به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۵:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ساعت ۱۵:۲۳
کد مطلب : ۳۹۲۶۳۲

پادشاه سرنگتی کشته شد

پادشاه سرنگتی کشته شد
گوناگون: شیر معروفی به نام باب مارلی صاحب‌سبک رِگِی پس از هفت سال حکومت بر گله‌ای از شیر‌ها توسط رقبای جوان‌تر کشته شد.
باب جونیور - به نام باب مارلی خواننده افسانه‌ای صاحب‌سبک رِگِی - یک شیر بزرگ فوق العاده فتوژنیک و مورد علاقه تورگردانان و بازدیدکنندگان بود که در پارک ملی سرنگتی حکومت می‌کرد.
باب مارلی به همراه برادرش تریگو، در پارک ملی سرنگتی بیش از هفت سال بر گله حاکم بود.
این شیر که به اسنایگو نیز شهرت داشت و برخی معتقد بودند از موقعیت مشهورش لذت می‌برد، هنگامی که روز شنبه توسط رقبای جوان‌تر مورد ضرب و شتم قرار گرفت، کشته شد.
همچنین گفته می‌شود که تریگو در یک حمله جداگانه کشته شده است و یک دفن ویژه توسط حامیان حیات وحش برای دو شیر محبوب درنظر گرفته شده است.
فردی شیریما، مسئول حفاظت از سرنگتی به بی‌بی‌سی گفت که رقبای جوان‌تر برای برکناری رهبرشان نقشه می‌کشیدند. این حوادث معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که فرمانده یک گله پیر می‌شود یا گاهی اوقات وقتی شیر‌های نر دیگر از کنترل او بر یک قلمرو بزرگ راضی نیستند می‌جنگند تا او را از میان بردارند.
شیریما گفت که کارگران حیات وحش در تلاش بودند تا مشخص کنند که دقیقاً چه سرنوشتی برای تریگو رخ می‌دهد، زیرا حملاتی که منجر به کشته شدن برادران شد جداگانه بود.
سرنگتی خانه حدود ۳۰۰۰ شیر است و در طبیعت، شیر‌های نر بالغ بین هشت تا ده سال عمر می‌کنند.
سرنگتی دشتی پهناور در شرق آفریقاست که در شمال تانزانیا قرار گرفته و تا جنوب غرب کنیا کشیده شده‌است و دارای وسعت حدود ۳۰۰۰۰ کیلومتر مربع است و دارای زیستگاه‌های متنوع و گونه‌های گوناگون پستانداران می‌باشد.
پادشاه سرنگتی کشته شد
پادشاه سرنگتی کشته شد
پادشاه سرنگتی کشته شد
پادشاه سرنگتی کشته شد
پادشاه سرنگتی کشته شد
پادشاه سرنگتی کشته شد
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها