به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۰:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : ۴۰۴۹۳۵

هشدار زرد هواشناسی برای جنوب کشور

هشدار زرد هواشناسی برای جنوب کشور
گروه جامعه:سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در دریای عمان و خلیج فارس و احتمال غرق شدن شناگران هشدار داد.سازمان هوانشاسی با صدور هشدار سطح زرد از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج از اوایل وقت دوشنبه تا جمعه ( ۱ تا ۵ خرداد) و افزایش ارتفاع امواج تا ۱ متر در سواحل استان خوزستان، افزایش سرعت بادهای جنوب غربی تا ۳۶ نات همچنین افزایش ارتفاع امواج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
 
این شرایط جوی روز دوشنبه در شمال خلیج فارس و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان و جمعه در دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره جوی احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی پیش‌بینی می‌شود.سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، احتیاط درعملیات تفریحی به‌ویژه غواصی و شنا، احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی از جمله صیادی و بنادر در سواحل و فراساحل را توصیه می‌کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
برچسب ها: هواشناسی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها