به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب : ۲۸۰۵۸۹

گرما در اهواز رکورد شکست

گرما در اهواز رکورد شکست
گروه جامعه: مدیرکل هواشناسی استان خوزستان گفت: با تداوم جریانات جنوبی و تداوم گرما تا ظهر پنج‌شنبه شاهد افزایش دما تا ۵۱ درجه و شاید بیشتر در اهواز خواهیم بود.محمد سبزه‌زاری اظهار داشت: از ابتدای این هفته شاهد جریانات شدید جنوبی در استان خوزستان بودیم که روز به روز شاهد افزایش دما و اضافه شدن وضعیت شرجی به آن شدیم.

وی افزود: این هفته گرم‌ترین هفته در استان خوزستان که وقوع دمای بالای 50 درجه را در چند شهر استان خوزستان از جمله اهواز در روزهای آخر هفته شاهد خواهیم بود که سبب رکوردشکنی دمای اهواز در کل شهرهای کشور خواهد بود.چهارشنبه تا جمعه شاهد گرم‌ترین روزهای سال در اهواز خواهیم بود که افزایش میزان دما به بالای 51 درجه سانتی‌گراد را قابل پیش‌بینی کرده است.سبزه‌زاری در زمینه تداوم گرما در استان بیان داشت: از اواخر روز پنج‌شنبه با وزش بادهای و در برخی مناطق تندباد از میزان شرجی و حرارت هوا تا حدودی کاسته خواهد شد که وقوع پدیده گرد و غبار را در برخی مناطق دور از انتظار نخواهیم داشت.
وقوع و استمرار گرما و شرجی در برخی از نقاط استان خوزستان، سبب تعطیلی ادارات 7 شهر در استان شد که با هدف مدیریت مصرف برق و کاهش ترددهای مردم به مرکز شهر بوده است.

 
برچسب ها: اهواز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *

پربيننده‎ترين مطالب و خبرها