به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۲۲:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب : ۴۰۵۲۹۹

گالری گلستان برای همیشه تعطیل شد

گالری گلستان برای همیشه تعطیل شد
گروه فرهنگی: مدیر گالری گلستان ضمن اشاره به تعطیلی همیشگی این گالری اعلام کرد که بنا بر استقبال مخاطبان نمایشگاه‌های مجازی ادامه خواهد داشت.به گزارش همشهری، گالری گلستان از اسفند ۹۸ و در ابتدای شیوع کروناویروس در‌های خود را با امید برای آینده‌ای بهتر و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بست. پس از مدتی، اما بار دیگر گلستان با راهکار برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی میزبان علاقه‌مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری شد. این شرایط حدود یک سال و نیم ادامه داشت تا اینکه در‌های گالری گلستان سرانجام با آثاری از محمد احصائی در آبان ۱۴۰۰ به روی تماشاگران حضوری بازگشایی شد. البته گلستان درباره برگزاری نمایشگاه‌ها به صورت آنلاین گفته بود: «خوبی نمایشگاه آنلاین این است که بسیار دیده می‌شود. ما از این طریق حدود ۴۰ نقاشی فقط به خارج از کشور و یا به شهرستان‌ها فروختیم.»
 
او درباره انگیزه‌اش برای بازگشایی نمایشگاه‌های حضوری هم گفته بود: «انگیزه‌ام برای بازگشایی این بود که دلم برای رودررویی با تماشاگر‌ها و تبادل نظر درباره آثار و دیدن هنرمندان تنگ شده بود.»گالری گلستان، اما مدتی پیش اعلام کرد که برای همیشه در‌های خود را به روی مخاطبانش بسته است و از این پس فقط به صورت مجازی فعالیت خواهد کرد. لیلی گلستان در همین راستا اخیرا در گفت‌وگویی کوتاه با ایسنا اعلام کرد: گالری گلستان از ابتدای سال ۱۴۰۲ بعد از سی‌وپنج سال تعطیل شد.

او ادامه داد: ما به صورت آنلاین کار می‌کنیم و این تجربه ما موفق بوده است. از آن‌جایی که استقبال بسیار زیاد بود بنا را بر این گذاشتیم که از این پس هر هفته به صورت موازی دو نمایشگاه برگزار کنیم. گلستان گفت: این تعطیلی موقتی نیست و گالری گلستان برای همیشه تعطیل شد.

بر همین اساس در حال حاضر دو نمایشگاه مجازی در این گالری در حال برگزاری است. این روز‌ها نمایشگاه آنلاین تذهیب و گل و مرغ ربابه منوچهری و نمایشگاه آنلاین نقاشی و مجسمه مریم مقصودی در سایت گالری گلستان قابل بازدید است. این دو نمایشگاه روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا سوم خردادماه ادامه خواهد داشت.نمایشگاه آنلاین نقاشی ناهید مؤمن خانی و نمایشگاه آنلاین نقاشی مریم منصوبی هم از روز پنجم خردادماه به صورت آنلاین در این گالری به نمایش گذاشته می‌شود و تا روز دهم خرداد ماه قابل بازدید خواهد بود.
برچسب ها: گالری گلستان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها