>> دلایلی که شما را ناخواسته دچار اضطراب می‌کنند - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب : ۲۳۲۴۱۵

دلایلی که شما را ناخواسته دچار اضطراب می‌کنند

دلایلی که شما را ناخواسته دچار اضطراب می‌کنند
گروه جامعه: شرایط سخت و پیچیده حاکم بر زندگی موجب شده تا افراد با استرس و اضطراب زیاد به زندگی خود ادامه دهند. در واقع ما اضطراب را در ذهن و  جسم خود تجربه می‌کنیم. اگر علائم استرس و اضطراب طولانی باشند باعث ایجاد اختلال در زندگی شخص می‌شود که البته به کمک پزشک متخصص می‌توان آن را به خوبی کنترل و درمان کرد.مواردی که شرایط را برای افراد سخت تر می کنند اعم از تغذیه نامناسب، اتفاق های ناگوار و ناراحت کننده و از همه مهم تر کمبود ویتامین ها و پروتئین های لازم بدن، نبود آب کافی در بدن هستند. این نکات می توانند شرایط سخت و استرس زایی را  برای شما  ایجاد کنند. اگرچه به نظر ساده می‌آیند اما انجام دادن هر کدام از آنها می تواند به فرد آسیب وارد کند که به شرح زیر است:

 مصرف بیش از حد قهوه
قهوه حاوی ماده‌ای به نام کافئین است که مصرف بیش‌ از حد آن  ما را دچار اضطراب می‌کند.

 خبرهای ناگوار و شوک‌کننده
اغلب خبرها بدون توجه به بهداشت روانی شنوندگان درباره‌ خشونت، جنگ و عصبانیت است که مخاطب را نگران و مضطرب می‌کند.

کمبود آب
جالب است بدانید کم‌آبی فقط موجب خشک شدن زبان و اختلالات سیستم گوارشی نمی‌شود. کم‌آبی‌ حتی متوسط بر حال روانی ما اثر مستقیم دارد.

 کمبود قند در خون
اگر گرسنه باشید و غذا نخورید دچار اُفت فشار خون می‌شوید. رابطه‌ای مستقیم بین گرسنگی و خشم وجود دارد. به این صورت که به هنگام گرسنگی ما دچار ضعف اعصاب می‌شویم. نگرانی نیز یکی از محصولات گرسنگی است که آرامش را از ما می‌گیرد.

۷ ماده غذایی برای مواقعی که اضطراب دارید
گشت‌زنی مدام در اینترنت
بر اساس مطالعات انجام‌شده، گشت‌زنی مدام در شبکه‌های اجتماعی آنلاین در ما احساس خشم، اضطراب و تنفر ایجاد می‌کند.

پذیرش مسئولیت‌های خارج از حد توان
وقتی مسئولیت‌هایی که به ما سپرده شده بیش از حد توان، ما دچار اضطراب و نگرانی می‌شویم‌. به این علت که می‌دانیم از پس کاری برنمی‌آییم یا اعتماد به نفس انجام دادن کاری را نداریم دچار اضطراب می‌شویم.

 وقت‌گذرانی طولانی به‌تنهایی
تنها وقت گذراندن مفید است و به ما اجازه‌ تفکر و تعمق بیشتر می‌دهد، اما اگر انسانی برون‌گرا باشید در شرایطی که بیش از حد در تنهایی بمانید دچار اضطراب شده و تعادل را از دست می‌دهید.

کمبود خواب
مشکلاتی که باعث تداخل برنامه‌ خواب ما می‌شوند مانند فکر و خیال‌های شغلی، عوارض برخی قرص‌های مصرفی، روابط خصوصی و غیره ما را مضطرب می‌کنند.

زندگی در شهر
زندگی شهری معایب و فوایدی دارد. ولی معایب آن اثری مستقیم بر سلامت روان ما دارد. دلایلی مانند صداهای بلند، شلوغی و ترافیک‌های سنگین به‌شدت ما را مضطرب می‌کنند.
برچسب ها: اضطراب