به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۳۹۲۷۵۴

فقط قهرمانی پرسپولیس را آسیایی می‌کند

فقط قهرمانی پرسپولیس را آسیایی می‌کند
گروه ورزشی: با شرایطی که فدراسیون فوتبال در خصوص سهمیه‌های آسیایی فوتبال ایران اعلام کرد حالا کار پرسپولیس برای بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا بسیار سخت شده. پرسپولیس طی سه فصل دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید و دو فصل قبل هم در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل الهلال عربستان باخت و حذف شد. یک بار به خاطر مشکلات ساختاری و حذف تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان از این رقابت‌ها باز ماند و یک فصل هم که اصلاً این رقابت‌ها برگزار نشد.
فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا احتمالاً شرایطی مشابه گذشته نخواهد داشت و با تغییر تقویم مسابقات می‌توان منتظر تیم‌های آماده‌تری در طول لیگ بود. همچنین چنانچه فرمت برگزاری مسابقات از حیث حضور توأمان تیم‌های شرق و غرب هم تغییر کند، جذابیت برخورد با تیم‌‌های شرق آسیا در مرحله گروهی می‌تواند پرسپولیس و دیگر نمایندگان فوتبال ایران را وارد چالش تازه‌ای کند.
چند روز قبل خبر احتمال نهایی شدن اخذ مجوزهای حرفه‌ای از ای اف سی برای سرخابی‌های پایتخت در خبرگزاری‌ها منتشر شد و حالا این‌طور به نظر می‌رسد که بعد از چند مرحله بارگذاری مدارک احتمالاً پرسپولیس با اخذ مجوز‌های لازم به لیگ قهرمانان باز خواهد گشت که خبر مسرت بخشی برای هواداران این باشگاه می‌تواند باشد اما دیگر همه چیز این مجوزها حرفه‌ای نیست.
با شرایطی که فدراسیون فوتبال ایران در مورد سهمیه‌های فوتبال ایران برای لیگ قهرمانان فصل بعد اعلام کرد ظاهراً پرسپولیس چاره‌ای جز قهرمانی در یکی از دو جامی که در آن حضور دارد، نخواهد داشت. با اعلام سهمیه‌ها چه فوتبال ایران سهمیه ۱+۳ بگیرد چه ۲+۲ پرسپولیس در صورت قهرمانی لیگ برتر یا جام حذفی امسال شانس خواهد داشت چرا که فصل قبل قهرمان لیگ و حذفی نشده بود.
پرسپولیس در لیگ برتر فعلاً تیم سوم جدول است و اختلاف نگران‌کننده‌ای با سپاهان دارد اما همچنان مدعی است چرا که ۷ هفته به پایان فصل باقی مانده است. از سوی دیگر سرخ‌ها در جام حذفی به مرحله یک‌چهارم نهایی رسیده‌اند و منتظر برنده بازی گل‌گهر و فولاد هستند تا در اردیبهشت ماه مقابل این تیم قرار گیرند. پرسپولیس به‌صورت سنتی مدعی قهرمانی در این رقابت‌ها هم هست اما چنانچه این جام‌ها را از دست بدهد حتی در صورت اخذ مجوزهای لازم از ای اف سی باید با لیگ قهرمانان ۲۰۲۴-۲۰۲۳ خداحافظی کند و این‌طوری دوری سرخ ها از این رقابت‌ها طولانی‌تر خواهد شد.
پرسپولیس در صورت نایب قهرمانی در لیگ برتر تنها در صورتی به لیگ قهرمانان آسیا خواهد رسید که استقلال قهرمان لیگ برتر شود که در این صورت شرایط عجیبی برای سرخ‌ها به وجود می‌آید. در واقع برای آسیایی شدن پرسپولیس اگر قرار باشد شاگردان یحیی قهرمان نشوند باید آرزو کنند استقلال قهرمان شود چرا که استقلال دو سهمیه قهرمان‌های امسال و فصل قبل را گرفته و در این شرایط تیم دوم این فصل به لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد که البته پرسپولیس باید سپاهان را برای نایب قهرمانی جا بگذارد.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها