به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۹:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۳۹۲۴۱۳

ده نشانه عفونت ویروسی که باید جدی بگیرید

ده نشانه عفونت ویروسی که باید جدی بگیرید
گروه علمی: فصل آنفولانزا هنوز تمام نشده و در ماه های آخر سال به دلیل سرد و گرم شدن هوا، معمولا آمار این بیماری ویروسی بیشتر می شود. در این شرایط، مهم است که بدانید ویروس آنفلوانزا چه کاری می تواند با بدن شما انجام دهد و چگونه می توانید عفونت را تشخیص دهید.به گزارش سیناپرس، متخصصین توصیه می کنند؛ علائم اصلی ویروس آنفلوانزا و ابتلا به انواع آن به ویژه نوع H3N2 را شناسایی کرده و بدانید ویروس می تواند با بدن شما چه کند و پس از آلوده شدن به ویروس آنفلوانزای H3N2 چه علائمی را تجربه خواهید کرد.

ویروس چگونه از فردی به فرد دیگر منتقل می شود؟
اولین سوالی که ممکن است هنگام صحبت در مورد این ویروس به ذهن شما خطور کند، این است که ویروس های مختلف آنفلوانزا چگونه از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند؟ طبق مطالعات انجام شده، ویروس آنفلوانزا H3N2 بسیار قابل انتقال است. این ویروس مسری می تواند به راحتی از طریق هوا و از طریق قطرات تنفسی از فردی به فرد دیگر سرایت کند. متاسفانه ویروس فوق می تواند از طریق اندام های تنفسی مانند بینی، دهان و غیره وارد بدن هر فردی شود.

آیا شما به H3N2 آلوده هستید؟
به یاد داشته باشید سرما خوردگی و آنفلوانزا مشابهت های زیادی داشته و به همین دلیل دانستن علائمی که باید مراقب آنها بود، بسیار مهم است. در ادامه نگاهی گذرا به علائم و نشانه های هشدار دهنده مرتبط با عفونت ویروس H3N2 خواهیم انداخت. مهمترین نشانه های ابتلا به این عفونت ویروسی عبارتند از:
لرز
تب با درجه بالا
گلو درد
سردرد
درد عضلانی
بدن درد
کمر درد
گرفتگی بینی
آبریزش بینی
عطسه کردن
در موارد جدی، فرد مبتلا ممکن است مشکل شدید در تنفس، درد و ناراحتی در قفسه سینه، مشکل در بلع غذا و تب مداوم را تجربه کند. متخصصان هشدار داده اند: اگر فردی هر یک از علائم ذکر شده در بالا را برای مدت ۲ تا ۳ روز بیشتر تجربه کرد، ضروری است که فوراً به دنبال کمک پزشکی باشد. به یاد داشته باشید، تنها راه برای در امان ماندن از بدترین عفونت ویروسی، درک علائم و نشانه‌های مرتبط با آن است.
برچسب ها: عفونت ویروسی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها