به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۹:۳۵
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۸ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : ۱۲۴۳۹۱
آسمان شکلاتی‌رنگ شد

قطعی برق در مناطق مختلف اهواز

گروه جامعه: اهواز از صبح امروز مردم شهر اهواز طوفان، خاک شدید و در لحظاتی نیز بارش باران را شاهد بودند، به‌طوری‌که آسمان این شهر شکلاتی‌رنگ شده است.
قطعی برق در مناطق مختلف اهواز

به گزارش مهر، گردوغبار برای مهمانی در اهواز دیگر نیاز به کسب اجازه از صاحب‌خانه را ندارد و بدون رخصت گرفتن وارد گود می‌شود. امروز جمعه اهوازی‌ها به خاطر یک مهمان ناخوانده همیشگی مجبور به حبس نفس‌ها در سینه شدند و از پنجره خانه‌هایشان شاهد آسمانی قهوه‌ای بودند.از صبح جمعه هوایی شکلاتی‌رنگ در اهواز حاکم شده و جنگ باد، باران و خاک در این شهر به راه افتاده است. باد با تمام توانش باعث وقوع طوفانی با سرعت بیشتر از ۵۰ کیلومتر در ساعت شد و باران نیز ساعاتی بارید اما این خاک است که پیروز میدان شده و همچنان نسیمش در خنکای هوای زمستانی اهواز می‌وزد.

روزی جنگ، یک روز دیگر سیل، حوادث مختلف، آمار بالای بیماران تنفسی، آلودگی‌های صنعتی، زنگ خطر سونامی سرطان همه باعث شده تا فکر کنیم ناقوس مرگ یک زندگی بی‌دغدغه در این شهر خیلی وقت است که به صدا درآمده و برای همین در نظرسنجی‌ها بالای ۸۹ درصد مردم این شهر راغب به ترک و مهاجرت از شهر پل‌های ایران هستند.

پیش‌بینی‌های هواشناسی
کوروش بهادری مدیرکل هواشناسی استان خوزستان  اظهار کرد: صبح امروز مردم شهر اهواز شاهد طوفانی با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت بوده و شعاع دید آن‌ها نیز تا ۵۰ متر کاهش پیدا کرد. بخشی از گردوغبار شهر اهواز تا اواخر امشب وجود دارد.بهادری افزود: این گردوغبار ناشی از فعال شدن کانون‌های داخلی است و فقط شهرهای اهواز و دشت آزادگان شاهد بروز گردوغبار با حد متوسط و بالا بودند. البته در این میان غلظت گردوغبار در اهواز بیشتر بود.وی تصریح کرد: شهرهایی مثل آبادان، خرمشهر و ماهشهر نیز شاهد گردوغبار بسیار کمی بودند. در مقابل مردم شهرهای شمالی استان خوزستان ازجمله گتوند، شوش، ایذه و لالی شاهد بارش باران بوده‌اند.بهادری بیان کرد: اگر کانون‌های گردوغبار در کشورهای عراق و عربستان فعال نشوند دیگر گردوغباری در استان نخواهیم داشت و هم‌اکنون در حال بررسی برای پیش‌بینی فعال شدن یا نشدن این کانون‌ها هستیم.

قطعی برق در مناطق مختلف اهواز

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز هم  اظهار کرد: براثر طوفان شدید حادث‌شده در اهواز تاکنون ۱۵ خط قطع‌شده که به خاطر بریدگی سیم‌های برق در این خطوط قطع برق داشته‌ایم.شکر خدایی ادامه داد: معمولاً هنگام وزش بادهای شدید و وقوع طوفان غالباً در مسیر خطوطی که درخت وجود داشته باشد باعث سیم بریدگی و قطعی برق می‌شود.وی یادآور شد: دو ایستگاه زرگان و پردیس در اثر طوفان وزش باد دچار اشکال شده‌اند. درمجموع از ۳۹۰ خط تأمین برق اهواز تعداد ۳۰ خط دچار اشکال شده‌اند.شکر خدایی عنوان کرد: ۱۴ خط ازاین‌بین مربوط به ایستگاه زرگان و پردیس است و مابقی نیز براثر برخورد با درختان دچار سیم بریدگی و فیوز سوزی شده‌اند. تمامی تیم‌های عملیاتی در حال تلاش برای وصل شدن هرچه سریع‌تر برق مردم اهواز هستند.

بنابراین گزارش مردم اهواز امروز باید بی‌خیال بیرون رفتن شوند، برق را هم که طوفان از آن‌ها گرفته و کلا باید به دیوارها زل بزنند و با خود بگویند «هوای پاک سیری چند»؛ آن‌ها هر بار با این گردوغبارها باید حسرت یک‌هوای پاک را بخورند.نه اینکه تنها گردوغبار باعث آلودگی هوای این شهر باشد نه مردم در این شهر هرروز قصه تازه‌ای دارند؛ یک روز خاک، یک روز طوفان، یک روز کونوکارپوس، روزی فلزهای نفتی، روزی سوزاندن مزارع نیشکر، روزی الکل سازی رازی، روزی آتش‌سوزی در سایت دفع زباله سفیره و هرروز یادآور یک قصه برای انبوه غصه‌های هوای اهواز است.