به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۱:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب : ۲۶۴۹۱۵

ساختمان سازی و مصالح آن

گروه کسب و کار: صنعت ساخت و ساز یکی از صنایعی است که روز به روز در حال پیشرفت بوده و اکتشافات جدیدی در آن انجام می شود که تمامی آنها دست به دست هم می دهند تا بتوانید سازه ای با کیفیت بالا پدید آورید. مصالح ساختمانی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و با استفاده از هریک باید قیمت متفاوتی در نظر داشته باشید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:
معرفی مصالح سیمانی
مصالح سیمانی از جمله پرکاربردترین ها در ساختمان سازی هستند که البته سیمان کاربردهای متعددی در بخش های مختلف ساختمان دارد و اصلی ترین کاربرد آن در چسباندن مصالح سیمانی به یکدیگر است. که البته قیمت سیمان با توجه به بازاری که دارد دارای نوسان است. ملات تشکیل شده از سیمان و ماسه است اما چنانچه به ملات دانه های شن نیز اضافه شود بتن بدست خواهد آمد. توجه داشته باشید که مواد مختلفی به بتن اضافه می شود تا کیفیت آن را به حداکثر برساند و آشنایی داشتن با مواد افزودنی بتن باعث خواهد شد که با خیال راحت از بتن استفاده کنید.
 

 
حباب هواساز چیست؟
بتن مرغوب و باکیفیت از اجزای مختلفی تشکیل می شود که حتما باید تمامی اجزا به آن اضافه شوند که کیفیت مطلوبی از بتن شاهد باشید. حباب هواساز از جمله مواد افزودنی بتن به شمار می رود که نقش کلیدی در بتن ایفا می کند. همانطور که از نام آن پیداست، حباب هواساز باعث ایجاد حباب هوا در داخل ساختار بتن شده و پس از خشک شدن بتن، حفره های ریز و خالی در داخل آن باقی می ماند. این حفره های خالی مزایای بسیاری برای بتن داشته و می تواند سبب کاهش میزان هزینه ها نیز شود. البته اصلی ترین مزیت استفاده از افزودنی های حباب هواساز، افزایش کیفیت سازه است چرا که با کمک آن می توانید ساختمانی با کیفیت بالا داشته باشید. یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از حباب هواساز، افزایش قدرت بتن در برابر زلزله است پرا که حباب های خالی بین بتن خاصیت ارتجاعی خاصی به آن بخشیده و از ایجاد ترک جلوگیری می کند.
 
قیمت حباب هواساز
همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، حباب هواساز از اهمیت ویژه ای در ساختار بتن برخوردار است. قیمت حباب هواساز از جمله مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. این محصول با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد قیمت مناسبی داشته و به همین دلیل در ساختار کلیه انواع بتن ها مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که قیمت حباب هواساز به موارد مختلفی بستگی خواهد داشت و به همین دلیل نمی توان رقم خاصی برای آن در نظر گرفت. از جمله مهمترین موارد تاثیرگذار بر قیمت حباب هواساز می توان به کیفیت آن اشاره کرد. طبیعتا هرچه مواد حباب هواساز کیفیت مناسب تری داشته باشند شاهد قیمت بالاتری از آنها خواهیم بود و برعکس. توصیه میکنیم که هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکرده و محصولات با کیفیت را برای استفاده خود خریداری کنید. در این صورت هم مقاومت بیشتری شاهد بوده و هم سازه ای استاندارد خواهید داشت.
 

 
مواد افزودنی بتن
بتن تنها تشکیل شده از: سیمان، شن بتن و ماسه بتن نیست بلکه مواد افزودنی دیگری نیز در ساختار آن وجود دارد که البته هر یک از این مواد ها کاربرد های مختص خود را داشته و به دلایل مختلف به ساختار بتن اضافه می شوند. مواد افزودنی بتن انواع مختلفی دارند که هریک از آنها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر داشته و به منظور های خاصی به بتن اضافه می شوند. در حالت کلی مواد افزودنی بتن به مستحکم تر شدن بتن کمک می کنند و به همین دلیل اضافه کردن آنها به هرچه استاندارد تر شدن سازه کمک می کند. میزان استفاده از مواد افزودنی بتن باید طبق استاندارد های خاصی باشد چرا که استفاده زیاد از این مواد ممکن است اثرات سو در ساختار بتن داشته باشد. مواد افزودنی بتن در حالت کلی به دو نوع معدنی و شیمیایی دسته بندی می شود که استفاده کردن از هریک بستگی به نوع و محل کاربرد شما خواهد داشت. مواد افزودنی ماده ای غیر از سیمان، آب، ماسه و سنگدانه ها بوده و در زمان اختلاط یا قبل از آن به ساختار بتن اضافه می شود.
 
اهمیت مواد افزودنی بتن
مواد افزودنی بتن از اهمیت ویژه ای در ساختار بتن برخوردار هستند به گونه ای که حتما باید برای دست یافتن به کیفیت مناسب از آن استفاده کنید. هریک از انواع مواد افزودنی بتن از اهمیت خاصی برخوردار هستند به گونه ای که برخی از آنها باعث خشک شدن سریع بتن می شوند و برخی دیگر به قالب گیری درست آن کمک خواهند کرد. یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از مواد افزودنی بتن، تسریع در روند گیرش اولیه بتن است که باعث می شود بتوانید قالب بندی بتن را از آن جدا کنید. باعث افزایش مقاومت بتن در برابر یخ زدگی و آب شدن می شود و به همین دلیل در صورت استفاده از مواد افزودنی بتن نباید نگران مقاومت سازه باشید. استفاده کردن از مواد اولیه بتن برای برخی بخش های ساختمان سازی ضروری نیست اما استفاده کردن از آن در برخی بخش های حساس ساختمان ضروری است مانند روان کننده بتن. برای اطلاع از قیمت فوق روان کننده و سایر مواد افزودنی به بتن میتوانید به مراکز مصالح فروشی یا سایت های مختلف در این زمینه مراجعه کنید.
 

 
بهترین روش خرید مصالح ساختمانی
برای خرید مصالح ساختمانی راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که انتخاب بهترین روش برای خرید باعث می شود بتوانید در کوتاه ترین زمان بهترین نتیجه را شاهد شوید. امروزه روش اینترنتی بهترین راه برای خرید شناخته می شود چرا که از طریق سامانه های اینترنتی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین محصولات را شناسایی و خریداری کنید. مراکز متعددی در سطح فضای مجازی فعالیت می کنند که باید با توجه به تجربه و نظرات کاربران یکی از بهترین ها را برای خرید مصالح انتخاب نمایید. شهربتن یکی از مراکز معتبر فروش مصالح ساختمانی است که از طریق آن می توانید انواع اقسام محصولات ساختمانی را خریداری کنید. یکی از اصلی ترین ویژگی های این شرکت را می توان ارائه خدمات پشتیبانی قوی دانست به گونه ای که در هر ساعت از شبانه روز و در تمامی روزهای هفته می توانید با آنها در ارتباط باشید.
 برگرفته از سایت https://shahrebeton.com/
 
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها