به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۲۱:۴۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب : ۲۲۲۹۴۰

نماینده تهران:در برجام سر ما کلاه رفت

نماینده تهران:در برجام سر ما کلاه رفت
گروه سیاسی: یك نماینده  تهران در مجلس درباره توافق برجام گفت: در توافق برجام به دلیل خودباختگی که از طرف ما وجود داشت، سر ما کلاه رفت. نمی‌خواهم بگویم برجام هیچ فایده و خاصیتی نداشت اما اگر در همین قرارداد برجام ضمانت اجرایی متصور می‌شدند، می‌توانست اثرگذار باشد.
 عزت الله اکبری تالارپشتی  با اشاره به سالگرد امضای برجام و ادعای اخیر محمود واعظی مبنی بر اینکه اساس مذاکره با آمریکا بر بی اعتمادی بوده است، اظهار داشت: این گفته که اساس مذاکره با آمریکا از روی بی اعتمادی بود، جزء کلمات قصار است. بالاخره این مذاکره از روی هرچه که بود دو طرف نشستند و با هم مذاکره کردند و این مذاکره باید در چارچوب قواعد بین المللی انجام می‌شد.وی عنوان کرد: در توافق برجام به دلیل خودباختگی که از طرف ما وجود داشت، سر ما کلاه رفت. نمی‌خواهم بگویم برجام هیچ فایده و خاصیتی نداشت اما اگر در همین قرارداد برجام ضمانت اجرایی متصور می‌شدند، می‌توانست اثرگذار باشد. در نتیجه مشخص است که در ساختار مذاکره و بیانیه‌ای که صادر و توافق شد نقصی وجود داشته است که طرف دیگر توانسته است کنار برود.
مذاکره ما با آمریکا، باید براساس بی اعتمادی باشد. آمریکا چند بار علیه ایران و ملت‌های آزادی خواه کار و کودتا کرده است؟ آیا آمریکا کسی است که بنشینیم مانند بچه‌ آدم با آن صحبت کنیم؟ آمریکا نه تنها برای ما بلکه برای تمام دنیا مورد اعتماد نیست. اکبری تالارپشتی تاکید کرد: شاید دولتمردان به آمریکا بی‌عتماد بودند اما چگونه ما توافق کردیم که آمریکا به راحتی کنار رفت؟ روند مذاکرات تا حصول نتیجه، سه سال طول کشید، توافق ما بر سر چه و با چه ضمانت اجرایی بود که آمریکا توانست راحت کنار برود؟ اگر بحث دولتمردان این است که آمریکا قابل اعتماد نیست که ما هم نظرمان همین است.
 
برچسب ها: برجام