به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۱۳۱۲۷۳

استخدام‌هاي شهرداري بررسی مي‌شود

گروه سياسي: رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از بررسی استخدام‌های صورت گرفته در شهرداری تهران طی ماه‌های اخیر خبر داد.
استخدام‌هاي شهرداري بررسی مي‌شود
جمشید انصاری در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص دستور رئیس‌جمهور برای تشکیل سازمان ملی جوانان گفت: مساله اصلاح برخی موارد ضروری در ساختارها را از مدت‌ها قبل شروع کرده‌ایم. از جمله این موارد، تقویت ساختارهای مربوط به مسائل جوانان است.او با بیان اینکه به استناد ماده ۱۱۵ قانون خدمات کشوری ایجاد هر سازمان جدید باید ابتدا در شورای عالی اداری به تصویب برسد و سپس لایحه مربوطه‌اش که متضمن ریز شرح وظایف است، در دولت تصویب و سپس به مجلس برود، اظهار داشت: با دستور رئیس‌جمهور به سرعت لایحه انتزاع امور جوانان از وزارت وزرش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان را به دولت ارسال کردیم و این موضوع در دستور کار شورای عالی اداری هم قرار دارد.
معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: کلیات این لایحه به تایید رسیده و مقرر شد پس از تصویب و بررسی جزییات توسط شورای عالی اداری، آن لایحه به دولت برگردد و در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود.انصاری با بیان اینکه براساس این لایحه، امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان جدا می‌شود و آن وزارتخانه به وزارت ورزش تبدیل می‌شود، تصریح کرد: برای امور جوانان، سازمان مستقلی به نام سازمان ملی جوانان تشکیل خواهد شد که مسئولیت هماهنگی، راهبری و نظارت و برنامه‌ریزی امور جوانان را برعهده می‌گیرد و دبیرخانه شورای عالی جوانان در آن سازمان تشکیل می‌شود.
او در رابطه تفکیک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت از یکدیگر خاطرنشان کرد: ما در راستای وظایف قانونی خودمان به صورت دائم بررسی‌ها و مطالعاتی برای بهسازی و اصلاح ساختار تشکیلاتی و اداری کلان نهادهای مختلف دولتی را در دستورکار داریم.رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور افزود: در این رابطه گزارش‌هایی هم به آقای رئیس‌جمهور و همچنین هیات دولت ارائه می‌دهیم. در این چارچوب اگر آقای رئیس‌جمهور و دولت تصمیماتی را مدنظرشان بود و این تصمیمات نهایی شد، آن را اعلام می‌کنیم.انصاری در رابطه با استخدام‌های اخیر صورت گرفته در شهرداری تهران ابراز داشت: شهرداری تهران برای استخدام‌های خود از سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور باید مجوزهای لازم را کسب کند. در پایان سال ۹۴ مجوزی را از سازمان استخدامی کشور گرفته‌اند.او اضافه کرد: این مجوز در جریان است اما ممکن است اقدامات دیگر هم انجام شود که در چارچوب این مجوز نباشد که این مسائل قابل بررسی است که حتما ما هم به آن رسیدگی می‌کنیم.