژمانفر
بحرینی
رحمانی
قاضی زاده
 
سبزوار و جغتای و جوین و خوشاب و داورزن عنابستانی  
نیشابور و فیروزه ارکانی  
قوچان و فاروج    
تربت حیدریه و مه ولات و زاوه    
فریمان و احمدآباد و سرخس و رضویه قاضی زاده  
بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر    
گناباد و بجستان    
خواف و رشتخوار    
چناران و بینالود امامی  
درگز    
تربت جام و تایباد و باخرز رحیمی  
 نتایج انتخابات در خراسان ‌شمالی:
بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، جاجرم و گرمه پاک مهر
وحیدی
 
شیروان علی جدی  
اسفراین قوامی  
 نتایج انتخابات در خوزستان:
خرمشهر احمدنژاد  
اهواز سید کریم حسینی  
دزفول آوایی  
آبادان مولوی
محفوظی
جلیل مختار
 
بهبهان محمد طلا مظلومی  
اندیمشک حسنوند  
شوشتر سهراب گیلانی  
رامهرمز و رامشیر متینیان  
ایذه و باغملک ایزدپناه  
هویزه
دشت آزادگان
قاسم ساعدی  
شادگان شیخ مجید ناصری نژاد  
مسجدسلیمان علیرضا ورناصری  
ماهشهر آقاجری  
شوش  
 
 
 نتایج انتخابات در زنجان:
زنجان و طارم     
ابهر، خرمدره و سلطانیه حسن شجاعی  
ماهنشان، ایجرود و بوغداکندی  مرتضی خاتمی  
خدابنده سید البرز حسینی  
 نتایج انتخابات در سمنان:
سمنان، مهدی‌شهر و سرخه عباس گلرو  
شاهرود و میامی علی اصغر خانی  
گرمسار و آرادان اردشیر مطهری  
دامغان علیزاده برمی  
 نتایج انتخابات در سیستان و بلوچستان:
زابل، هیرمند، هامون، نیمروز و زهک  
 
 
 
زاهدان    
خاش    
سراوان    
ایرانشهر    
چابهار    
 نتایج انتخابات در کرمان:
کرمان و راور پورابراهیمی
زاهدی
 
جیرفت و عنبرآباد اعظمی  
سیرجان و بردسیر حسن پور  
کهنوج، قلعه‌گنج رودبار، منوجان و فاریاب شکراللهی  
بافت، رابر و ارزوئیه صمدالله محمدی  
رفسنجان و انار جلالی  
زرند و کوهبنان عفت شریعتی  
شهر بابک رضا حسینی  
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر غضنفرآبادی  
 نتایج انتخابات در فارس:
آباده، بوانات، خرمبید    
اقلید    
جهرم    
داراب و زرین‌دشت    
سپیدان    
سروستان، خرامه و کوار    
شیراز جعفر قادری
کشکولی
احمدرضا پاک‌فطرت
ابراهیم عزیزی
 
فسا  
 
 
فیروزآباد، قیروکارزین، فراشبند  
 
 
کازرون  
 
 
لارستان، خنج، گراش    
لامرد و مهر    
مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد  
 
 
ممسنی و رستم  
 
 
نی‌ریز و استهبان    
 نتایج انتخابات در قم:
قم، کهک سلفچگان امیرآبادی
ذوالنور
زاکانی
 
 نتایج انتخابات در قزوین:
قزوین، آبیک و البرز فاطمه محمدبیگی
لطف الله سیاهکلی
 
بوئین زهرا و آوج روح الله عباسپور  
تاکستان رجب رحمانی  
 نتایج انتخابات در کردستان:
سنندج، دیواندره و کامیاران فرشادان
فتحی
 
بیجار حمدالله کریمی  
قروه و دهگلان محمدی تلوار  
مریوان و سروآباد عثمان باقدم  
سقز و بانه بهزاد رحیمی  
 نتایج انتخابات در کرمانشاه:
کرمانشاه مصری
رشیدی
امینی
 
اسلام‌آباد غرب و دالاهو نادری  
اورامانات و ثلاث باباجانی لهونی  
سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب شهریار حیدری  
کنگاور، صحنه و هرسین رضایی  
سنقر و کلیایی حسینی کیا  
 نتایج انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد:
 گچساران تاجگردون  
کهگیلویه بزرگ موحد  
بویراحمد و دنا روشنفکر  
 نتایج انتخابات در گیلان:
آستارا مرحبا  
تالش، رضوانشهر، ماسال شکری  
بندرانزلی دنیامالی  
شفت و فومن بهروزی فر  
رشت کوچکی نژاد
عظمتی
آقازاده
 
