به روز شده در ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : ۲۰۷۴۹۳

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان

گروه جامعه: شیوع ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده آمریکا با سرعت رو به گسترش است به‌ طوری که اسپانیا، فرانسه، بریتانیا و آمریکا مرگبارترین روز خود را پشت سر گذاشتند. طبق آمارهای رسمی تاکنون بیش از۷۰۰ هزار نفر در سراسر دنیا به این ویروس آلوده شده‌اند و بیش از ۳۳ هزار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. بیش از ۱۵۰ هزار نفر هم از این بیماری بهبود پیدا کرده‌اند.
آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت از مرگ ۱۲۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر داد. طبق آمارهای رسمی شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران تا ظهر یکشنبه دهم فروردین به ۲۶۴۰ نفر رسیده است. در مجموع ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر هم تاکنون بهبود پیدا کرده‌اند.سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ظهر ۹ فروردین تا ظهر ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۳۸ هزار و ۳۰۹ مورد رسید.«یورونیوز» آخرین آمار و اخبار مربوط به شیوع بیماری کرونا در جهان را در روز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹، ۲۹ مارس ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرده در ادامه می‌خوانید.
بیش از ۷۰۰ هزار نفر در سراسر دنیا به کرونا آلوده شده‌اند
شیوع ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده آمریکا با سرعت رو به گسترش است، به‌ طوری که اسپانیا، فرانسه، بریتانیا و آمریکا مرگبارترین روز خود را پشت سر گذاشتند. طبق آمارهای رسمی تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار نفر در سراسر دنیا به این ویروس آلوده شده‌اند و بیش از ۳۳ هزار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. بیش از ۱۵۰ هزار نفر هم از این بیماری بهبود پیدا کرده‌اند.
تعداد قربانی‌های فرانسه از مرز ۲۶۰۰ نفر گذشت
۲۹۲ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در فرانسه بر اثر بیماری کووید ۱۹ قربانی شدند تا مجموع فوتی‌های فرانسه به ۲۶۰۶ نفر برسد. ۱۹ هزار و ۳۵۴ نفر بر اثر ویروس کرونا در بیمارستان‌های فرانسه بستری هستند که از این تعداد بیش از ۴۶۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بسر می‌برند.
 کاهش فوتی‌های ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته
آمارهای رسمی روز یکشنبه حکایت از کاهش تعداد فوتی‌های ناشی از کووید ۱۹ در ایتالیا دارند. بنا بر آمارهای رسمی ۷۵۶ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در ایتالیا جان خود را از دست داده‌اند تا در مجموع تعداد فوتی‌های این کشور به ۱۰ هزار و ۷۷۹ نفر برسد.سازمان جهانی بهداشت همچنان بر رعایت فاصله یک متری از دیگران، ضد عفونی کردن سطوح، شستن مرتب دست‌ها و خودداری از لمس کردن صورت برای جلوگیری از شیوع بیشتر کووید ۱۹ تاکید دارد.بدین ترتیب تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در ایتالیا با ۵۲۱۷ مورد افزایش طی شبانه روز گذشته به مرز ۹۸ هزار نفر رسید. به گزارش خبرگزاری فرانسه برای سومین روز متوالی تعداد موارد جدید ابتلا در ایتالیا روند کاهشی نشان می‌دهد.
ثبت جدید رکورد فوتی در اسپانیا
طبق آمار منتشر شده در صبح یکشنبه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳۸ نفر به تعداد قربانی‌های اسپانیا افزوده شده است. بدین ترتیب رکورد جدیدی در این کشور اروپایی در زمینه تعداد فوتی‌ها در یک شبانه روز به ثبت رسید.
نخست وزیر بریتانیا: اوضاع وخیم‌تر می‌شود
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا پس از این‌که مبتلا به کووید ۱۹ شد و خود را قرنطینه کرد، در نامه‌ای که برای تمامی شهروندان بریتانیایی ارسال کرده‌، از همه خواسته است که در خانه‌های خود بمانند. وی در این نامه که به ۳۰ میلیون خانوار در سراسر بریتانیا ارسال می‌شود، نوشته است: «می‌دانیم قبل از این‌که شرایط بهتر شود، وخیم‌تر می‌شود.»طبق آمار روز گذشته، بریتانیا ۱۷ هزار ۸۹ فرد مبتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که در این بین هزار و ۱۹ نفر جان باخته‌اند.
کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین
طبق گزارش کمیسیون بهداشت ملی چین، در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۴۵ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است که تعداد کل مبتلایان به کووید ۱۹ از ابتدای شیوع آن در این کشور را به ۸۱ هزار و ۴۳۹ نفر افزایش داده است.غیر از یک مورد ابتلای جدید که منشا داخلی داشته است ۴۴ مورد ابتلای دیگر مسافرانی بوده‌اند که از خارج از چین به این کشور برگشته‌اند. علاوه بر این، چین ۵ مورد فوت افراد مبتلا به کووید ۱۹ را نیز گزارش کرده است که تعداد کل جانباختگان این کشور را به ۳ هزار ۳۰۰ نفر رسانه است.