به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۴۰۵۵۴۶

یک شیر ماده سر بچه خود را خورد! /فیلم

یک شیر ماده سر بچه خود را خورد! /فیلم
گروه فیلم: یک شیر ماده پس از بازی با توله اش و تمیز کردن آن، سرش را گاز می‌گیرد. آیا شیر ماده توله خود را می‌خورد یا آن را رها می‌کند؟به گزارش فرارو، کلاوس بومر که این منظره بسیار غم انگیز را ثبت کرده می‌گوید: منطقه حفاظت‌شده انگورونگورو واقع در تانزانیا، زیستگاه گونه‌های بسیاری از شکارچیان است. به ویژه، شیر‌ها اکثریت بزرگی از شکارچیانی را تشکیل می‌دهند که در اینجا یافت می‌شوند. آن‌ها در گله‌هایی زندگی می‌کنند که از یک نر غالب، چندین شیر ماده و توله‌های بازیگوششان تشکیل شده است.
 
هنگامی که در سافاری بعدازظهر خود بیرون بودیم، با یک شیر تنها روبرو شدیم. شیر قدم زدن در میان چمن‌های بلند با چیزی که به نظر توله‌ای در دهانش بود نزدیک می‌شد. توله کوچک محکم در آرواره‌هایش قرار داشت.وقتی نوبت به انتقال بچه‌هایشان به یک لانه جدید می‌رسد، شیر‌های ماده توله‌ها را با نهایت دقت حمل می‌کنند. آن‌ها به آرامی توله‌های خود را با استفاده از آرواره‌های قدرتمند از گردن می‌گیرند. این روش نه تنها به شیر اجازه می‌دهد تا توله‌های خود را بدون زحمت حمل کند، بلکه آن‌ها را در طول سفر آرام و امن نگه می‌دارد.

شیر ماده ناگهان ایستاد و توله را زمین گذاشت. سپس به تمیز کردن و لیسیدن توله‌اش ادامه داد، انگار که با آن بازی می‌کند. اما نحوه نگه داشتن توله عجیب به نظر می‌رسید. ما فکر کردیم که شاید او دوباره آن را بردارد و حرکت کند. هرگز تصور نمی‌کردیم که این پایان این توله کوچک است. شیر شروع کرد به کندن سر توله کوچک از بدنش و خوردن آن. مات و مبهوت به تماشا نشستیم. همه تماشاگران کاملاً از این اتفاق عجیب غافلگیر شده‌اند.

این اتفاق وحشتناک اگرچه نادر است، اما مواردی وجود دارد که شیر‌ها ممکن است به همنوع‌خواری متوسل شوند و بچه خود را بخورند. این رفتار اغلب به دلیل شرایط شدید مانند کمبود غذا یا استرس در خانواده ایجاد می‌شود. مهم است که به یاد داشته باشید که این موارد استثنا هستند تا هنجار، زیرا شیر‌های ماده عموماً مراقبت و محافظت قابل توجهی نسبت به توله‌های خود نشان می‌دهند و بقای فرزندانشان و تداوم نسل را تضمین می‌کنند.در پایان، شیر بلند شد و شروع به راه رفتن کرد، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. بقایای توله کوچک روی زمین افتاده بود و سکوت وهم انگیز در بین ما حاکم شد.
....
برچسب ها: شیر
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها