به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۱
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۳۹۱۵۷۰

رای پارلمان سوئیس به تحریم‌ ایران 

رای پارلمان سوئیس به تحریم‌ ایران 
گروه بین الملل: مجلس شورای ملی سوئیس با ۱۰۵ رای موافق در در برابر ۶۵ رای مخالف تصمیم گرفت ایران باید شدیدتر از تحریم‌های کنونی توسط سوئیس تحریم شود. وزیر خارجه سوئیس هشدار داد که این امر باعث شکستن پل‌های ارتباط با جمهوری اسلامی می‌شود.
چندین ماه است که در پارلمان سوئیس (شورای ملی سوئیس) بحث تشدید تحریم‌ها و پیوستن این کشور به تمام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران در جریان است.
ایگناسیو کاسیس، رئیس شورای فدرال (دولت)، از پارلمان خواسته بود این طرح را رد کند. او استدلال کرد که سوئیس در حال حاضر از ۹۰درصد از تحریم‌های اتحادیه اروپا پیروی کرده است.
کاسیس که ریاست دولت و وزارت خارجه سوئیس را برعهده دارد، افزود که سوئیس نقش ویژه‌ای در ایران ایفا می‌کند، ازجمله این‌که این کشور "حافظ منافع" آمریکا در ایران است.
وزیر خارجه سوئیس گفت به دلیل خدمات خوب سوئیس، این کشور دسترسی ویژه‌ای به  ایران دارد و در حال حاضر می‌تواند، برخلاف دیگر کشورها، با صراحت بیشتری مسائلی را مستقیماً به دولت ایران گوشزد کند.
کاسیس هشدار داد که پذیرش تمامی تحریم‌های اتحادیه اروپا، "پل‌ها" را با دولت ایران خواهد شکست.
در ساختار سیاسی سوئیس، مجمع فدرال یا شورای قانونگذاری سوییس یا پارلمان این کشور، متشکل از دو مجلس به نام مجلس "شورای ملی" و مجلس "شورای کانتون‌ها" (ایالت‌ها) است و هر دو مجلس در شهر برن مستقر هستند.
"شورای فدرال"، قوه مجریه یا دولت است، که رئیس آن عنوان  رئیس‌جمهور را دارد. این شورا دارای هفت عضو است که با رأی مجمع فدرال (مجلس شورای ملی و مجلس کانتون‌های سوییس در یک جلسه مشترک) برای مدت ۴ سال انتخاب می‌شوند و تا هنگامی که خود استعفا ندهند در مقام خود باقی خواهند ماند.
برچسب ها: سوئیس
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها