به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ ساعت ۲۱:۰۷
کد مطلب : ۱۳۷۱۶۲

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

گروه اقتصادی: مالک بزرگترین امپراتوری محصولات آرایشی بهداشتی جهان با بیش از ۴۰ میلیارد دلار ثروت در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، «لیلیان بتانکور» وارث و مالک شرکت لوازم آرایشی بهداشتی اُرئال فرانسه با بیش از ۴۰ میلیارد دلار ثروت درگذشت.
 
ثروتمندترین زن جهان درگذشت
 
یکی از بستگان بتانکور با تایید خبر درگذشت او اعلام کرد که وی روز گذشته (پنجشنبه) در خانه خود در غرب پاریس در سن ۹۴ سالگی درگذشت.وبسایت اقتصادی فوربز رقم دقیق ثروتی که او به عنوان صاحب یکی از بزرگترین امپراتوری های لوازم آرایشی در جهان برای بازماندگان خود به ارث گذاشته است را ۴۴/۷ میلیارد دلار اعلام کرده است.لیلیان بتانکور شرکت لوازم آرایشی بهداشتی اُرئال را در سال ١٩٥٧ از پدر شیمیدان خود که بنیانگذار آن بود، به ارث برد و اکنون آن را با ارزشی به مراتب بیشتر از قبل، برای دختر خود به ارث گذاشت.
 
ثروتمندترین زن جهان درگذشت
 
دختر لیلیان بتانکور 
 
لیلیان زمانیکه ١٥سال بیشتر نداشت به عنوان کارآموز وارد شرکت کوچک پدر خود شد و به مرور در این شرکت مسئولیت‌های مهمتری به عهده گرفت. او پس از مرگ پدرش در سال ١٩٥٧ میلادی صاحب اُرئال و رئیس هیئت مدیره آن شد و با همکاری همسر خود، آن را به یک نام جهانی تبدیل کرد. 
 
 اُرئال اکنون بزرگترین تولید کننده محصولات آرایشی در جهان است.
 
ثروتمندترین زن جهان درگذشت
 
لیلیان بتانکور و همسرش در جوانی
 
لیلیان بتانکور در روزی که مُرد ثروتمندترین زن جهان بود و در فهرست کلی افراد ثروتمند جهان نیز پس از 12 مرد در رتبه سیزدهم قرار داشت.
 
ثروتمندترین زن جهان درگذشت
یکی از خانه های ویلایی لیلیان بتانکور در ساحل بریتانی فرانسه
برچسب ها: ثروتمند درگذشت