    صومعه سرا دلخوش  
آستانه‌اشرفیه رمضانی  
لاهیجان و سیاهکل نیکفر  
لنگرود لاهوتی  
رودسر و املش عباسی  
رودبار چگینی  
 نتایج انتخابات در گلستان:
گرگان و آق‎قلا سنگ درینی
 
 
علی‎‎آباد کتول رحمت نوروزی  
گنبدکاووس    
کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان جلال ایری  
رامیان و آزادشهر کوهساری  
مینودشت و کلاله، مراوه تپه و گالیکش    
 نتایج انتخابات در لرستان:
پلدختر حمیدرضا کاظمی  
خرم آباد و چگنی ویسکرمی
محمودوند
 
بروجرد و اشتریان فاطمه مقصودی
عباس گودرزی
 
الیگودرز محمد خدابخشی  
دورود و ازنا حسین گودرزی  
کوهدشت و رومشکان محمدرضا مبلغی  
سلسله و دلفان یحیی ابراهیمی  
 نتایج انتخابات در مازندران:
ساری و میاندورود    
آمل رضا حاجی پور  
بابل حسن نتایج  
رامسر، تنکابن و عباس آباد سیدشمس الدین حسینی  
سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ، سوادکو شمالی و قائم‌شهر    
نوشهر، چالوس و کلاردشت    
بابلسر و فریدونکنار باقرزاده  
بهشهر، نکا و گلوگاه غلامرضا شریعتی  
نور و محمودآباد فیاضی  
نتایج انتخابات مجلس یازدهم در استان مرکزی
اراک، کمیجان و خنداب علی اکبر کریمی
محمدحسن آصفری
 
ساوه و زرندیه سبزی  
خمین نظری  
شازند احمدی  
دلیجان و محلات علیرضا سلیمی  
تفرش ، آشتیان و فراهان کریمی
آصفری
 
 نتایج انتخابات در هرمزگان:
بندرعباس، ابوموسی، حاجی آباد، بندرخمیر مرادی
آشوری 
آرامی
 
 
بندر لنگه، بستک، پارسیان احمد جباری  
میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد حسین رئیسی  
 نتایج انتخابات در همدان:
همدان و فامنین حاجی بابایی
 
 
اسدآباد سرمدی  
بهار و کبودراهنگ جعفری  
تویسرکان مفتح  
رزن و درگزین لطفی   
ملایر آزادیخواه  
نهاوند شهبازی  
 نتایج انتخابات در یزد:
یزد و اشکذر صالح جوکار  
اردکان محمدرضا دشتی  
میبد و تفت سیدجلیل میرمحمدی  
بافق، ابرکوه، خاتم، مهریز و بهاباد صباغیان  
 
 
احمدی‌نژادی‌ها در حال تصرف خزنده‌ی مجلس
 اعلام نتایج انتخابات مجلس در دوره یازدهم نشان می‌دهد در بسیاری از شهرستانها کاندیداهای اصولگرای نزدیک به دولت محمود احمدی نژاد توانسته‌اند به مجلس راه پیدا کنند‌.
شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت محمود احمدی نژاد ازجمله کاندیداهایی است که در حوزه تنکابن موفق به پیروزی شده است.
فریدون عباسی هم که در دولت احمدی نژاد رییس سازمان انرژی اتمی بود، دیگر چهره‌ای است که موفق شده از حوزه انتخابیه کازرون به بهارستان راه یابد. او از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های مخالف سیاست‌های هسته‌ای دولت حسن روحانی و امضای برجام است.
از اردبیل هم خبر می‌رسد که علی نیکزاد، وزیر مسکن احمدی‌نژاد در صدر قرار گرفته و حضورش در بهارستان قطعی است.
اخبار غیررسمی از نتایج انتخابات همچنین حاکیست که محمود احمدی بیغش، استاندار خراسان شمالی در دولت دهم از حوزه شازند به مجلس راه یافته است. اخبار غیررسمی از استان خراسان رضوی هم حکایت دارد که علی اصغر عنابستانی مسئول ستاد تبلیغاتی احمدی‌نژاد در سال ۸۴ در خراسان رضوی پیشتاز آرا در سبزوار است. در مشهد نیز لیست شورای ائتلاف اصولگرایان در صدر است.
بر اساس اخبار غیرررسمی جدیدترین فهرست از حضور مدیران دولت احمدی‌نژادی‌ که به مجلس راه پیدا کرده‌اند به شرح زیر است:
برچسب ها: انتخابات